Pozor – fotosoutěž pro všechny!

Rubrika: Soutěže

Napíšu vám to na rovinu, nebudu předstírat, že tato  fotosoutěž vznikla jen pro vaše potěšení nebo proto, abych konečně někde uplatnila krásné korálkové šperky, které jsem dostala jako ceny do soutěží. Všechno je jinak –  tato fotosoutěž má naprosto jasný cíl…

Možná tušíte – jde mi o to, aby se konečně začala plnit VD FOTOGALERIE, jejíž zrod neprobíhal ani trošku hladce. O to víc mě teď mrzí, že se ty peripetie kolem jejího vytvoření zatím jeví jako víceméně zbytečné. Je mi jasné, že dokud tam nebude dost zajímavých alb k prohlížení, bude mít málokdo chuť přidávat tam další obrázky, což je vlastně takový začarovaný kruh – dokud se tam nebudou přidávat nové fotky, těžko tam může být něco zajímavého k prohlížení 🙂

Právě proto vznikla tato fotosoutěž – abyste měli motivaci fotogalerii aspoň trošku naplnit, aby bylo co prohlížet 😉

A jak se zdá, fungovat by to mohlo. Od včerejška až do okamžiku zveřejnění tohoto článku totiž proběhlo jakési „tajné předkolo“, o kterém byli všichni návštěvníci stránek informováni v úterním newsletteru. Světe div se, za necelých 24 hodin bylo založeno 38 nových galerií, což je skoro stejný počet jako za předchozí 2,5 měsíce!

Co můžete v nové fotosoutěži vyhrát?

1. cena: modrá korálková sada
2. cena: fialový korálkový náhrdelník
3. cena: náhrdelník na lanku s oranžovočervenými korálky

Jak se do soutěže zapojit?

Kdykoli do konce září 2011 si vytvořte vlastní galerii v kategorii Děti, děti, děti nebo Než vykoukli na svět nebo My a naši drazí a vložte do ní alespoň 5 fotografií, které budou odpovídat tématu. Můžete založit v každé kategorii jedno album a šance na výhru tak až ztrojnásobit.

Dále pak doporučuju hlídat hodnocení fotografií v albu a případně přizvat i přátele a známé, aby vás svým hodnocením v soutěži podpořili. Pokud je vám proti mysli psát si o 5 hvězdiček pro své snímky, nezoufejte, není to totiž nezbytně nutné. Stačí přátele odkázat na svoji galerii a zmínit, že vás potěší, když fotky také ohodnotí dle svého vlastního mínění, ať už to bude na 1 hvězdičku nebo 5, samotné hodnocení nebude až tak moc důležité jako to u podobných soutěží bývá 😉

Jak tedy určíme vítěze?

1. cenu získá autor nejvíce snímku s největším počtem přidělených hvězdiček, tj. všechny hvězdičky přidělené jednotlivým fotografiím se sečtou. Vítězný snímek tak může mít průměrné hodnocení třeba 1,5, když ho oboduje dost velký počet lidí. Nehledáme tedy nejzdařilejší fotku ani nejhezčí děťátko!

2. a 3. výherce určí los. Do slosování postoupí všechny galerie založené od 13. do 30. září 2011 v kategoriích Děti, děti, děti a Než vykoukli na svět a My a naši drazí, ve kterých bylo alespoň 5 fotografií hodnoceno přinejmenším 10krát.

Aby mohli být do soutěže zařazeni i ti, kteří založí své soutěžní galerie až na konci září, proběhne vyhodnocení fotosoutěže až v týdnu od 10.10.2011. Všichni tak budou mít dostatek času k získání potřebného počtu hodnocení.

Pár tipů pro vás

 • Pokud si nevíte s vkládáním fotek rady, přečtěte si návod v článcích Fotogalerie I. – Co, kde a jak, Fotogalerie II. – Zakládáme vlastní galerii, Fotogalerie III. – Upravujeme galerii a fotky v ní
 • Ke svým fotkám přidejte i popisky, určitě tak budou pro ostatní návštěvníky lákavější.
 • Ještě před nahrávání zkuste snímky trošku zmenšit (ideální je šířka obrázku kolem 500 pixelů) – opravdu není nutné vkládat fotky, které mají 3MB (dlouho to trvá a často dojde při nahrávání k chybě).
 • Hned po vložení fotek si galerii prohlédněte, pokud se některý náhled nevytvořil správně, fotku smažte a uložte znovu (nejlépe trošku zmenšenou).

 

Pro účastníky předkola

Na závěr ještě zbývá vyhodnotit již zmiňované předkolo – všechny nově vytvořené galerie, které jsou zařazené ve výše uvedených kategoriích a obsahují alespoň 5 obrázků byly zařazeny do slosování o DVD 2 Bobule a dřevěné korálky. Tuto podmínku splnilo celkem 26 nových alb. Hlavní cenu předkola získává keyselavi, dřevěné korálky jako cenu útěchy vyhrála IrcaT1 .

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (28 vyjádření)

 • Moc moc děkuji za výhru, je úžasná 🙂

 • Lussy

  Páni,
  já teda klikala, to bych ani neřekla. Děkuju za výhru a bami – blahopřeju.

 • Petra Vymětalová

  bamisko, k slzám jsem tě dohnat nechtěla 🙂
  A odměnu máš za to, že jsi kromě vkládání fotek taky pilně hodnotila ty ostatní 🙂 Tak přeju, ať děti šmoulí tričko náležitě ocení :-))

 • bamiska

  děkuju teda já mám normálně slzy v očích, mám radost, a hlavně i kvůli tomu že se těším jak si tričko nechám do školky a budu u dětí za hvězdu 😀
  a to jsem s tím nepočítala nakukovala jsem na poslední chvíli a vložila to tam když jsem vkládala i byt, a malování žehličkou..tak je to hezký že i na mě si to štěstí sedne…

 • Petra Vymětalová

  Tak máme vyhodnoceno!
  Nakonec jsem se odhodlala vyhlásit ještě „tajnou“ hvězdičkovací soutěž, o které se dozvěděli opět jen příjemci newsletteru. Ti byli vyzváni k hlasování pro fotky v galeriích s příslibem dalších cen. Těžko říct, kteří z hlasujících byli motivování drobnými výhrami a kteří hodnotili „jen tak“. Ať už byl účel hodnocení jakýkoli, stejně se pět alespoň desetkrát ohodnocených fotoografií sešlo jen ve dvou albech. Celkem bylo 10 a vícekrát ohodnoceno pouhých 15 snímků.

  Každopádně se ve fotogalerii sešly moc pěkné obrázky, které určitě stojí za shlédnutí a třeba i udělení hvězdiček i mimo soutěž.

  A abych nezapomněla na výherce – vítěze oficiální fotosoutěže najdete v přehledu vyhodnocených soutěží.
  Za hvězdičkování dostane DVD Muž, který miloval Lussy (ohodnotila 237 obrázků) a pánské tričko se Šmouly poputuje za bamiskou (se 44 hodnoceními dosáhla nadprůměrného počtu ohodnocených snímků a usmálo se na ni štěstí při losování).

  Všem výhercům gratuluji a zúčastněným děkuji za čas a úsilí, které soutěži věnovali.

 • Petra Vymětalová

  !!!POZOR!!! Příští týden už se bude vyhodnocovat – ohldíejte si potřebné počty hodnocení, aby i vaše galerie mohla postoupit do slosování!!!

 • Petra Vymětalová

  Lussy, no já jsem už před spuštěním soutěže uvažovala o tom, že bych nějak namotivovala aspoň drobnou cenou ty, kdo budou hodnotit, ale nakonec jsem si řekla, že to zkusím bez toho. Že by ty hlasující mohli taky motivovat ti, kdo mají fotky v soutěži. Evidentně to moc nefunguje 🙁 Ale taky je ještě čas…

  No a dál jsem zjistila, že jsem si špatně vypsala ty počty hodnocení, takže to až taková tragedie není, ale i tak žádná velká sláva 🙁
  Takže nejvíc hodnocení je 20, pak 2×19, 18, 2×17, 12 a dál už platí to, co jsem psala ráno…
  třeba se to rozjede, až začátkem října, až budou vložená všechna soutěžní alba 😉

 • Lussy

  Petro,
  to je teda bída.
  A co příště (jestli nějaké bude) udělat soutěž i pro hlasující, aby měli motivaci. Třeba ten kdo nejvíckrát dá hlas dostane malou cenu, pokud jich bude víc se stejným počtem hlasování, rozhodne los.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist