České Vánoce s Ježíškem

Rubrika: Soutěže

Ještě než si povzdechnete něco ve smyslu „To s těmi Vánocemi letos začínají už v září??? S takovou budeme brzy poslouchat koledy už o letních prázdninách!“, přečtete si následující řádky. Dozvíte se z nich o nové rodinné soutěži s naším českým Ježíškem.
Třeba se do ní rádi zapojíte i vy…

Víte, co vše krásné zažívali o Vánocích vaši rodiče, jak tyto nejhezčí svátky roku slavili lidé v dobách minulých? A chtěli byste něco z těchto tradičních událostí českých Vánoc prožívat i vy? Zeptejte se tedy vašich blízkých na nejvýznamnější vánoční tradice a události z vašeho kraje, obce, z vašeho okolí. Napište o nich povídku, pohádku, zaznamenejte pověst či událost, související s těmito tradicemi. Nebo to všechno namalujte. Jestliže nám svoje dílo pošlete, stanete se účastníky naší nové rodinné vánoční soutěže tohoto roku, soutěže České Vánoce s Ježíškem.

JežíšekPROČ TATO NOVÁ RODINNÁ SOUTĚŽ?
Jak jistě víte, v roce 2006 si v celonárodní soutěži české děti zvolily podobu Ježíška. V této podobě se český Ježíšek stává symbolem Vánoc. Mnozí z vás v následujícím roce 2007 soutěžili ve hře Česko vypráví a zpívá o Ježíškovi. V této hře jste se museli již více zamyslet nad událostmi kolem Vánoc i nad vánočními tradicemi. Jenže těch tradic a vánočních událostí a příběhů je strašně moc. Je přitom škoda, že mnohé z nich zanikají, mizí z paměti lidí.
Pojďte je společně zachránit!
Vánoce jsou čarovné svátky, dějí se o nich zajímavé, třeba i neuvěřitelné události, které se v jiném období, než v době záhadných světýlek, jiskřivého sněhu a klidného přemýšlení snad ani stát nemohou. Pátrejte tedy po těchto událostech a přemýšlejte, co z nich byste chtěli zažít, jaké tradiční okamžiky českých Vánoc byste chtěli prožívat tak, jak je prožívaly generace lidí před vámi. Ptejte se svých rodičů, starších lidí i sousedů a známých na tyto události a příběhy, vyprávějte si o nich s učiteli a učitelkami ve školce i ve škole.
Vyptávejte se, zkoumejte a tvořte! Napište pohádku či povídku, zaznamenejte pověst, popište nebo nakreslete událost nebo zajímavý okamžik.

JežíšekPRŮBĚH SOUTĚŽNÍ HRY
V soutěžní hře České Vánoce s Ježíškem mohou děti soutěžit v oboru slovesné
tvorby
(tedy napsat příběh nebo pověst) a tvorby výtvarné (nakreslit obrázek, zachycující nějakou událost).
Podmínkou je, že musí jít o příběh nebo událost, vážící se k nějaké lidové tradici nebo k vánoční pověsti, která se ve vašem okolí vypráví, případně k události, o které se říká, že se v minulosti o Vánocích stala a na kterou se mezi lidmi vzpomíná.
Své práce nám mohou poslat i celé třídy či kolektivy dětí.
Všechny zaslané literární práce (povídky, legendy, pověsti, události) budou předány vědeckým knihovnám a muzeím, kde budou sloužit jako důležitý badatelský materiál.
Vybrané práce vítězů této soutěže (literární i výtvarné) budou součástí pohádkové knížky, která v řadě pohádek, ve kterých nebude chybět i dobrodružství, bude vyprávět o tradičních vánočních příhodách a událostech v Ježíškově světě i ve světě lidí.

Soutěžní hra bude zahájena 1. 10. 2008, ukončena 15. 1. 2009.
Své práce zasílejte na adresu Ježíškova dílna, Boží Dar, PSČ 362 62, nebo na adresu pořadatele: Agency Je5 s.r.o., Žerotínova 1, 370 04 České Budějovice. Práce též můžete podepsané s adresou zaslat na e-mail: jezisek@ceskyjezisek.cz.

Podrobnosti o celé soutěžní hře najdete na www.ceskyjezisek.cz

JežíšekPODMÍNKY SOUTĚŽNÍ HRY ČESKÉ VÁNOCE S JEŽÍŠKEM
Soutěž je vyhlášena pro rodiny s dětmi do 18 let. Soutěžící se může zúčastnit libovolným počtem prací v kterémkoliv oboru.
Soutěžící souhlasí s dalším využitím zaslané práce vyhlašovatelem soutěže podle jeho potřeb.
Každá zaslaná práce musí obsahovat přesnou adresu autora, jeho podpis, podpis zákonného zástupce, kterým vyjadřuje souhlas s podmínkami této soutěže.
Ze soutěže bude vybráno 13 výherců, kteří dostanou poukázku v hodnotě 5.000,- Kč na nákup zboží u firmy Favorit a krásné dárečky od Ježíška.
Vybraná třída nebo kolektiv obdrží jednodenní zájezd (včetně oběda)
na Ježíškovu cestu na Boží Dar.

Ježíšek

Na našem Náměstíčku nyní najdete nový obchůdek Dárky od Ježíška.

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Anonymní

  hezke

 • JanaOss

  Je to paráda, že někdo něco takového vůbec vymyslel. Málem nám tu zavládnul Santa Claus – není divu, je to postava, zatímco Ježíšek bylo vždy mimčo v jesličkách a nikdo vlastně neuměl popsat toho Ježíška, co nosí dárky. Je to nádherná postavička, má i hezké soutěže. máme i jeho půvoadnou knížku.
  Zasadila bych se taky o jiné postavičky – přinejmenším by se aspoň na stránkách Ježíšek mohl objevovat Mikuláš, jako Ježíškův kamarád a aby děti viděly, jak má doopravdy vypadat – ve většině dětských časopisů se mluví o Mikulášovi, ale podle oblečení je to Santa Claus

 • Anonymní

  Ahoj všichni, kteří máte rádi české Vánoce. Jsem ráda, že je tu konečně někdo, kdo má zájem o budoucnost našich tradic. Ježíška jsem si sice představovala jinak, ale jde o názor jednotlivců a nejdůležitější je, že se líbí dětem. Tato soutěž má smysl a určitě se do ní se svými dětmi zapojím. Děkuji lidičkám, kteří s touto akcí přišli. Eva s Adámkem a Kačenkou

 • Anonymní

  Ahoj všem. Tahle soutěž je prima a Ježíšek se nám moc líbí. Můj malý syn stále sleduje Ježíška a pořád se na něj musíme chodit koukat. Letos se též zapojíme do soutěže a všem to doporučuji. Jana a Davídek

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist