Napište „bio článek“ a vyhrajte „bio knihu“!

Rubrika: Soutěže


Čerstvě podojené mlíčko od kravičky, vajíčka posbíraná v kurníku, zeleninka z vlastní zahrádky, ovoce ze sadu za domem. Nebo máte chuť na maso? Po dvoře běhá slepička a v chlívku je prasátko…

V dnešní době je situace v drtivé většině případů jiná. Ovoce, i to exotické, si můžete dopřát během celého roku. Trhá se nezralé, aby cestu přes půl světa až k nám vydrželo. A o způsobech dozrávání raději pomlčet. Zvířata chovaná pro maso se krmila (a mnohdy ještě krmí) přípravky, které urychlují a umocňují růst svaloviny, či jsou geneticky „upravována“ (jako např. brojleři). A stále častěji se objevují civilizační choroby jako alergie, cukrovka, obezita a jiné.

Zdá se vám to příliš děsivé? Pak tu existuje alternativa – zdravý životní styl, dostatek pohybu, čerstvého vzduchu a hlavně zdravých (nebo ještě lépe bio) potravin.

Nejčastěji se o tuto problematiku začínají zajímat maminky na mateřské dovolené – chtějí dát svému drobečku jen to nejlepší. Ale nemusí to být jen maminky, vždyť i tatínkům, prarodičům či jednotlivcům také často záleží na zdraví! Jistě i vy máte mnoho zkušeností se zdravým životním stylem. Neváhejte a napište nám o tom!

Napište libovolný článek na toto téma a zúčastněte se tak soutěže o dvě krásné knihy! Téma je opravdu široké, vždyť zdravý životní styl začíná již kojením. Můžete nám napsat článek plný receptů na zdravá, chutná jídla. Nebo se podělte o své zkušenosti s pěstováním vlastní zeleniny či vlastního ovoce. Podařilo se vám vyzrát nad alergiemi díky zdravé stravě? Kupujete bio potraviny? Proč? Nebo dokonce oblékáte své dítko či sebe do bio oblečení?

Možností, kombinací a témat je opravdu nepřeberně. Proto pro vás zajisté nebude problém napsat článek dlouhý alespoň 1500 znaků. Splníte-li dvě hlavní podmínky, tj. dodržení základního tématu („BIO“ a/nebo zdravý životní styl) a minimálního počtu znaků, bude váš článek zařazen do soutěže.
Soutěžní příspěvky je třeba poslat prostřednictvím příslušného formuláře nejpozději 9.května 2009.

A o jaké knihy se tedy soutěží? Jsou to Kapesní Biolexikon – Průvodce biotrhem a trhem zdravé výživy a Bio&dítě – Bio i nebio zdravá výživa od nakladatelství IFP publishing. Jejich recenzi naleznete ZDE.

BiolexikonBio&dítě
Těšíme se na vaše krásné, inspirativní články a přejeme hodně štěstí v soutěži!

Napsal/a: redakce (Markéta)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • kekunka

  Všem moc děkuji za bodíky i gratulace! Tohle je úplně první výhra na tomto serveru, a o to větší radost z ní mám! 🙂 Ještě jednou vám všem dík. 🙂
  A Horempádem posílám gratulaci. 🙂

 • bokul

  Gratuluji k dareckum, clanek o Eckach si to opravdu zaslouzil!

 • Heloušek
  Heloušek

  Blahopřeji oběma výherkyním :o)

 • Padmé

  Posílám gratulaci výherkyním 🙂

 • Petra Vymětalová

  Vyhodnocení soutěže najdete mezi ostatními vyhodnocenými soutěžemi.

  Rozhodování bylo tentokrát hodně náročné a bylo to opravdu „o fous“. Tím nechci znevažovat články výherkyň, naopak chci říct, že ani ostatní příspěvky neměly k ocenění daleko.

 • Můj názor na bio potravinu je kladný,doma máme rádi všechny potraviny co se týká dobré výživy.Přeji hezký slunečný den.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist