Tři ženy v Indii … + SOUTĚŽ

Rubrika: Soutěže

Indii, zemi pro Evropany dosud exotickou, si v poslední době oblíbilo množství českých cestovatelů toužících po nevšedních zážitcích. Autorky tohoto cestopisu jsou cestovatelky zkušené, které si Indii zamilovaly, hodně toho o ní vědí a umějí o tom vyprávět…

V knize živou a vtipnou formou popisují svou cestu po jihozápadní Indii (Bombaj, Góa, Karnátaka, Maháráštra), kterou ve třech podnikly v lednu až únoru 2005. J. Jůzlová a M. Hanelová, které jsou autorkami textu, Indii tehdy navštívily již podruhé, a tak v textu zaznamenaly i některé své postřehy z předchozí cesty, a začátkem roku 2007 tam vyrazily potřetí, takže měly i možnost srovnávat a získat aktuální informace. Zvídavému čtenáři, jehož zájem o Indii není jen povrchně turistický, jejich cestopis nabízí nejen vyčerpávající přehled radostí i útrap tzv. nezávislého cestování místními vlaky a autobusy, obohacený o příhody z bezprostřední komunikace s místními obyvateli, ale i velké množství informací o přírodních a kulturních památkách. Text, který chronologicky líčí cestování tří všímavých mladých žen a jejich autentické zážitky, prokládají tematické pasáže, které obsahují zamyšlení nad některými specifiky indické společnosti, jež mohou návštěvníky z Evropy překvapit. Kniha obsahuje více než sto barevných fotografií zachycujících jak úchvatné památky a pozoruhodné krajiny, tak především každodenní život obyčejných lidí. V závěru se pak nachází stručný výčet praktických informací pro nezávislé cestovatele, který činí z knihy nejen zábavné čtení, ale i informačně cennou příručku pro člověka, jenž by sám někdy chtěl tuto pozoruhodnou a rozmanitou zemi navštívit.

Jeden výtisk této knihy můžete
od 12. do 25. listopadu 2007
vyhrát v soutěži Víte…?.

Autorky: Simona Boarová, Markéta Hanelová a Jana Jůzlová

Počet stran: 208
Vázaná
ISBN: 978-80-242-1929-5

vydavatel: Universum

Knihu si můžete objednat ZDE

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Pokud jste tentokrát nevyhráli a chtěli byste zkusit štěstí ještě jednou, máte šanci zúčastnit se obdobné soutěže na našem partnerském serveru – Vyhrajte cestopis Tři ženy v Indii.

 • Petra Vymětalová

  Soutěžní otázka: Víte, kolikrát navštívily Indii autorky textu M. Hanelová a J. Jůzlová?
  Správná odpověď: Třikrát

  Počet soutěžících: 443

  Výherce: Martinose

  GRATULUJEME!

 • Petra Vymětalová

  Autogramiáda Markéty Hanelové – jedné z autorek cestopisu Tři ženy v Indii – se koná v Olomouci na Horním náměstí v Knihkupectví Knižní klub v úterý 27. listopadu 2007 od 16.00 hodin.
  všichni jste srdečně zváni.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist