Svěrák s Uhlířem představili knihu operek i veselých písniček

Rubrika: Aktuality, Kulturní a literární tipy

Zábavné písničky pocházející z pera Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka jsou oblíbené mezi námi všemi. Známe je z rádia i z televize. Tak proč si občas nezanotovat doma a nebát se, že zapomeneme slova?

nakladatelství Fragment vyšla letos na podzim další z knížek těchto dvou autorů, tentokrát nazvaná Když je pěkné počasí. Její oficiální představení, samozřejmě za účasti Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře se konalo v pražském Paláci knih Luxor v pondělí 24. října.

Nedalo se ani očekávat jinak, než příjemnou atmosféru plnou vtípků a úsměvů. A samozřejmě nechyběly ani písničky. Od známého „Dělání“, které pěli s oběma protagonisty i přítomní návštěvníci, tak po neméně známou „Zapomětlivou“. Právě tahle písnička je podle Zdeňka Svěráka přímo o nich dvou. Palác knih se tak rozezvučel na dobrou půlhodinku veselými písničkami, které zpříjemnily venku zatažené a chladné podzimní setkání.

Knížka Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Když je pěkné počasí obsahuje deset písniček spolu s notami i akordy a je určena jak dětem, tak samozřejmě i dospělým. Zkrátka všem, kteří mají rádi humor a zábavu. Díky knížce si tam můžete zazpívat kdekoliv a kdykoliv a nemusíte čekat na chvíli, kdy oblíbené písničky zazní třeba v rádiu.

Kromě toho zde najdete i operky, hned ta první se jmenuje O Šípkové Růžence, další je pak O dvanácti měsíčkách.

Jak řekl sám Zdeněk Svěrák, právě operky jsou velmi vyhledávané, údajně se na něj obrací i učitelky ze školek a škol, zda by jim nějakou nezaslali. S pomocí této knížky by mohl být „problém“ alespoň na čas vyřešen.

Zdaleka to asi nebude totiž poslední podobná knížka, kterou Uhlíř se Svěrákem chystají pro své čtenáře či obdivovatele. V nakladatelství Fragment již vyšla například podobně laděná kniha Když se zamiluje kůň či Mám v hlavě myš Lenku.

Takže pane Svěráku a pane Uhlíři – my se určitě těšíme!

—————————————————————————————————————–

Když je pěkné počasí

Autor: Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř

Ilustrace: Vlasta Baránková

ISBN: 978-80-253-1252-0
Rozměry v mm: 210×297
Počet stran: 72
Provedení: vázaná
Rok vydání: 2011
Vydání: 1
Pro děti: od 7 let

Knihu Když je pěkné počasí si můžete koupit například zde.


Nakladatelství Fragment se zaměřuje zejména na knihy pro děti a mládež, leporela, slovníky, učebnice a turistické průvodce. Mezi bestsellery patří ERAGON, Letopisy Narnie, Maturita v kostce.

Produkce se pyšní díly Václava Čtvrtka, Zdeňka Svěráka nebo Pavla Kantorka.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Sourozenci – o spravedlivé výchově

Snaha o aplikování spravedlivé výchovy mezi naše potomky někdy bývá velkou zkouškou nervů, a leckdy i těžko rozlousknutelným oříškem. A právě

Čtu dál →

[Soutěž] Příběhy obrazů a soch

Máme tu další knižní novinky pro děti a s nimi už tradiční soutěž o jednu z nich. Kdo se

Čtu dál →

Recenze: Knížka pro zvídavé děti

Knížka pro zvídavé děti? Tak to je přesně pro nás, viď, mami? sdělil mi Marek hned po přečtení názvu.

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist