Vnesme maličko magie do našeho VD tvoření!

Rubrika: Maminkovská dílna

Stále více lidí se ubírá k poznání duchovna, každý má svou cestičku a své poslání. K plnění toho všeho je třeba být v pohodě. Pojďme si vytvořit lapač zlých snů z toho, „co dům dal“. Pokud magii nefandíte, budete mít alespoň hezkou dekoraci, která vás k magii možná přivede ;-)…


Nepohrdněme kouskem teorie

Původních verzí o vzniku lapače snů je několik a já nechám vás samotné, abyste si sami našli tu, která je vám šitá na míru. Zdrojů je jistě mnoho, ať už net, knihy, nebo se třeba zeptáte přímo některého z indiánských prodejců?…

Jak už jsem naznačila, tak lapač snů pochází z indiánské legendy, ať už je její verze jakákoliv. Přibližme si, co by měl lapač snů obsahovat a jak vlastně funguje. Tvar je kruhový, nebo i slzička, a je to prvotní překážka pro zlé energie a sny (pův.vrbová větev). Výplet – síť – polapí zlé sny a udrží je až do východu slunce, které tyto zlé sny sežehne. Zlo nemá rádo pravidelnost, proto je dobré se snažit, aby byl výplet co nejharmoničtější. Dobré sny sítí proklouznou až ke středovému korálku, či kamínku. Středový kamínek symbolizuje vás, tudíž zvažte jeho výběr. Můžete použít korálek, kuličku, kamínek, polodrahokam atd. Po pírkách se dobré sny/energie snesou do snícího.

Výrobní proces

Co se týče použitých materiálů, snažila jsem se, aby lapače působily co nejpřirozeněji, i když jsem použila opravdu jen to, co jsem našla doma. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv materiál, tvořte dle své intuice. Lapač bude sloužit vám…

Potřebujeme

– kruh (já jsem použila zbytky šňůry na prádlo s ocel. lankem)
– bavlnky, nitky, provázky, kůže…
– korálky, kamínky…
– pírka
– nůžky
– možná drátek, tavící pistol, různé kroužky (třeba od záclon, klíčů…)…

Hrr na to 😀

Začneme tím, že si připravíme kruh k omotání. Jelikož jsem chtěla použít šňůru dvojitě, pro jistotu jsem si konce přichytila drátkem (ale stačí i bavlnkou). Navážeme bavlnku (nezapomeneme na kousek pro zavěšení a když zapomeneme, navážeme dodatečně ;-)) a doporučuji nestříhat – bavlnky bude potřeba opravdu hodně, takže omotáváním s celým klubkem se vyhneme nepříjemnému navazování. Zkusila jsem jak „sukovat“, tak čistě jen omotávat a u bavlnky mi více vyhovovalo sukování , u silnějšího provázku pak stačilo jen omotávat.

Na řadě je výplet. Opět je na vaší fantazii, jak kruh vypletete. Zvolila jsem klasický výplet, který jsem se pokusila i znázornit nákresem a potom výplet s kroužkem uvnitř. Sukovala jsem jen u připevňování na samotný kruh, dál pro mě bylo jednodušší jen proplétat. Také jsem toužila po stříbrném výpletu, ale nitka se trhala, takže přišla na řadu bavlnka a bylo to v pohodě.

 

Do středu umístíme zvolený korálek.

Ustřihneme si 3x po cca 20 cm bavlnku, na kterou navlékáme korálky, sukujeme pírka. Vznikne nám tím závěs, který připevníme ke kruhu. Můžete i každý závěs navléknout ve dvojité délce (= z každého ze tří míst, kde závěs umísťujeme, visí závěsy 2), bude tak bohatší, já jsem zůstala u jednoho.

A máme hotovo!!!

Vytvořila jsem 3 lapače zlých snů pro mě, manžela i syna. Čtvrtý lapač nám bude sloužit jako zachycení zlé energie z venku (bude viset mezi balkonovými dveřmi). Proto jsem do středu umístila skleněný kamínek – je lesklý a pokud se nepletu, tak dle Feng-Shuej lesklé povrchy odráží dotěrnou energii zpět k tomu, kdo ji vysílá. Takže zvědavé pohledy kolemjdoucích už nebudou mít šanci ;-).

Zdá se vám magie málo? Nezapomeňte, že každou magickou věc (kameny, přírodní olejíčky, kterými se mažete, vykládací karty, knihy, lapače…) můžete nabít měsíční energií, a to nejlépe v předvečer úplňku, kdy je síla měsíce nejsilnější po nejdelší dobu. (Pokud je tedy úplněk 8. 3., dopřejte si měsíční energii v noci ze 7. 3. na 8. 3.) Měsíc má ohromnou sílu – dokáže zvednout zemskou kůru až o půl metru, ale jelikož tyto změny probíhají na obrovských plochách, necítíme to. Ale už dost, zase bych se rozepsala.

Přeji vám, ať lapač zlých snů dobře slouží a je vám krásně!!!

Napsal/a: Marie Busolíni

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • bamiska

  Maruško to asi jo já to dělala mamce a babičce tak to nevadilo 😀 jenže dřív to asi také byla jiná cenová relace….a do toho jsem se piplala s kolečkem od záclon ..

 • MarieB

  Děkuji všem, jsem ráda, že se líbí!

  Bamisko ten kruh je super nápad, jen nevím, co by mi na to mamka řekla, kdyby ji kolečko do páru chybělo ;-), leda to „šlohnout“ mamce celé :-D.

  MarieB

 • bamiska

  ještě jsem chtěla připsat, že jsem kdysi jako dítko mamce dělala né lapač, ale dekoraci na zed a použila jsem kruh dřevěnej co byl na vyšívání

 • bamiska

  Maruško moc hezké lapač má brácha pověšený také a dlouho on těma indijánama žije i v těch svých 40i letech, nejen lapačema….moc se mi líbí také časem určitě vyzkouším….a možná by se to i trochu s dopomocí nechalo vyzkoušet ve školce…sice prace víc pro paní učitelku, ale )spěch by to mělo….

 • Maruško, díky za krásný nápad!!! Zrovinka příští týden mi přijede neteř a tak s holkama mám co vyrábět. Zítra se stavím v „Korálkárně“ a nakoupím věci…bavlnky čmajznu mamče :mrgreen:

 • Jarmuschka

  Holčičky dostaly „origoš“ lapač snů od „amerického ježíška“ (no jo, ten přichází s tetou, co tam pracuje a „domů“ jezdí jen na ty vánoce).
  Pověsily si ho nad postele před pár dny.
  A od té doby nemůžu Lu po ránu dost dobře vzbudit – spí tak tvrdě…
  Nevím, jestli ho nebudu muset deinstalovat…
  😯

 • Lien

  moc pěkný návod a lapače jsou krásné.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist