Dětské kšíry

Rubrika: Jen tak

502442_twins_strollingSestra vozí malého Honzíka v kočárku, kde nejsou kšíry. Když byl Honzík malý, ležel a bylo to v pohodě. Pak přece jenom Honzík rostl. Sestra sundala z kočárku hlubokou korbu a udělala z toho sedačku. Koupila kožený kšíry, byly hezky barevný…Každý ten pásek měl jinou barvu a vepředu byl pěkný obrázek rybičky. Honzíkovi se to ze začátku vůbec nelíbilo, protestoval, bojoval, ale maminka byla neúprosná a vždycky ten boj vyhrála a Honzík se vezl v kšírách. Honzík tak mohl sebou házet a stoupat si. Nejvíc se mu líbilo, když neměl boudičku, lehl si na bříško a pozoroval, kam jede. Když ho přestalo bavit sledování, zapřel se nožičkama a pohupkoval. A když byly zase venku na procházce, Honzík pěkně přikšírovaný, měl v kočárku i svou oblíbenou hračku. Hezky seděl, ale jen do tý doby, než jeho maminka odepnula boudičku a Honzík mohl zase sledovat. Začal se znova pohupovat, až se mu podařil pěkný kousek. Asi se odrazil moc, najednou visel z kočárku dolů. Normálně kšíry na jedný straně praskly. Ještěže ty kšíry nejsou tak dlouhý, aby se dostal až na zem. Naštěstí jsou krátký, tak tam visel, koukal, co se děje a čekal, až ho maminka zachrání. Byl to pro oba asi šok. Kdo by řekl, že 10timěsíčnímu dítěti se podaří přervat kožený kšíry, který jsou určený pro ochranu dětí.

Napsal/a: zebra

Toto taky stojí za přečtení!

Jak děti naučit jíst zeleninu?

Co vaříte svému miminku? Nejprve maminka zařídí to nejlepší mlíčko, ovšem po pár měsících se objeví otázka, jaké dát

Čtu dál →

Recenze: Můj atlas Česka

Naše zem je plná krásných míst, památek, přírody, různých útvarů. Každý z nás je rád „doma“. Děti to „doma“,

Čtu dál →

[Předškoláci] Matematika s úsměvem

Se začátkem nového školního roku se už i předškolní děti začaly plně věnovat předškoláckým úkolům. Tak proč jim to

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Anonymní

  Také máme krásně basrevné kšíry s obrázkem. Bohužel je to šmejd, který dítě neudrží. Nechápu, jak se takový výrobek může dostat na trh. Co dělá ČOI? Jde o život a zdraví těch nejmenších.

 • Anonymní

  já mám 10 měsíční cerku jednou jsem jí nechala v kočárku a šla jsem na zachod a nechala jsem si pootevřený dveře a najednou je v koupelně a spokojeně se na mě kouká

 • leontýnka.s

  Mám je taky na kočárku a zatím (ťuk ťuk) jsou celé, i když malá je dost testuje. Jednou už taky letěla dolů a visela na nich. Můj názor – je to přece jen spotřební věc a i když by měly být pro děti bezpečné, někdo to asi nebere v potaz.

 • Jeje teď jsem přišla málem o dech… Doufám že to nezažiju na vlastní kůži, ale děti jsou všetečky… Jinak máme kšíry na pevno v kočárku a určitě je používat budeme pro bezpečnost aspoŇ tedy doufám…

 • jje to dobrá věc

 • Já mám kšíry také v kočárku, občas mám dost problém je rozepnout, což se nedá říct o mém synovi. Na dopoledne ho dávám spát v kočárku ven, ten den se zrovna rozpršelo a tak jsem syna nechala v chodbě v kočárku – díky bohu je tam koberec a šla jsemdo skříně pro bundu. než jsem se vrátila, kočárek byl převrácený na zemi, kšíry rozepnuté a syn stál u vchodových dveří a chtěl ven. Takže pokud máte extrémě šikovné dítě, tak vám žádné kšíry nepomohou…

 • Tak to je hrozné,ještě že se nic nestalo.My máme kšíry již v kočárku,tak jsem ráda že jsme tak učinili.

 • 28. 6. 2005 jsem psala o kšírách, které jsem koupila a asi jsem to zařikla=pár dní na to jedna přaska lupla.Tak jsme jí spravily aještě kšíry „zajistili“ tím, že mají pořádný uzel, kterým jsou přiuzlované ke kočárku a pak teprve sepnutá přaska.

 • Anonymní

  Zrovna nedávno mi moje maminka koupila pro malého kšíry, ale hned je zase běžela do obchodu vrátit, protože měly hrozně ostré hroty u přezek. Takže s bezpečností si asi výrobci hlavu nelámou.

 • xjannickax

  dětským kšírám moc nedůvěřuju,,taky se mi utrhly.

 • Já koupila také ty nekožené, doufám v ně-že se nepřeškubnou. Materiál se zdá být pevný, cukala jsem s nima ze všech sil..jen mají sponky z umělé hmoty, tak doufám, že něco vydrží!

 • Anonymní

  To mne vůbec nepřekvapuje, i když u kožených bych to nečekala. V kočárku jsou již kšíry, ale pokud se dítě připoutá tak musí být „připlácnuté“ k opěradlu kočárku a tak jsme taky pořídili kšíry. U nás měli jen ty páskové nekožený . První jsme zcela přetrhli po měsíci používání a druhé jsem koupila od jiného výrobce a po 3 týdnech byly natržené. Nakonec mne to vedlo k tomu, že jsem je nechale otestovat na České obchodní inspekci zda vůbec splňují požadavky na bezpečnost a jsem zvědavá jak to dopadne.

 • Dost dobrý….

  takto tady máme, raději přemýšlet dopředu a kupovat kočárky kde toto už mají v normální výbavě…!!!!

  I když musím přiznat!!! my v rodině měli taky takového šikulu, ten nic nepřetrhl, ale z kočárku vysel velice často – kšíry ho udržely, a jemu se to pohupování a zděšené výkřiky kolemjdoucích líbili – tak proč nééé :o))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist