Testováno na VD: iThermonitor

Rubrika: Testováno na VD

Jistě jste se už ocitli v situaci, kdy dítko mělo teplotu a vy jste probděli noc a potomka jste hlídali. Co když mu najednou vyskočí teplota. V takové situaci by vám jistě pomohl teploměr, který bude teplotu monitorovat za vás. Jedním takovým teploměrem je iThermonitor společnosti Raiing.

Tentokrát tedy šlo o „zvláštní“ testování, podmínkou totiž bylo dítko s teplotou a chytrý mobilní telefon. Teploměr otestovaly 3 maminky se svými rarášky. A jak testování tedy dopadlo?

Gabulka73: Děkuji za možnost testování dětského teploměru iThermonitor. Jelikož mám dvě sedmileté děti, které jsou astmatici a trpí na časté záněty průdušek s vysokými horečkami, tak služeb teploměru využívám bohužel často a v zimních měsících dá se říci dokonce velmi často. Proto jsem testování tohoto chytrého dětského teploměru nadšeně uvítala.
Krom samotného teploměru byly v úložném boxíku i náhradní náplasti, náhradní baterie, nástroj pro otevírání baterie a manuál v anglickém jazyce. Zkrácený český manuál je nalepen na krabičce teploměru a lze jej také dohledat na webových stránkách firmy Raiing.cz, což jsem využila.

Kyller: Díky za možnost vyzkoušet tento dětský teploměr. S nástupem dětí do školky se u nás opět virozy nějak rozjely a i nás občas trápí teploty a další problémy spojené s nemocí. V poslední době dcerku potrápilo pár laryngitid a tak jsme při nich teploměr testovali takříkajíc „o sto šest“.

Gabulka73

Samotný teploměr lze využívat jen ve spojení s chytrým telefonem, který vlastním, tak jsem si jen do něj poměrně jednoduše stáhla aplikaci a vyhledala iThermonitor. Pak jsem navázala spojení mezi telefonem a teploměrem, což se mi také povedlo celkem bez problémů a nakonec jsem pomocí náplasti upevnila Davidovi teploměr do podpaží. Náplast dobře drží i několik dní, její odlepení Davida prý vůbec nebolelo a náplast nezanechala žádné stopy. A začalo měření teploty.

Komentář spol. Raiing

Na obrázku je teploměr nevhodně nalepený, naměřená teplota nemusí být relevantní.

Teploměr by měl být správně nalepen takto:

Davídek měl po dobu nemoci vysokou horečku, takže mi iThermonitor opravdu hodně pomohl a to hlavně v noci, kdy jsem nemusela dítě budit kvůli častému přeměřování teploty. David totiž při vzbuzení v noci na změření teploty klasickým teploměrem nespolupracuje, začíná více kašlat a jeho zdravotní stav se tím tak zhoršuje. A byla jsem také klidnější, protože dítě bylo vlastně monitorováno neustále a stačilo jen kouknout na mobil a ten mi hned ukázal nejen aktuální teplotu dítěte, ale i vývoj teploty pomocí grafu a v případě vysoké horečky i červené podsvícení obrazovky.

Takže, jestli jste neklidná máma, když má vaše dítě horečku i v noci, doporučuji tento chytrý teploměr všemi deseti. Ten klid na duši za to stojí!

Do aplikace jsem zaznamenávala i podání léku na snížení horečky a graf mi pak ukazoval, jak a kdy začal lék působit a horečka klesala.

Jen mám malou výtku ke grafu, uvítala bych datumové označení dní pro lepší orientaci.

Pro mne osobně měl iThermonitor velký přínos také v tom, že jsem dítěti nemusela dávat lék na snížení teploty na noc, když dítě tak vysokou horečku nemělo, aby bylo třeba podání léku. Prostě jsem takto léky dosud podávala „pro jistotu“, aby horečka v nestřežené chvíli „nevylétla nahoru“. S iThermonitorem jsem ale nemusela, horečka s ním je prostě pod kontrolou. Tento přínos je myslím jeden „z nej“ a je nezanedbatelným plus i pro běžné rodiče, jejichž děti netrpí vysokými horečkami, ale dávají dětem lék na snížení horečky na noc preventivně jako já, protože čím méně léků pro dětský organismus, tím myslím lépe.

Na kontrole jsem naší pediatričce ukázala na mobilním telefonu graf s vývojem horečky a záznamy o lécích a musím říci, že paní doktorka byla velmi mile překvapená, použila údaje z mobilu do karty pacienta a s nadsázkou pravila: „Za chvíli mě ani nebudete potřebovat, když existují již takovéto vynálezy!“  A já bych k tomu jen dodala, děkujeme za takovéto vynálezy.

Kyller

První použití teploměru u nás bylo trochu složitější. Vůbec mě nenapadlo, že když mám chytrý telefon, že mi na něj aplikace nemusí jít nainstalovat. Problémem byla nižší verze Bluetooth. Naštěstí manželův telefon byl k užívání a instalaci aplikace vhodný a instalace proběhla celkem bez obtíží.

Jako první teploměr otestoval syn, kterému najednou vyletěla teplota a samozřejmě, že večer. Teploměr jsme tedy nalepili do podpaží a syn šel spát. Přiznám se, že první noc s teploměrem jsme se chovali, jako bychom jej neměli, syna jsem kontrolovala. Teplota to ale byla jednorázová a tak jsme toho moc nevyzkoušeli.

Jak to tak ale s více dětmi bývá, jakmile onemocní jedno, další zanedlouho následuje. Štafetu převzala dcerka, a tak jsme teploměr nalepili pro změnu jí. Zase jsem první noc hlídala, přeci jen jsem nevěděla, že teploměr opravdu zahlásí, že teplota opět stoupá. Bylo to ale zbytečné, teploměr opravdu růst teploty ohlásil. S jeho použitím tedy není nutné dítě v noci několikrát měřit, teplota je monitorována po celou dobu. A když teplota stoupne, nelze to přehlédnout.

Co jsem využila, byla možnost vytisknout teplotní graf a vzít jej s sebou další den k dětské lékařce. Vždy se totiž na průběh teploty dotazuje. Nejdřív na mě tedy koukala docela nedůvěřivě, cože jsem to dělala? Vysvětlila jsem jí, že ne já, ale chytrý teploměr. Na další návštěvu jsem jej dokonce měla přinést s sebou ukázat. Graf teploty si ale paní doktorka pochvalovala a založila si jej do karty.

Pokud bych měla teploměr krátce zhodnotit, určitě bych jej doporučila každému, kdo má malé děti a mnohdy třeba dá léky na teplotu třeba jen „pro jistotu, aby nevyletěla teplota hned, jak dítko usne“. A musím říct, že ani o něco klidnější noc v době nemoci není k zahození.

Další testující – Zuzka – nám odpověděla na několik otázek ohledně se teploměru:

1. Pomohl vám iThermonitor při péči o nemocné dítě více /jinak oproti klasickému teploměru?
Ano, pomohl. Především v tom, že jsem nemusela dceru opakovaně budit kvůli měření teploty. Stačilo se napojit na teploměr přes mobil a věděla jsem, jak na tom dcera je.

2. Má pro vás neustálý monitoring teploty reálný přínos?
Pro mě osobně u běžných nemocí ne. Jakmile jde ale o reakci na růst stoliček nebo očkování (to mívá dcera až čtyřicítky), měla jsem pocit většího klidu, když jsem se mohla na teplotu kdykoli „napojit“.

3. Přinesl vám iThermonitor během nemoci vašeho dítěte větší klid na duši?
Ano. Menší, než jsem čekala, jelikož nebylo možné naladit se přes bluetooth na větší vzdálenost než půl metru (výrobce píše, že je to možné na dva metry), tudíž nonstop přehled celou noc jsem neměla – dcera se přetáčí po posteli. Ale větší klid než u normálního teploměru byl, protože jsem mohla v noci uprostřed spánku dcery mobil přiložit a zaměřit, aniž bych ji budila.

4. Má iThermonitor přínos i pro běžné rodiče nebo jen pro rodiče dětí, které obzvláště trpí na horečky, popř. febrilní křeče?
Za mě hlavně pro ty, jejichž děti trpí na horečky. U běžných teplot podle mě stačí dotek na spáncích a člověk odhadne, jak na tom děťátko je.

5. Co byste po vašich zkušenostech doporučila ostatním maminkám /zájemkyním o iThermonitor?
Pokud chtějí nonstop přehled a nestačí jim „jen“ kdykoli s mobilem zaměřit teploměr, ať nejdřív vyzkouší dosah, na který jim půjde přes bluetooth zaměřit teploměr. U mě s půlmetrovým dosahem (přitom technické požadavky můj mobil plní) nebylo možné využít funkci „dá vědět, když teplota přesáhne tolik a tolik“.

Pokud monitor špatně načítá teplotu,může to být tím, že špatně drží na kůži. Já u dcery musela dávat dvě náplasti na šířku, aby teploměr v podpaží pořádně držel.

Komentář spol. Raiing

  1. Recenzentka má telefon, který má problém s Bluetooth, což pro ni velmi snižuje hodnotu iThermonitoru a tím i její doporučení pro ostatní uživatele. Pravděpodobně má neznačkový low-end telefon s Androidem, který má nekvalitní Bluetooth čip či její telefon má poškozený Bluetooth (přestože papírově specifikace splňuje). Výrobce iThermonitoru v manuálu uvádí min. dosah 3 m, ne 2 m. Nicméně ze zkušenosti je to v závislosti na kvalitě Bluetooth v telefonu 3-10 m. Dosah 0,5 m jednoznačně svědčí o nějakém problému na straně telefonu.
  2. Rozhodně by nemělo být potřeba nalepovat 2 náplasti horizontálně a to ani u nejmenších dětí (ani u dospělých). Z našich zkušeností s nalepením náplasti nejsou problémy u nemocných dětí ani po několika dnech nemoci – s 1 náplastí.Jsou to na míru pro Raiing Medical upravené chirurgické náplasti nejvyšší třídy od 3M, které se používají i na JIP po celém světě. Uživatelka pravděpodobně nelepí náplast v souladu s doporučeným postupem.

V obou těchto případech bych doporučil, aby nás uživatelka kontaktovala na adrese info@raiing.cz, kde můžeme poradit jak správně lepit náplast (pokud má uživatel potíže) či pomoc s technickými potížemi (problematický telefon, apod.).

Nicméně, pokud uživatelé mají nějaké potíže a přesto nekontaktují naši podporu, můžou např. nevhodným lepením náplastí či telefonem s nějakou závadou snižovat přínos, který jim iThermonitor může přinést.

iThermonitor

Balení iThermonitor obsahuje:

  • iThermonitor
  • balíček 10 ks náplastí pro iThermonitor
  • baterii CR2025
  • nástroj pro otevření krytu baterie
  • manuál

Požadavky na přijímač

  • Bluetooth 4.0 + iOS 7.0 a vyšší (iPhone 4S, iPad3, iPad mini, iPod touch 5 a vyšší)
  • Bluetooth 4.0 + Android 4.4 a vyšší (pouze telefony, display min. 720p)

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Vážně někdo budí nemocné dítě jen proto, aby mu v noci změřil teplotu? A to i několikrát za noc? Chápu, pokud dítě trpí na febrilní křeče, ale jinak?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist