Aspoň na víkend staňte se vynálezci v Národním muzeu a seznamte se s interaktivním robotem!

Rubrika: Akce pro děti, Kulturní a literární tipy

O víkendu 18. a 19. února 2012 proběhne v Nové budově Národního muzea první z cyklu víkendových akcí „Aspoň na víkend…“, které v rámci projektu Hravé muzeum uspořádá v průběhu roku 2012 nejen pro rodiny s dětmi Národní muzeum. Tentokrát je pro malé i velké návštěvníky připraven víkend plný poznání, pokusů, her a soutěží s výstavou Vynálezci a vynálezy. Průvodcem a rádcem bude návštěvníkům jedinečný interaktivní robot Advee.

Nechte se inspirovat na výstavě Vynálezci a vynálezy, kterou vás provedou její autorky, či přednáškami o slavných českých „koumácích“ a sami se aspoň na víkend staňte objeviteli a experimentátory. Děti i jejich rodiče si mohou vyzkoušet fungování různých fyzikálních jevů, potkat se s elektřinou v běžném životě, nebo se zúčastnit soutěže o nejoriginálnější vynález vyrobený v rámci tvořivé dílny. Sami návštěvníci se stanou porotou, která zvolí nejnápaditější výtvor, jehož autor bude odměněn věcnou cenou.  Odvážní designéři budou mít příležitost navrhnout a vyrobit si originální ozdobné placky.

Seznamte se s interaktivním robotem Adveem! Ve dnech 18. – 26. února máte jedinečnou šanci potkat se v Nové budově Národního muzea s robotem Adveem od firmy friendlyway – českou hi-tech novinkou zaměřenou na zábavu a prezentaci informací. Tento robot se skvělým designem a milým úsměvem se umí sám pohybovat a díky zabudované kameře identifikovat lidské tváře. Tak pokud k vám přijede a osloví vás, nezklamte ho a zahrajte si s ním pexeso o vynálezcích a jejich výtvorech nebo hlasujte v anketě o nejužitečnější vynález či objev.

Připravili jsme:

Sobota 18. února

10:00 – 17:00 – Recyklace to může být také umělecká práce! Dílna, ve které se pokusíme vytvořit z rozmanitých materiálů nejoriginálnější vynálezy a ty nejpovedenější po zásluze oceníme!

10:30 – 11:30 –  Komentovaná prohlídka výstavy s autorkou výstavy Vynálezci a vynálezy PhDr. Vandou Marešovou.

10:00 – 14:00 – Gymnázium Postupická předvede a nechá Vás vyzkoušet principy fyzikálních jevů, které už jste možná zapomněli.

14:00 – 15:00 – Malíř a vynálezce Karel Václav Klíč; Ing. Pavel Pohlreich z Národního technického muzea promluví o vynálezci heliogravury a hlubotisku.

15:00 – 17:00 – Moravský Edison Josef Sousedík; Ing. Tomáš Sousedík zavzpomíná společně s dalšími znalci jeho díla na svého otce, vynálezce v oblasti elektrických strojů.

Neděle 19. února

10:00 – 17:00 hod. – Recyklace to může být také umělecká práce! Dílna, ve které se pokusíme vytvořit z rozmanitých materiálů nejoriginálnější vynálezy a ty nejpovedenější po zásluze oceníme!

10:30 – 11:30 –  Komentovaná prohlídka výstavy Vynálezci a vynálezy s autorkou výstavy Mgr. Lucií Černou.

10:00 – 14:00 – Gymnázium Postupická předvede a nechá Vás vyzkoušet principy fyzikálních jevů, které už jste možná zapomněli.

14:00 – 15:00 hod – Náš život s domácími spotřebiči v minulém století; Mgr. Lucie Střechová z Národního technického muzea objasní vznik a vývoj našich elektrických pomocníků, které dnes vnímáme jako běžnou součást všedního dne.
15.30 – 16.30 hod – Antropolog šesti světadílů Aleš Hrdlička; Mgr. Linda Hroníková, Ph.D. z Fakulty humanitních studií UK pohovoří o našem nejvýznamnějším antropologovi.

Program je připraven v rámci běžného vstupného.

Více informací o projektu Hravé muzeum najdete zde.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist