Jak jsem se neseznámila

Rubrika: Jsem máma

873115_dianaKdyž se konečně po dlouhé zimě udělalo hezky, rozhodla jsem se vyrazit si s kočárkem do parku a seznámit se tu s nějakou milou, veselou maminkou, co by měla přibližně stejně staré dítě. Bylo by přece fajn chodit společně na procházky, povídat si o dětech i o čemkoliv jiném a děti by se alespoň spolu zabavily…

V parku jsem si vybrala příhodné místo na lavičce a vyhlížela jsem svou novou potenciální kamarádku. Za chvíli se jedna blížila. Vedle ní cupitala malá holčička a když už se blížily a já se chystala osmělit, holčička zakopla a spadla do louže. V tu chvíli na ní maminka začala histericky ječet: „Tak teď už toho mám dost, budu ti to říkat stokrát! Podívej se! Jako prase!“ Vylovila jí z louže, popadla za ruku a táhla pryč. No nevadí, řekla jsem si, počkám si na další.

Nečekala jsem dlouho, vedle mě si přisedla další maminka s kočárkem. Než jsem stačila cokoliv říct, zabořila hlavu do kočárku a začala dělat: „Ťuťuťu, čí je to nožička a ťuťuťu, čí je to ručička.“ Když takhle ručičkovala a nožičkovala asi deset minut a za celou dobu se z kočárku nevynořila, začala jsem se poohlížet jinde.

Do třetice se z druhé strany blížila další maminka s kočárkem. Zastavili vedle nás, maminka vyndala polštářek, rozprostřela ho na lavičku, usadila se, vytáhla knížku „Vegetariánství a děti“ a začala si z ní dělat horečně výpisky.
Tak to by pro dnešek stačilo, řekla jsem si a vyrazila jsem na procházku sama. Nemám nic proti vegetariánům. Když se dospělí rozhodnou z jakýchkoliv důvodů nejíst maso, je to jen jejich věc, ale u dětí (samozřejmě pokud to není ze zdravotních důvodů) s tím nesouhlasím. Dítě je odkázáno na to, co mu dospělí předloží a maso je důležitou složkou potravy. Kromě toho ta maminka byla do té knížky tak zabraná, že bych se neodvážila jí vyrušit.

Tak snad příště budu mít větší štěstí.

Napsal/a: Martina 2

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

  • Martyčka

    Martino, přijď zblbnout na chat, je to nenásilná metoda:-) Právě tam jsme.

  • Chachacha, Martyčka to vystihla poměrně přesně. Ale nezoufej, to že jsi zblbla na sobě možná nepoznáš a tak ti to bude šumafuk. :-))

  • Martina 2

    Myslíš, že taky jako úplně zblbnu? :-))

  • Martyčka

    Nevěs hlavu, zkoušej to a vydrž – tak po roce na mateřské se smýšlení a obzory většiny mamin sjednotí:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist