Kniha pro malé nezbedy čekající na narození svého bratříčka či sestřičky je právě v prodeji

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Určitě jste i vy zažila, ať už na vlastní kůži či jen jako pozorovatelka, všudypřítomnou nedočkavost dítěte těšícího se na narození svého sourozence. Autorka knihy Anežka se těší na miminko, Lenka Rožnovská, se právě zaměřila na tuto životní událost a nekonečné čekání tak dětem zpříjemnila zábavnou a zároveň i poučnou formou.


Malé Anežce se brzy narodí bráška nebo sestřička. Ale kdy to brzy skončí? A jak se vlastně miminko dostalo mamince do bříška? Takové otázky se honí Anežce hlavou. Kdo jí odpoví? Bude to její nová panenka Janinka? Anebo jí některé otázky zodpovědí tatínek s maminkou?

Anežka se těší na miminko
Autorka: Lenka Rožnovská
Počet stran: 80
ISBN:978-80-262-0081-9
Vazba: pevná
Rok vydání: 2012

Knihu Anežka se těší na miminko vydalo nakladatelství Portál.

Zakoupit si ji můžete například zde.

Příběh o Anežce, panence Janince a jednom dlouhém čekání na narození miminka vypráví, jak rodiče malou holčičku připravují na narození sourozence, jak toto období Anežka prožívá, co si představuje a jak se čekání odráží v jejích hrách, v životě v rodině a jak to všechno nakonec proběhlo.
Knížka je určena dětem předškolního a mladšího školního věku. Autorka umí adresáty svého vyprávění zaujmout živým podáním. Zároveň může příběh pomoci i rodičům, kteří připravují své malé dítě na narození sourozence.
Na druhou stranu autorka v rozhovoru uvádí, že se kniha může stát příhodnou četbou také pro rodiny, které zrovna neočekávají nový přírůstek, neboť nabízí další důležité motivy jako je trpělivost, fungující rodina apod.
Pár slov o autorce: Lenka Rožnovská je autorkou pohádek pro děti a zabývá se také rozvojem kreativity dětí mladšího školního věku. Je autorkou projektu Šikulíci píší knihu, ve kterém učí děti rozvíjet fantazii a slovní zásobu, kreativně tvořit text. Její pohádky vycházejí knižně a v časopisu Sluníčko. V nakladatelství Portál vyšla kniha František a jeho pohádky do postýlky (2010).

Ukázku z knihy a rozhovor s autorkou najdete zde.

Napsal/a: redakce

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist