Jak jsou na tom vaše děti se strašidly?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Báli jste se jako děti strašidel? Bojí se i vaše děti?

Téma tak trochu hororové bylo i tématem další z diskuzí, která se rozběhla na VD. A nutno poznamenat, že někteří z vás mají strach v dospělém věku a to nejen při sledování televizních hororů. Někdy stačí jen obyčejná knížka…

K mým lednovým narozeninám jsem dostala knihu Klejinčino tajemství. Myslela jsem si – to bude nějaká pěkná detektivka. Ale ne. Tak trochu strašidelná knížka, o starém domě, co nechce přijmout nové majitele a tak se dějí docela strašidelné i tragické věci. No už jí večer nečtu, jen přes den…
Mojedeti

Ale zpět k dětem. Malé děti zkrátka mají strach z temných zákoutí. Všem děkuji také za jejich rady a tipy, jak strachu, zvláště v noci, předcházet.

U nás se to vyřešilo tak, že jsem koupila svítící želvičku, která promítá na strop a stěny hvězdičky a měsíček.
Malá má sice už devět let a malý dva, ale když nesvítí želvička, tak nemůžou usnout.
Liduša

Sousedky syn se bál strašidel a pomohlo u nich vždy večer před spaním ještě za světla zkontrolovat, že strašidla nikde nejsou. Syn se podíval pod postel, do koutů atd. a nakonec usíná už i bez světýlka. Vedle postele měl rozprašovač s lektvarem proti strašidlům – kdyby přeci jen přišly, tak je pokropí.
Inori

Děsit děti?

Všeho s mírou – řekla bych. Někdy to možná neškodí, jindy si ale strašení dítě může pamatovat až do dospělosti…

Naše desetiletá dcera je “bubákovzdorná“, jen vyjímečně má špatné sny. To syn, kterému byly čtyři, když jsem ho vyženil, na tom byl hůř. Při pravidelných pobytech u otce ho jeho otec se svým povedeným bratrem tak vyděsili řečmi o strašidlech a upírech, že jsme mu museli nechávat rozsvícené světlo na chodbě až do jeho 12 let…Za týden mu bude 18, už se nebojí, ale dodnes mě štve, když si vzpomenu, jak hloupý dospělý může dítěti zkomplikovat dětství….
starychrestys

Sama jsem se také bála ale ne malá, spíš až ve školním věku. Koukala jsem před spaním do postel a balila se do peřiny jak rohlík, nikde nesmělo nic koukat
bamiska

Jako malá jsem se bála bubáků pod postelí, ale pak jsem z toho vyrostla ani nevím jak.
Ale synek se teď začal bát, a já nevím, co s ním. Náhodou viděl u kamaráda kousek horor a teďze úplně hotovej. Svítí i přes den, všude s ním musíme chodit a je to na palici.
romy

Milujeme horory!

Tak bych začala tento odstavec, neboť mě k němu přivedl komentář od Lien. A že je skutečně zajímavý, se můžete přesvědčit sami…

A ještě dodám, že třeba já, jako malá, byla taky posedlá duchy. S holkama jsme například chodily vyvolávat duchy. Na škole v přírodě jsme to zkoušely také a nevím, zda to byl jen vítr, ale ve chvíli ne zrovna nejvhodnější, se rozrazilo okno a zdvihl se děsivý průvan. Nutno dodat, že v této chvíli vešla do místnosti učitelka. S podivem ovšem je, že venku nefoukal žádný vítr…
Ale horory miluju dodnes, strašně ráda si užívám to napětí a strach. Je ale důležité, aby film či kniha skončily happy-endem:-)

Pěkné téma, u nás je to rozdělené, zatímco starší dcera se vyloženě vyžívá ve všem nadpřirozeném. Teď si např. píše knihu o Drákulovi, místo pohádek si žádá pouštět dokumenty o reinkarnacích, andělích, duchách a různých paranormálních jevech, v knihovně si pravidelně půjčuje knihy s toutéž tématikou, tak druhá dcera se bojí a nechce nic takovéh vidět, ani slyšet.

Musely jsme se tedy domluvit, že tato témata nebudou číst ani pouštět večer a nejhorší, co mladší snese a starší je ochotná ještě slýchat, je Kytice od Erbena.
Lien

Jak vyzrát na duchy?

Duchové vypadají strašně a nepřemožitelně. Ale ve skutečnosti, když známe jejich slabosti, je Bez názvu - 1velmi snadné nad nimi zvítězit.

Už pouhý pohled na dítě je totiž dokáže vyděsit. A nejen to – zábavná kniha plná duchů, jimiž se to ve starých domech jen hemží, ukáže spoustu skvělých a nečekaných nápadů, jak na ně vyzrát.

Atmosféra temných chodeb, pokojů a půd je rozjasněna vtipem, nadsázkou a suverénním nadhledem dětí, které se ale v závěru ptají, jestli nakonec nebudou nepřítomnosti strašidel litovat…

Kniha Jak vyzrát na duchy? vychází v nakladatelství Portál!

O autorech:
Catherine Leblanc píše pro malé i velké. Napsala na dvacet knih, románů, básní a krátkých próz a víc než čtyřicet obrázkových knih.
Roland Garrigue je ilustrátor, žije a tvoří v Paříži.

portal_ukazka1portal_ukazka2

 Kdo vyhrál?

Diskuze byla výherní. Dva z vás měly možnost vyhrát tuto pěknou knížku, která dětem možná od strachu a vítězstvím nad strašidly. Podívejte se do vyhodnocených soutěží, zda nejste náhodou výhercem právě vy!

Nakladatelství Portál děkuji za spolupráci
a s vámi ostatními se těším zase příště!

portal_ukazka3

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist