Tipy na vánoční dárky – kuchařky, které nezklamou

Rubrika: Kulturní a literární tipy, Recepty, VD tipy

K vánočním dárkům, které nalézáme pod stromečkem, patří vcelku pravidelně knihy. Ženám udělá nepochybně radost dobře vybraná kuchařka. Nabízím vám pár tipů z těch, které jsem držela v ruce, a tak se nemusíte držet pouze anotace…

Všechny knihy v tomto článku vydalo nakladatelství Mladá fronta v edici Hobby. Každá z nich nabízí něco trochu jiného a v neposlední řadě je každá něčím jiným zajímavá. Výběr už nechám na vás…

Markéta Hrubešová: Tak vařím já

Tuto knihu sepsala oblíbená česká herečka, která je kromě jiného i zdatnou kuchařkou. Ve svém výběru vám nabízí 125 receptů, jak říká i anotace „pro vytížené ženy“. Knize nechybí podrobný obsah a rejstřík receptů. Recepty jsou jeden krásnější než druhý, pokud se dá soudit podle fotografií, jichž je více jak dvě stě.  Pokud ale hledáte typickou českou kuchyni, v této knize takové recepty nenajdete. Můžete ale vyzkoušet něco nového. Například zajímavé tipy na jídla z ryb a v neposlední řadě i na dezerty. Markéta Hrubešová zařadila i tipy na netradiční předkrmy a najdete tu i jídla ze zvěřiny. Kniha obsahuje jídla nenáročná na přípravu, stejně jako recepty, které budou přípravou vyžadovat více času, ovšem se slibným výsledkem – třeba jako překvapení pro návštěvy.

Autorka uvádí i praktická doporučení, vyzkoušené varianty a přidává i trochu povídání ze své vlastní kuchyně, které celkově obohacuje tuto knihu.

Určitě vhodná kniha jako dárek s netradiční kuchyní, která potěší a obohatí jakoukoliv domácnost.

Počet stran: 200
Vazba: Vázaná bez přebalu
Rozměry: 165 x 220

 

Knihu Markéta Hrubešová – Tak vařím já si můžete koupit například zde.

 

Hezky česky, hravě a zdravě!

Česká kuchyně je hutná, mastná a na hubnutí nebo zdravý životní styl možná trochu nevhodná. Petra Lamschová a Petr Havlíček, dva oborníci na výživu, připravili knihu, která vyšla v loňském roce. Zajímavostí je, že obsahuje u každého receptu hodnoty celkové energie, bílkovin, tuků, sacharidů, cholesterolu, sodíku a vlákniny. Přehledný obsah vám ukáže, na které straně hledat vámi vybraný recept, který je doplněný také fotografií a tipy na další úpravu pokrmu.

Jedná se o jídla nenáročná na čas, většinu z nich běžně konzumujeme. Tentokrát při jejich přípravě ale můžeme vyhovět našemu zdraví a přitom si ještě pochutnat.

Kromě běžných jídel vám autoři poradí i při přípravě svátečních pokrmů, a to včetně vánočních svátků.

Velmi hezky zpracovaná kniha, která zaujme. Vhodná nejen pro ty, kteří si chtějí udržet linii, ale pro všechny, kteří se starají o své zdraví.

Počet stran: 192
Vazba: Vázaná bez přebalu
Rozměry: 210 x 210

 

Knihu Hezky česky, hravě a zdravě si můžete koupit například zde.

 

100 nejkrásnějších receptů časopisu F.O.O.D.

Novinka z nakladatelství Mladá fronta, která vznikla jako reprezentativní výběr toho nejlepšího, co bylo publikováno v kulinárním časopise F.O.O.D.

Obsah tomu skutečně odpovídá. Najdete zde i recepty na vskutku netradiční jídla, někdy složitější na přípravu, jindy i na peněženku. V závěru ovšem jistě velmi chutná jídla, kterými potěšíte  doma, či při jakékoliv příležitosti.  Každý recept je doprovázen doporučeními a triky na přípravu, najdete zde i vysvětlivky pro netradiční ingredience a samozřejmě bohatou fotografickou dokumentaci každého jídla. Nechybí podrobný obsah a rejstřík receptů.

Kniha je vhodná jako dárek pro všechny, kteří rádi využijí netradiční kuchyně pro obohacení rodinného stolu.

Počet stran: 232
Vazba
: Vázaná bez přebalu
Rozměry
: 213 x 275

 

Knihu 100 nejkrásnějších receptů časopisu F.O.O.D. si můžete koupit například zde.

 

Vaření v přímém přenosu

Na Frekvenci 1 uvařil Ivan Vodochodský nespočet pokrmů. Ve své knize nabízí výběr z těch nejlepších a nejoblíbenějších. Recepty jsou přehledné a jednoduché, žádná exotická a časově náročná jídla nečekejte. I když jsou mnohé  pokrmy takové, které v nějaké formě již známe, jen upravené do jiné podoby, stanou se i tak zajímavou inovací „zaběhnutých“ postupů. Každý recept obsahuje údaje o energii, bílkovinách, tucích a sacharidech.

Jídla jsou rozdělená do kapitol podle příležitosti na předkrmy, polévky, hlavní jídla, těstoviny a zeleninová jídla, závěr pak doplňují přílohy. Jídla jsou v obsahu seřazena podle abecedy, vcelku snadně se vyhledávají.

Receptů zde najdete nespočet, čemuž odpovídá i počet stran – přes dvě stě padesát. Každý pokrm je doprovázen také fotografickou přílohou.

Protože byla kniha připravena ve spolupráci s firmou Maggi, najdete tu samozřejmě doporučení na použití výrobků této společnosti. Ale když využijete jiné, myslím, že se vůbec nic nestane 🙂

Velmi zajímavá kniha, která mě potěšila svými recepty s jednoduchým zpracováním, nenáročných na peněženku a přitom chutných.

Počet stran: 264
Vazba
: Vázaná bez přebalu
Rozměry
: 230 x 270

 

Knihu Vaření v přímém přenosu si můžete koupit například zde.

 

Tak co – vybrali jste si? Zaujala vás nějaká ze zde uvedených kuchařek? Pokud je vám to stále málo, pak mám pro vás menší dárek – v pokračování tohoto článku vám představím ještě další dvě knihy kuchařské tematiky – těšte se…

 

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist