Jak jsme kupovali postel

Rubrika: Jen tak

160430_having_a_napČlověk je tvor pohodlný a opravdu už nerad leží na zemi a proto ani my jsme nechtěli složit hlavu a tělo na zem a jeli jsme koupit postel po té, kdy se nám naše stará rozpadla…

A jelikož jsme dostali „dost dobrý tip“, rozjeli jsme se cca 60 km za postelí.
V jednom nejmenovaném obchodě měli opravdu široký výběr. Od klasických postelí po celé ložnice. Různých barev, stylů, skříněk…. prostě ložnicový ráj.
Fajn, aspoň si vybereme. A že se nám líbí třešeň, okamžitě nám s manželem padla do oka postel a skříňky ve stejné barvě. S výsuvným stolkem a poličkami.
Ihned k odběru hlásala cenovka a na mě se usmívala roztomilá cifra, kterou jsem nějak nemohla pochopit. Nicméně postel se mi líbila a šla jsem tedy s cenovkou za paní pokladní, .

Tak bohužel, řekla nám, nemáme na skladě. Čekali by jste asi 4 týdny, musíme ji objednat z Německa. Tak čekat nebudeme a vybrali jsme si jinou, opět na mě hlásila cedulka, že je postel připravena ihned k odběru. Ale ani s touto jsme nepochodili. Nakonec jsme uznali, že třešeň nemá cenu a vybrali jsme si světlou. Cenovka opět hlásila, že si postel mohu vzít a jít. Jenže ouha, opět nebyla na skladě. Já jsem člověk chápající, ale když nás paní uzemnila, že ty postele, které si vybíráme na skladě nemají, tak mi nervy povolily, sedla jsem si tam, kde byl zákaz a zeptala se, jakou postel si můžeme teď hned odvézt, mají-li vůbec nějakou?
Paní se na mě “mile“ usmála, na to, že sedím na povlečení, kde byl zákaz, raději nic neřekla, a vydala se na nejzazší roh místnosti. Tam byly futonové postele. Kdo nevíte, prostě klasická postel dřevo-kov, nevypadala špatně, ta cena byla taktéž přijatelná, dokonce přijatelnější než ty, co jsme měli v rukách, tak jsme si postel vyzvedli.

S matrací také nebyl problém a já vyčerpaně dosedla do auta a spolu s manželem jsme cestovali zpět. Doma jsme se pustili do skládačky, a zjistili jsme, že to zase tak super není a kdoví, jak by vypadaly ty postele, které jsme měli vyhlédnuté a které stály 4 x tolik. Matrace vydržela jeden rok. Přesně po jednom roce na ni byly cítit pružiny a všelijak tlačila. Nicméně slouží dodnes pro hosty.
A postel? No jednou jsme ji složili, jednou rozložili a opět složili a pak praskla, takže putovala do garáže a čeká na příhodný okamžik zrušení.
Ani mě to tak nemrzí, kdoví, jak bych reagovala koupit drahou ložnici, která by nevydržela.
A na čem spíme teď? Budete se divit, ale na 20 let starých postelích, a až budou finance, tak si pořídíme nové, teď jsou vymakanější, s polohovatelnými rošty, tak jen čekáme, až se ty staré postele zničí. A ony drží a drží a drží……. Jo dřevo je dřevo a lamino je lamino.

Napsal/a: biovirus

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Anonymní

    My máme nyní v bytě klasickou manželskou postel s Ikey, ale upřímně můžu říct, že se těším, až se jí zbavíme, protože je to něco šíleného, neskutečně vrže a člověk když si do ní lehne, tak má pocit, že se každou chvíli propadne (což se nám mimochodem i stalo, že se ty rošty normálně vyvlíkly a najednou jsme měli díru pod matrací 😀 ), takže teď při stěhování do většího budeme pořizovat i novou postel. Už jsme si vybrali takovou pěknou z masivu ve Žluté hale, protože jsem řekla, že Ikea ano, ale jen na nádobí nebo takové ty doplňující věci do bytu, ale už nikdy ne postel z Ikey :/

  • Anonymní

    No tak tento článeček je sice už x let starý, ale jak se říká, histopie se opakuje a ani nám se nevyhlo neštěstí s tím, že naše postýlka už nám neslouží jak má, tak nějak vrže a akřípe a vůbec už se člověk bojí do ní ulehat a tak jsme se s manželem po 15 letech s ní rozhodli ji vyměnit. Zaleli jsme do Olomouce do Žluté taly a hned jsme postel vybrali. Navíc ji měli v akci jako skladový kus, takže jsme si ji nechali odvést a v pondělí by nám ji měli přivézt, takže budeme mít ježíška trochu dřív a já už se němůžu dočkat, vybrali jsme celočalouněnou, což je pro nás o proti dřevěné co jsme měli změna!!! S nad pozitivní. Krásné vánoce všem…

  • 🙂 Vzhledem k tomu, že postupně (už 3. rok) zařizujeme byt, dobře vím, o čem mluvíš. Po vyřazení postele po našich jsme koupili na můj vkus dost drahé dvoulůžko z dubového dřeva, prodavač tvrdil, že ho jednou po nás zdědí klidně i naši vnuci. No, zatím slouží dobře. Teď zařizujeme pokojíček klukům, odvézt si nábytek hned z obchodu je věc naprosto nemožná a kvalita vystavených produktů… Nakonec jsme šli do lamina a kolik vydrží těžko říct, uklidňuju se aspoň tím, že výrobce je český.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist