Soutěž a křest: Harry Potter a prokleté dítě

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Harry Potter je zpět. Právě dnes vychází nejúspěšnější kniha posledních let v českém překladu. Přijměte pozvání na její křest i k soutěži, ve které ji 2 z vás mohou vyhrát.

Nakladatelství Albatros právě dnes přineslo na pulty knihkupectví jednu z nejočekávanějších knih letošního roku – Harry Potter a prokleté dítě.

Osmý příběh Harryho Pottera je divadelním scénářem stejnojmenné hry. Ve velké Británii vyšla kniha 31. července a ihned stala se nejrychleji se prodávající knihou posledních deseti let.

„Harry Potter a prokleté dítě láme prodejní rekordy. Je to nejrychleji se prodávající kniha v tomto desetiletí a podle všeho také nejprodávanější scénář všech dob.“

(The Guardian)

U nás začal prodej pro nedočkavé fanoušky už dnes o půlnoci v knihkupectvích Knihy Dobrovský v Praze na Václavském náměstí a v Brně v Joštově ulici.

Harry Potter a prokleté dítě od J. K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea, je prvním oficiálním potterovským příběhem na divadelních prknech. Odehrává se devatenáct let po posledním příběhu ze série o Harrym Potterovi.

Za osm hodin od zahájení prodeje se prodalo více než 175.000 vstupenek na toto představení. A doslova mánii způsobila v Anglii také knižní verze. Prodalo se jí 680.000 výtisků během prvních tří dní po vydání.

„Jsem rád, že překlad vydáváme tak brzy po originálu, protože zájem českých dětských i dospělých čtenářů je enormní. U nás se projevuje v objednávkách od knihkupců a dalších prodejů, které svým celkovým objemem na jeden titul patří k nejvyšším za posledních deset let a každým dnem se navyšují,“ uvedl Josef Žák, obchodní a marketingový ředitel společnosti Albatros Media.

Bestsellerová série o Harrym Potterovi vycházela mezi lety 1997 a 2007. Po celém světě se prodalo přes 450 milionů výtisků, série byla přeložena do 79 jazyků a vzniklo podle ní osm úspěšných velkofilmů. V Čechách se prodalo 1,7 milionu výtisků původní série.

HP a prokleté dít_potah.indd Harry Potter a prokleté dítě

Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.

Napsala J. K. Rowlingová

Přeložil Petr Eliáš

424 stran

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz, kde je k dispozici také ukázka ke stažení (pdf, 488 kB).

Přijďte knihu pokřtít

Knihu pokřtí herci Jiří Lábus, Jan Jiráň a Zdeněk Zdeněk 27. září od 16:00 v pražském divadle Ypsilon společně s překladatelem Petrem Eliášem a programových ředitelem nakladatelství Albatros Ondřejem Müllerem.

harry-potter-krest-pozvanka

Zkuste ji vyhrát

Pokud vás zaujala, můžete ji právě teď vyhrát v naší soutěži. Ve hře jsou 2 výtisky pro 2 úspěšné soutěžící.

Vaším úkolem je odpovědět správně na jednoduchou soutěžní otázku a přidat tip, který můžete jednou denně upravit. Správná odpověď s přesným nebo nejbližším vyšším tipem je klíčem k výhře.

Soutěž běží do 7. října 2016.

 

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist