Veletrh For Toys – Jak jsem prožila den na veletrhu hraček

Rubrika: Kulturní a literární tipy, VD tipy

Konal se již 2. ročník veletrhu hraček v Ostravě na výstavišti Černá louka. Četla jsem si příspěvek jedné redaktorky o veletrhu v Praze a dala na její radu a jela bez dětí. Kamarádka si vzala 5 letého syna a starší zůstal doma s tatínkem. Já jsem jistě udělala dobře, že jsem své 2 ratolesti nechala doma a krásně jsem si to užila a prošla…

Po příjezdu na výstaviště jsme nedočkavě vešly do haly. U příchodu jsme obdržely hrací kartu pro jejího syna. U jednotlivých stánků byly soutěžní úkoly, které měl splnit a za to dostal razítko na kartičku a po dokončení všech stanovišť ji vhodil do slosování. Každý den losovali za ten den výherce o velmi hodnotné ceny a na závěr veletrhu ze všech zúčastněných dětí vylosovali jednoho výherce zájezdu pro 1 dítě a 1 dospělého do Chorvatska.

Jako velký klad beru možnost šatny, kde jsme si nechaly zimní bundy a měly tak volné ruce na veškeré pozdější aktivity. Dítko si zatím vybarvilo obrázek s Brumíkem a my si daly věci do šatny. Za vymalovaný obrázek dostal Brumíka, obrázek si mohl i nechat.

1. hala – byla plná her a soutěží

V případě splnění pár her a získání razítek byl herní lístek pak slosován. 2x denně se konal turnaj ve weykicku a 1x denně turnaj v holandském biliardu, v kterém moje kamarádka uspěla a vyhrála taneční podložku.

Byly také k dispozici skákací boty, skákací hrad, trampolíny, taneční podložky, weykick (magnetická hra), holandský billiard a to vše si děti mohly vyzkoušet.  Samozřejmě i dospělí. Zahrály jsme si s kamarádkou pár her proti sobě a skutečně nás to moc bavilo.

Její syn si zaskákal na trampolíně a zahrál si taky pár her. A především obdivoval dráhu s RC modely aut. Jezdily přes překážky a občas zajely i mezi diváky, a to ho nejvíce fascinovalo.

2. hala

Tady už byly především stánky s hračkami a pro děti tam tvarovali balónky klauni z Balóunkova, kteří předváděli z balónků květiny, zvířátka, letadla.

Pro děti bylo připraveno i malování na obličej a byly opravdu krásně zmalované.

Další koutek měl pro děti připravenou výrobu letadélka, které si malý s radostí vybarvil a vyrobil.

Překvapilo mě velké množství logických her. Některé jsme si vyzkoušeli poskládat. Ani jsme chvílemi nevěděly, kde se vlastně prodávají a že vůbec jsou takové opravdu pěkné logické hry na trhu.

Na konci haly bylo uděláno pódium a připraveno divadelní představení pro děti „Neposedné hodiny“.  Chvilku jsme se koukali, děti v hledišti představení bavilo, tleskaly a smály se.

3. hala

Tady se mi moc líbil stánek s ložním povlečením, uvažuji totiž nad přestavbou pokoje. Stánek s knihami mě také okouzlil, listovala jsem dětskými knížkami a zvažovala, která by se ještě klukům líbila. Nabízeli i příjemných 20% dolů. U výrobků s mašinkou Tomášem a jeho kamarády jsem čekala trošku větší slevy. Celkově ale ceny byly normální a odpovídaly prodejním. Já jsem se dívala po hračce mozaika, žádný větší rozdíl než na běžných pultech obchodů jsem neshledala.

Některé hračky byly s 20% nebo 10% veletržní slevou. Prodávaly se i kostýmy na maškarní a ty mi přišly cenově výhodné, ale bohužel většinou pro holčičky. Nakonec jsem koupila 2 kovové autíčka a byla jsem i tak spokojená.

V jednom stánku byla pro děti připravená soutěž „Nakresli si svůj dům snů“, hrálo se o skládací hru hradu nebo zámku. Malý opět sedl a kreslil svůj domeček.

LG propagovali novou technologii malování na obrazovku, což mě hodně překvapilo a dětem i výtvory vytiskli, takže měly příjemnou vzpomínku.

Plno krásných modelů vláčku a modely aut uchvátily jistě každé dítě. Pro ty menší byl k dispozici také prostor, kde si mohly skládat pěnové kostky. Nebo si mohly skládat z malých kostiček hrad. Pro děti to tam byl opravdu ráj.

Dětské minikino nabízelo promítání pohádky ve 3D pro děti po celý den.

Příští rok se určitě pojedu podívat i s dětmi.

 

Napsal/a: slunicko321

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Jarmuschka

  My nejdéle čekaly u malování na tvář.
  A skoro nedočkaly – některé „mamyčky“ se nechutně předbíhaly.
  🙁
  Ale jako moudré jsme ustoupily, zařadily se do druhé, spořádanější řady a dočkaly se (a tam si nás vyhmátla Jovanka).
  Navukovací tvarovací balonky jsme nějak minuly… vůbec jsem je tam nikde nezaznamenala.

  Holky pak chtěly na skákací hrad, ale byly po pár minutách vyhoštěny, že jsou moc velké – a to zdaleka nedosahují váhového limitu 50 kg (vůbec se k němu nepřibližují).

  Já jsem asi zmlsaná z různých veletrhů (ale cestovního ruchu) – mě to přišlo jako dost chudý příbuzný.
  Ale holky byly spokojené, užily si to.

  A ještě jeden poznatek – byly jsme celý den na jednom koblihu (každá, ne dohromady).
  Když jsme do stánku přišly poprvé – s chutí na párek v rohlíku – došla hořčice i kečup. Nebylo nic.
  Přišly jsme za chvíli – byla tam tak šílená fronta, že nás to odradilo.
  A když jsme přišly za chvíli po třetí, nebylo už nic.
  😯

  Ale abych nekončila negativně – velice kladně hodnotím toalety – čisté, v dostatečném počtu.
  🙂

 • Ježeček

  Zuzinko, nemám pocit, že by se někde dlouho čekalo. Těch atrakcí tam bylo dost, takže se to tak nějak prostřídalo. U těch klaunů s balonkama, tam to trošk utrvalo, ale zase oni to vzali jako šou, takže pro ty děti je nejen udělali, ale mezi tím si s něma hráli, povídali a s těma balonkama dělali blbinky. Možná jediná taková řada byla u malování na obličej. Tam bylo vždycky tak 5 dětí ve frontě. Ale jak dloho to trvalo, to netuším, protože jsem se o to nezajímala. Přece jen, jsou ti moji prcci ještě prcci, mám strach z reakce na barvu a navíc měli rýmu, tkaže soplili a určitě by to rozmazali 🙂
  A bylo tam zajištěno vcelku dobré občerstvení. Jak suché – bagety, chlebíčky, párek v rohlíku…, tak i teplá strava. My si dali svíčkovou a ta byla… jako od maminky. Fakt a za lidové ceny. Děti to zdlábly na posezení a já stěží ochutnala 🙂 *

 • bamiska

  nebyla jsem je to dost mimo, ale podle reportáže je čeho litovat…tak pokud příští rok bude tak si možná udělat výlet…

 • Ježeček

  Sluníčko, tak jsme si to prošla díky Tobě ještě jednou 🙂 Přesně jak to popisuješ, tak jsme šli i my. Máme doma krásnou kytku z balonků a pejska vytvarovaného. Bylo to hezké. Děti dostaly spoustu sladkostí, balonků, obrázků… U toho letadýlka jsem chvíli stála, ale ten můj prcek, je na to ještě fakt prcek, takže akorát házel balonky do díry a dostal kokinko 🙂 A samozřejmě byl z otho nadšený.
  Vcelku to bylo moc fajn, akorát jsem měla dojem, že ty hračky jsou tak trochu pro větší děti. Bylo tam spousta logických a deskových her. Když jsem byla v Praze loni, tak to bylo různorodější.
  Skákací boty byly dost dobré. Čekali jsme, abychom viděli, jak to teda bude v akci, ale zřejmě to jednoduše jen vypadá. Klučina byl vyklepaný, krok stěží udělal, takže zas taková brnkačka, jak to vypadá, to asi nebude 😉
  A hodně mě zaujal stánek s práškem do vany. Z vody se pak stane gel. Měli různé barvy a vůně a bylo to dost zajímavé, Ale zatím jsme odolali a nekoupili 🙂 Ale máme adresu, kde se dá koupit.
  Tak ještě třeba ježíšek donese 😉 Zatím si vystačíme s praskavým práškem a barvičkama do vody 🙂 *

 • Sluníčko díky ze reportáž.Letos jsem ještě odolala,ale jak tak čtu tak příští rok se nejspíáš vydáme.Jen by mě zajímalo,jak to je to zvládnuto organizačně?Byly na hry třeba nějaké řady atd…nějak si nedovedu předtsavit čekat s prckem byť 20 minut,aby si namaloval obrázek,případně hlídací koutek byl někde?

 • bokul

  Díky za možnost projít si veletrh alespoň takto.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist