Příspěvek měsíce

Rubrika: Soutěže

PRAVIDLA platná od 1. 5. 2005Cílem této soutěže je vybrat „nej“ článek uveřejněný na www.vasedeti.cz v daném měsíci.


PRAVIDLA platná od 1. 5. 2005

 1. Soutěžní příspěvky – aby byl příspěvek do soutěže zařazen musí splňovat následující podmínky:
  1. jedná se o vlastní tvorbu toho, kdo článek do redakce posílá
  2. musíme znát email autora příspěvku – nezapomeňte jej při odeslání vyplnit do příslušného políčka (jste-li členem KLUBka a budete při odesílání článku přihlášení, email se nám zobrazí automaticky)
  3. při vkládání svého příspěvku musíte zatrhnout, že o zařazení do soutěže máte zájem
  4. příspěvek dosud nebyl zveřejněn na jiných internetových stránkách (výjimkou jsou osobní stránky autora) či v jiných médiích (např. časopisy apod.)

  příspěvek bude zařazen do kola odpovídajícího měsíci uveřejnění, nikoli odeslání

 2. Bodování
  1. po dobu 14 dnů od zveřejnění budou mít přihlášení členové KLUBka možnost daný článek obodovat na stupnici 0-5 (čím více bodů, tím lépe)
  2. v době, kdy bude možné příspěvek obodovat, bude u jeho názvu ikonka
  3. bodovací formulář je umístěn pod vlastním textem příspěvku a bude se zobrazovat pouze 14 dní od uveřejnění příspěvku a jen těm členům KLUBka, kteří článek ještě nebodovali
  4. bodování není možné zrušit ani změnit
  5. každý bodující získá za každé hodnocení příspěvku dvě klubíčka do KLUBkové soutěže
  6. je-li autor členem KLUBka, bude mít možnost sledovat průběžný stav bodování svého příspěvku na svých stránkách v KLUBku (odkaz najdete v pravém sloupci všech stránek KLUBka)

 3. Vyhodnocení
  1. vyhodnocení proběhne po skončení bodovacího období pro všechny články zařazené do daného kola (tj. 15. následujícího měsíce)
  2. vítězem se stane ten, jehož článek získá nejvyšší průměrný počet bodů
  3. v případě shodného počtu bodů o vítězi rozhoduje pořadatel
  4. po sečtení bodů a vyhodnocení získají registrovaní autoři na svůj účet v KLUBkové soutěži příslušný počet klubíček (dle pravidel KLUBkové soutěže)

 4. Je zakázáno poskytnout soutěžní příspěvky ke zveřejnění na jiných internetových stránkách či v dalších médiích.
 5. Autorovi, který do soutěže zařadí článek, který již byl publikován jinde, nebo který soutěžní článek poskytne dalším médiím, bude z jeho klubíčkového účtu odečteno 100 klubíček. V případě opakovaného pokusu o takové porušení pravidel bude autor ze soutěže o příspěvek měsíce definitivně vyřazen a z jeho klubíčkového účtu bude odečteno 1000 klubíček.
 6. Poskytne-li autor jiným médiím k publikaci již oceněný příspěvek, bude z jeho klubíčkového účtu odečten počet klubíček odpovídající hodnotě získané výhry (tj. doporučená cena výhry v Kč × 10). Totéž platí pro případ, kdy bude ze závažných důvodů oceněný článek na žádost jeho autora stažen ze stránek.
 7. Současně se zveřejněním výsledků budou oba vítězové kontaktováni emailem, aby nám zaslali svoji poštovní adresu pro zaslání výhry. Adresu je nutné odeslat nejpozději do týdne od vyhlášení výsledků, jinak výhra propadá ve prospěch dalších soutěžících (autor příspěvku na druhém místě nebo nové losování).
 8. Příspěvek oceněný v soutěži bude ve archivu článků označen ikonkou .
 9. Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž v jejím průběhu kdykoli ukončit bez uvedení důvodů.
  Výhry budou rozesílány pouze v rámci ČR (do zahraničí je možné ceny odeslat jedině na náklady příjemce) a nejsou vymahatelné soudní cestou.

!!!změny při poslední aktualizaci !!! (22.3.2008)
Byly přidány tyto body: A4, D, E, F s okamžitou platností!
Pravidlo A4 bude uplatňováno až na příspěvky vložené 22.3.2008 a později, body D-F platí pro všechny soutěžní příspěvky. Sankcionovány nebudou pouze ty příspěvky, které byly zařazeny do soutěže i zveřejněny na jiných stránkách či v jiných médiích před 22.3.2008.

CHCETE-LI SE TÉTO SOUTĚŽE ZÚČASTNIT, STAČÍ POSLAT VÁŠ PŘÍSPĚVEK prostřednictvím odesílacího formuláře.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (11 vyjádření)

 • Články čtu a líbí se mi.Soutěž je také super.

 • Petra Vymětalová

  Upozorňuji na změnu pravidel, která je platná ode dneška – dochází k ní na základě dikuze v disutárně.

 • Anonymní

  Dnes jsem se zaregistrovala a moc se mi tu líbí.. máte to tu opravdu zajímavé zatím tedy moc princip nechápu ale určitě tyto stránky budu navštěvovat tak at se vám všem daří

 • Petra Vymětalová

  Jistě jste si všimli, že při vyhodnocení příspěvku měsíce vítěným příspěvkům rapidně přibývají body, díky nimž mohou jejich autoři získat zaslouženou cenu. Je to způsobeno tím, že s nárůstem návštěvnosti serveru VašeDěti.cz přibývá i členů KLUBka, tudíž i těch, kteří pro jednotlivé soutěžní příspěvky hlasují. Díky této skutečnosti jsou pak znevýhodněny příspěvky zveřejněné na začátku měsíce, protože získávají své body od menšího počtu hlasujících.
  Z tohoto důvodu nebude počínaje soutěží o příspěvek září 2005 rozhodující celkový počet bodů, ale průměr. Abychom ale tímto způsobem nezvýhodnili ty příspěvky, které budou hodnoceny jen malým počtem členů KLUBka z důvodu nízké kvality, přibude možnost dát i 0 bodů, což má navíc tu výhodu, že se nepřipravíte o klubíčko za bodování a přitom nemusíte přidávat bodíky příspěvku, který se vám vůbec nelíbí.

  Doufám, že tato změna přispěje k spravedlivějšímu výběru těch nej příspěvků.

 • jsem na těchto stránkách velice krátce a jsem velice spokojená, co důležitých rad tady pochytím. Zdravím všechny členy Klubíčka. mirka.simkova@volny.cz

 • sluníčkoP

  Fandím všem kdo ty články do příspěvku měsíce píší. obdivuju ty, co si s tím dají práci a napíší článek. Je to zajímavé si je číst.

 • Petra Vymětalová

  Já tuhle kritiku chápu, taky mi to nepřijde úplně fér (hlavně vůči původnímu autorovi – napíše článek a někdo za něj sklidí cenu), ale obávám se, že 100% fér nebudou žádná pravidla.

  Jsem toho názoru, že víc lidí může „vyselektovat“ převzatý článek snáz než jeden. Všichni členové KLUBka se tak stávají po přečtení článku sami jakousi porotou, která rozhoduje o tom, kdo si cenu za příspěvek měsíce zaslouží.

  Otázkou možná taky je, co to vlastně je ten příspěvek měsíce? Je to článek, který je nejzábavnější? Ten, který je nejlépe stylisticky zvládnutý? Nebo ten, ze kterého se dozvím nejvíc nového? Či ten, který mě nejvíc donutí o něčem přemýšlet? …
  V některých případech si možná svoji šanci zaslouží i ti, kteří článek jen opíší z časopisu, čímž nám zprostředkují informace, které mohou pomoci.

  Jak jsem napsala výš, to rozhodnutí je na všech těch , kteří se rozhodou bodovat.

 • Anonymní

  Svým způsobem máte Petro pravdu, ale v tom případě cenu dostane někdo, kdo se vlastně o to zasloužíl jen překopírováním článku.

  O to víc fandím těm, u jejichž příspěvků je jasné, že je to jen jejich vlastní výtvor. A není jich tu málo. Jen tak dál.

 • Petra Vymětalová

  …omylem jsem to odeslala dřív 🙂

  Řešení:
  Je to úplně jednoduché – záleží to jen a jen na Vás. Dokud budou převzaté příspěvky získávat spoustu bodů, budou je někteří do soutěže přihlašovat.
  Vy sami rozhodujete o tom, jak který příspěvek v soutěži uspěje, čímž dáte autorovi (odesilateli) najevo, zda má smysl takové články nominovat do soutěže nebo ne.

 • Petra Vymětalová

  Komentář ke článku Předčasný porod a jeho příčiny
  Proč se do soutěže o příspěvek měsíce zařazují i články evidentně opsané odjinud? Mám za to, že by bylo lepší, kdyby do soutěže bylo zařazeno to, co dotyčná sama vytvořila. Může samozřejmě použít nějaké stránky k inspiraci, ale dál ať se snaží sama.
  anonymní, 7. 6. 2005 12:57:21

  ODPOVĚĎ:
  Do soutěže se dle pravidel zařazují všechny příspěvky, které autor (resp. ten, kdo je posílá) do soutěže sám přihlásí.
  A proč je to v pravidlech? Proč nejsou převzaté články vyřazeny?
  1. Řekněme, že bychom se dohodli, že převzaté články nebudeme do soutěže zařazovat. Znamená to, že tam nezařadíme jen články překopírované z jiných stránek, nebo tam nebudou ani články opsané z časopisů? A co příspěvky, které vzniknou pouze použitím různých zdrojů?
  2. Pokud převzaté příspěvky ze soutěže rovnou vyřadíme, hrozí nebezpečí, že se zdroje článků přestanou uvádět (už teď je to občas problém).
  3. Kombinace předchozích dvou bodů – pokud někdo překopíruje jiný článek a např. v něm přehodí dva odstavce, zamění pár slov, kdo rozhodne, zda článek do soutěže patří?
  4. Částečně jsem při psaní pravidel spoléhala na „uvědomění“ těch, kteří články posílají…

 • Všechny příspěvky jsem si pročetla,myslím si,že je to zajímavá soutěž. Dá se z ní vyčíst spousta dobrých rad,ponaučení a dobrých nápadů.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist