Dekorace i strážci tepla rodinného krbu

Rubrika: Maminkovská dílna

Andělé a draci jsou jedni z těch, kteří vám mohou pomoci ohlídat domácí pohodu od zlého a zlých energií, nebo posloužit opět jen jako dekorace, kterou si sami vyrobíte.
Co takhle je spolu s drobností věnovat přátelům?


Když jsem přemýšlela nad tímto tvořením, chcete-li, s kapkou magie, představy a fantazie byly skvělé! Jen jak sami uvidíte, u tohoto tvoření nezáleží jen na fantazii, ale i na šikovnosti ;-). Takže s výsledkem moc spokojená nejsem, ale věřím, že jste větší šikulky a andílci s draky vám půjdou od ruky! 🙂

Proč právě tyto bytůstky?

Andělé jsou ochranáři už od dávných věků. Jsou bez příslušnosti a tím nenáleží žádné církvi, i když je církev „používá“, nebo je jmenuje. Jsou přístupni komukoliv, stačí je o pomoc požádat ;-).
O dracích jsem četla přímo jako o ochráncích domů, proto byli jasnou volbou :-). Když zabrouzdáte na netu, najdete spoustu charakteristik, tak si můžete vytvořit přímo draka slovanského, čínského… A do dětského pokojíku pro malá, bojácná dítka jistě dobře poslouží!

Cílem bylo vytvořit postavy, které „ponesou“ třeba ochranný kámen, knoflík pro štěstí, prstýnek pro dceru, neteř, maminku,… přívěšek zodiaku, pentagramu, … možností je jistě plno, jen najít tu, která je vám šitá na míru!

Potřebujeme:

–    samotvrdnoucí hmotu (použila jsem 500 g a ještě zbyla)
–    špejle, nůžky, nožíky, vykrajovátka…
–    korálky maličké i větší
–    vodou ředitelné univerzální barvy
–    štětec, houbičku…
–    provázek
–    mikrotenové sáčky a váleček (na nudle a těsto)

Postup:

Anděl

 • Nakreslíme si předlohu na papír, kterou vystřihneme, v rukách upravíme požadovanou délku, ustřihneme  a přiložíme na rozválený plát (cca 2-3mm, osvědčilo se mi válet v sáčku).
 • Ořízneme hmotu podle předlohy. Z odřezků hmoty si můžeme ihned vypracovat hlavu, nějakou pěknou šištičku ;-).

 • Špejlí provrtáme otvory pro „nožky“ a celý díl spojíme. Pomáhala jsem si potíráním vodou.

 • Vezmeme si vymodelovanou hlavičku. Z maličké bobulky jsem vytvořila nos, který jsem vlhkým prstem opět zahladila. Vyřízla jsem řasy a pusu,  jako oči jsem použila malinké korálky.
 • Do hlavy jsem pro jistotu zapíchla párátka, aby byla hlava pevná a spojila ji s tělíčkem.

 • Dále si vyválíme vlasy (k připevnění použijeme opět vodu, můžeme i různě nastřihnout tak, abychom vlasy srovnaly do potřebného tvaru) a křídla, která jsem chtěla vykrojit pomocí motýlů, ale zjistila jsem, že vykrajovátko motýla nemám! …Takže jsem si pomohla jinak ;-). Veškeré nerovné hrany zahlazujeme vodou a třeba nožíkem z manikůry.

 • Ze čtyř malých částí si vytvarujeme dva válečky a dvě placky. Placky nám poslouží jako dlaně a válečky okraje „rukávů“. Opět si pomůžeme vodou.

 • Na zádech si vytvoříme rýhy na křídla. Pečlivě zvažte a poměřte, vlasy můžete nazdvihnout a doporučuji raději širší a hlubší rýhy.

 • Vše necháme proschnout. Asi  den, dva.

Drak

 • Vyválíme si dvě stejně dlouhé „nudle“, které na jednom konci rozválíme „doztracena“ = ocas, ale druhý konec necháme silný = hlava. Konce do sebe zapleteme. Ocásek stočte, jak se vám líbí. Dejte pozor na těžiště, já jsem spěchala a i po konečném umístění kamene se drak stále převažuje… No skoro jakoby létal  :-D.

 • Tělem protáhneme dvě špejle (na nohy), raději jsem je tam po dobu schnutí nechala. Vytvarujeme hlavy. Vytvoříme očka, tlamy, nozdry, můžete i korálky jako zuby…

 • Jako páteřní ostny jsem použila hranaté korálky vpravené do hmoty.  Nezapomeneme po stranách vyříznout opět rýhy na křídla, která si vykrojíme z tenčího plátku hmoty. A necháme proschnout. Pokud chcete mít dračí hlavy vztyčené, pak si je při schnutí něčím podepřete.

Pokračujeme

 

 • Nachystáme si vodou ředitelné barvičky (které osobně neředím) a andílky a draky pomalujeme štětcem, nebo poťupkáme houbou namočenou v barvě. Opět necháme proschnout – stačí pár hodin.

 • A teď je na řadě vteřinové lepidlo (objevila jsem gelové- vřele doporučuji). Pokud vám jako mně nějaké ostny, či očka upadaly, nedělejte si vrásky a přilepte je lepidlem ;-). Křídla jsem přilepila tavnou pistolí- na spojení v hmotě jsem neměla odvahu :-).

 • Na provázky si uvážeme suk a navlékneme větší korálky, protáhneme dírkami na nohy a opět navlékneme korálky a zasukujeme. Zbytek šňůrky ustřihneme.

 • Naše ochránce ozdobíme léčivými krystaly, nebo knoflíkem… a máme hotovo!

 

Vám se jistě zadaří lépe. Můj andílek vypadá jako babuška a drak se kymácí. 😀

Ještě malý dodatek.
Postavičku umístěte nejlépe na okenní parapet, tak bude hlídat to, co k vám proudí z venku.
Každý, kdo se věnuje duchovnu, vám řekne, že i když si koupíte věcičku v obchodu s duchovnem, ještě neznamená, že bude fungovat a chránit automaticky. Je důležité, abyste pronesli třeba krátkou afirmaci „prosím střež tento pokoj od zlého“. Tím věc naprogramujete na svoji energii a bude vás chránit lépe ať už bylo na obalu napsáno třeba „ochránce energie“, nebo jen „dekorace drak“. 😉

Ať se dílko povede!!!

Andělské téma mě nějak chytlo, a jelikož jsou dekorační obchody andílků plné, příště si vyrobíme další, v klidu domova, u monitorů pc ;-).

Napsal/a: Marie Busolíni

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Lien

  moc pěkné, ale pro mě tedy hodně pracné

 • MarieB

  Jé, děkuji holky. No ale Bamisko s tím sukem jsi mě dostala- to mě vůbec nenapadlo, tak příště uzel? 😉
  Johano, ani jsem nedoufala, ale i v našem jediném papírnictví ji měli, tak třeba?…nebo někdy na větším nákupu 😉 určitě to stojí alespoň za zábavu ;-).

  tak pa berušky!!!

 • johana

  Taky se mě tohle tvořeníčko líbí. Anděla by bylo třeba, aby pohlídal domácí pohodu od zlého. Samotvrdnoucí hmotu u nás nekoupím. Těším se na příští tvoření … 🙂

 • bamiska

  Maruško naprosto dokonalé….moc se mi to líbí….šikulka….a slovo suk se u nás nepoužívá tak jsem koumala co to tam uvazuješ 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist