Soutěž a křest: Harry Potter a prokleté dítě

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Harry Potter je zpět. Právě dnes vychází nejúspěšnější kniha posledních let v českém překladu. Přijměte pozvání na její křest i k soutěži, ve které ji 2 z vás mohou vyhrát.

Nakladatelství Albatros právě dnes přineslo na pulty knihkupectví jednu z nejočekávanějších knih letošního roku – Harry Potter a prokleté dítě.

Osmý příběh Harryho Pottera je divadelním scénářem stejnojmenné hry. Ve velké Británii vyšla kniha 31. července a ihned stala se nejrychleji se prodávající knihou posledních deseti let.

„Harry Potter a prokleté dítě láme prodejní rekordy. Je to nejrychleji se prodávající kniha v tomto desetiletí a podle všeho také nejprodávanější scénář všech dob.“

(The Guardian)

U nás začal prodej pro nedočkavé fanoušky už dnes o půlnoci v knihkupectvích Knihy Dobrovský v Praze na Václavském náměstí a v Brně v Joštově ulici.

Harry Potter a prokleté dítě od J. K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea, je prvním oficiálním potterovským příběhem na divadelních prknech. Odehrává se devatenáct let po posledním příběhu ze série o Harrym Potterovi.

Za osm hodin od zahájení prodeje se prodalo více než 175.000 vstupenek na toto představení. A doslova mánii způsobila v Anglii také knižní verze. Prodalo se jí 680.000 výtisků během prvních tří dní po vydání.

„Jsem rád, že překlad vydáváme tak brzy po originálu, protože zájem českých dětských i dospělých čtenářů je enormní. U nás se projevuje v objednávkách od knihkupců a dalších prodejů, které svým celkovým objemem na jeden titul patří k nejvyšším za posledních deset let a každým dnem se navyšují,“ uvedl Josef Žák, obchodní a marketingový ředitel společnosti Albatros Media.

Bestsellerová série o Harrym Potterovi vycházela mezi lety 1997 a 2007. Po celém světě se prodalo přes 450 milionů výtisků, série byla přeložena do 79 jazyků a vzniklo podle ní osm úspěšných velkofilmů. V Čechách se prodalo 1,7 milionu výtisků původní série.

HP a prokleté dít_potah.indd Harry Potter a prokleté dítě

Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.

Napsala J. K. Rowlingová

Přeložil Petr Eliáš

424 stran

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz, kde je k dispozici také ukázka ke stažení (pdf, 488 kB).

Přijďte knihu pokřtít

Knihu pokřtí herci Jiří Lábus, Jan Jiráň a Zdeněk Zdeněk 27. září od 16:00 v pražském divadle Ypsilon společně s překladatelem Petrem Eliášem a programových ředitelem nakladatelství Albatros Ondřejem Müllerem.

harry-potter-krest-pozvanka

Zkuste ji vyhrát

Pokud vás zaujala, můžete ji právě teď vyhrát v naší soutěži. Ve hře jsou 2 výtisky pro 2 úspěšné soutěžící.

Vaším úkolem je odpovědět správně na jednoduchou soutěžní otázku a přidat tip, který můžete jednou denně upravit. Správná odpověď s přesným nebo nejbližším vyšším tipem je klíčem k výhře.

Soutěž běží do 7. října 2016.

 

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist