Dětské kšíry

Rubrika: Jen tak

502442_twins_strollingSestra vozí malého Honzíka v kočárku, kde nejsou kšíry. Když byl Honzík malý, ležel a bylo to v pohodě. Pak přece jenom Honzík rostl. Sestra sundala z kočárku hlubokou korbu a udělala z toho sedačku. Koupila kožený kšíry, byly hezky barevný…Každý ten pásek měl jinou barvu a vepředu byl pěkný obrázek rybičky. Honzíkovi se to ze začátku vůbec nelíbilo, protestoval, bojoval, ale maminka byla neúprosná a vždycky ten boj vyhrála a Honzík se vezl v kšírách. Honzík tak mohl sebou házet a stoupat si. Nejvíc se mu líbilo, když neměl boudičku, lehl si na bříško a pozoroval, kam jede. Když ho přestalo bavit sledování, zapřel se nožičkama a pohupkoval. A když byly zase venku na procházce, Honzík pěkně přikšírovaný, měl v kočárku i svou oblíbenou hračku. Hezky seděl, ale jen do tý doby, než jeho maminka odepnula boudičku a Honzík mohl zase sledovat. Začal se znova pohupovat, až se mu podařil pěkný kousek. Asi se odrazil moc, najednou visel z kočárku dolů. Normálně kšíry na jedný straně praskly. Ještěže ty kšíry nejsou tak dlouhý, aby se dostal až na zem. Naštěstí jsou krátký, tak tam visel, koukal, co se děje a čekal, až ho maminka zachrání. Byl to pro oba asi šok. Kdo by řekl, že 10timěsíčnímu dítěti se podaří přervat kožený kšíry, který jsou určený pro ochranu dětí.

Napsal/a: zebra

Toto taky stojí za přečtení!

Těhotenství nemusí být jen nejkrásnějším obdobím v životě ženy

V současné společnosti jsou všechny významné životní události vnímané jako velký milník v životě a očekává se, že každý,

Čtu dál →

[Soutěž] Audiokniha Anička a cirkus

Dlouhou cestu na dovolenou si můžete v autě zpříjemnit třeba poslechem audioknihy. 3 tipy pro děti pro vás dnes

Čtu dál →

[Tvoření] Květina z proužků

Květina, kterou si dnes ukážeme, je velmi jednoduchá a zároveň variabilní. Můžete vyrobit několik variant podle toho, která se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Anonymní

  Také máme krásně basrevné kšíry s obrázkem. Bohužel je to šmejd, který dítě neudrží. Nechápu, jak se takový výrobek může dostat na trh. Co dělá ČOI? Jde o život a zdraví těch nejmenších.

 • Anonymní

  já mám 10 měsíční cerku jednou jsem jí nechala v kočárku a šla jsem na zachod a nechala jsem si pootevřený dveře a najednou je v koupelně a spokojeně se na mě kouká

 • leontýnka.s

  Mám je taky na kočárku a zatím (ťuk ťuk) jsou celé, i když malá je dost testuje. Jednou už taky letěla dolů a visela na nich. Můj názor – je to přece jen spotřební věc a i když by měly být pro děti bezpečné, někdo to asi nebere v potaz.

 • Jeje teď jsem přišla málem o dech… Doufám že to nezažiju na vlastní kůži, ale děti jsou všetečky… Jinak máme kšíry na pevno v kočárku a určitě je používat budeme pro bezpečnost aspoŇ tedy doufám…

 • jje to dobrá věc

 • Já mám kšíry také v kočárku, občas mám dost problém je rozepnout, což se nedá říct o mém synovi. Na dopoledne ho dávám spát v kočárku ven, ten den se zrovna rozpršelo a tak jsem syna nechala v chodbě v kočárku – díky bohu je tam koberec a šla jsemdo skříně pro bundu. než jsem se vrátila, kočárek byl převrácený na zemi, kšíry rozepnuté a syn stál u vchodových dveří a chtěl ven. Takže pokud máte extrémě šikovné dítě, tak vám žádné kšíry nepomohou…

 • Tak to je hrozné,ještě že se nic nestalo.My máme kšíry již v kočárku,tak jsem ráda že jsme tak učinili.

 • 28. 6. 2005 jsem psala o kšírách, které jsem koupila a asi jsem to zařikla=pár dní na to jedna přaska lupla.Tak jsme jí spravily aještě kšíry „zajistili“ tím, že mají pořádný uzel, kterým jsou přiuzlované ke kočárku a pak teprve sepnutá přaska.

 • Anonymní

  Zrovna nedávno mi moje maminka koupila pro malého kšíry, ale hned je zase běžela do obchodu vrátit, protože měly hrozně ostré hroty u přezek. Takže s bezpečností si asi výrobci hlavu nelámou.

 • xjannickax

  dětským kšírám moc nedůvěřuju,,taky se mi utrhly.

 • Já koupila také ty nekožené, doufám v ně-že se nepřeškubnou. Materiál se zdá být pevný, cukala jsem s nima ze všech sil..jen mají sponky z umělé hmoty, tak doufám, že něco vydrží!

 • Anonymní

  To mne vůbec nepřekvapuje, i když u kožených bych to nečekala. V kočárku jsou již kšíry, ale pokud se dítě připoutá tak musí být „připlácnuté“ k opěradlu kočárku a tak jsme taky pořídili kšíry. U nás měli jen ty páskové nekožený . První jsme zcela přetrhli po měsíci používání a druhé jsem koupila od jiného výrobce a po 3 týdnech byly natržené. Nakonec mne to vedlo k tomu, že jsem je nechale otestovat na České obchodní inspekci zda vůbec splňují požadavky na bezpečnost a jsem zvědavá jak to dopadne.

 • Dost dobrý….

  takto tady máme, raději přemýšlet dopředu a kupovat kočárky kde toto už mají v normální výbavě…!!!!

  I když musím přiznat!!! my v rodině měli taky takového šikulu, ten nic nepřetrhl, ale z kočárku vysel velice často – kšíry ho udržely, a jemu se to pohupování a zděšené výkřiky kolemjdoucích líbili – tak proč nééé :o))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist