Tip na výlet: Sladovna Písek

Rubrika: VD tipy

Při nepříznivém počasí – ať už dešti, nebo naopak přílišném horku, jistě oceníme místo, kde se lze schovat a spolu s dětmi užít spoustu zábavy. Jedním takovým místem je Galerie hrou Sladovna ve městě Písku. 

Sladovna Písek – Nejlepší galerie pro děti v Čechách i prostor pro dospělé návštěvníky.

Sladovna se nachází na Velkém náměstí a najdete ji snadno. Pokud stejně jako my přijíždíte autem, určitě najdete místo k zaparkování. Projdete průchodem k fontáně a pak už hurá za zábavou a poznáním. Na návštěvu si vymezte dostatek času, dětem se zde opravdu líbí.

Na informacích si zakoupíte vstupenku a spolu s ní dostanete aktuální plánek, co vás kde čeká, co můžete vidět a vyzkoušet si.

Pro nejmenší děti (od 1 do 6 let) je určeno tzv. Pilařiště, kde se malí neposedové jistě dosyta vyřádí. Poznávají a učí se zde hrou, rozvíjí své pohybové schopnosti, fantazii.

PILAŘIŠTĚ (PRO DĚTI DO 6TI LET)

Každý den:

Blok A: 09:00 – 10:30
Blok B: 10:30 – 12:00
Blok C: 12:30 – 14:00
Blok D: 14:00 – 15:30

Blok, který chcete v Pilařišti navštívit, si prosím rezervujte na recepci Sladovny – osobně, po telefonu: 387 999 997 nebo e-mailem: recepce@sladovna.cz.

Mraveniště

Pro starší děti (ale užijí si to i ti mladší) jsou pak určeny další expozice. Jako první jsme navštívili Mraveniště, kde děti – a my dospělí také – poznávají, jaký je život mravenečků. Poté, co si zujete boty, děti dostanou na záda baťůžek, aby se cítili jako opravdoví mravenečci. A hurá do chodbiček, prolézaček, sbírat vajíčka, sklouznout se a opravdu si to užít. Zábavu si neužijí jen děti, ale všude je mohou doprovázet i dospělí. Pokud si naopak chtějí odpočinout, je zde dostatek místa pro odpočinek. Dětem se odtud moc nechtělo a na konci jsme se sem museli ještě jednou vrátit.

Zahraj si Mini, tygře

V dalším patře galerie byla místnost s minigolfem. Tam se děti obzvlášť těšily a hřiště obešly několikrát. U vstupu si vzaly každý svůj míček a golfovou hůl a hurá za zábavou. Každé minigolfové hřiště pochází od jiného výtvarníka. Zahrát si tak můžete na vzpomínkovém pokoji z dob minulých, trefit se míčkem do latríny, na závodním okruhu apod.

Malý princ

Na podzim by zde měla být otevřena nová stálá expozice Ilustrace. Prozatím je zde místnost věnována ilustrátorovi známé knihy Malý Princ – píseckému rodákovi Vladimíru Fukovi. Jsou zde k vidění jeho ilustrace, děti mohou něco nakreslit, odpočinout si na vacích.

Laboratoř: Linie

Tady děti mohou tvořit. Mohou zde stavět z tužek věže, kreslit, tvořit obrazce na projektor. Co děti nejvíce zaujalo, bylo malování na zem s tím, že byly zavěšené v houpačce – ležely v ní a malovaly za současného houpání a otáčení. Druhou oblíbenou činností byly stuhy. Stejně jako gymnastky cvičí se stuhami.

Návštěvníci zde mohou také navštívit samostatný podnik Rodas, kde si mohou vyrobit mýdlo či svíčku. Zde jsme jen nakoukli, protože známe Svíčkárnu v Šestajovicích, která je větší, a zde bylo na malém prostoru docela rušno.

Co nás velmi mrzí, že jsme prošvihli prohlídku Sladovnictví, která se koná v předem daných termínech:

Středa, sobota a neděle:

Blok A: 11:00 – 12:00
Blok B: 12:00 – 13:00
Blok C: 13:00 – 14:00
Blok D: 14:00 – 15:00

Jelikož se sem ale chystáme brzy znovu, výlet si naplánujeme tak, abychom i toto absolvovali.

Sladovnu Písek můžeme jen doporučit. Pokud budete mít cestu kolem, určitě se zastavte. Vy si odpočinete a děti se příjemně unaví a ještě se něco nového naučí.

Sladovna Písek

Velké náměstí 113
397 01 Písek

V létě otevřeno každý den od 9.00 do 18.00.

VSTUP DO CELÉ SLADOVNY

Dospělí – 120 Kč/osoba

Děti (od 3-15 let) – 90 Kč/dítě

Studenti, důchodci – 90 Kč/osoba

Rodinné vstupné – 290 Kč (2 dospělí, max 3 děti).

 

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist