Manželství, či otročina

Rubrika: Od srdce i od plic

1108050_wedding_bouquetSvatbou to všechno asi začíná! Ano, prstýnky, polibek a už v tom lítáš. Stáváš se manželkou, matkou a začíná ti známý kolotoč. Aspoň u mne to tak je. Začátky manželství, než se narodilo dítě, to bylo… Ráno (když nebyl manžel v práci) dobré ráno miláčku. Rychle vstávat a udělat snídani pro muže. Manžel než posnídá, tak ustlat, u toho i posnídat a uvažovat, co na oběd…

Manžela třeba vyhnat se psem ven a já se mezitím mohu opláchnout a udělat ze sebe člověka… Manžel dorazil se psem. Tak třeba prodebatovat, co na oběd! Po půlhodinové debatě z manžela dostanu: „Mě je to jedno, nechám to na tobě.“ Ach jo, tak to mi moc nepomohl, nakonec něco vymyslím. Uvařím, poobědváme, pomyji nádobí, poklidím a začínám uvažovat, co na večeři. Ach jo, já nevím. Asi to skončí u toho – co dům dá. Bříško roste a já jsem čím dál víc unavená…
Po narození dítěte se zdá naše manželství být krásnější. Manžel si mě hýčká a mrnětem se všude vychloubá. Uběhne týden a už si mě manžel tak nehýčká. Mně začíná zas kolotoč. Ráno budíček. Mrně brečí, třeba nakojit, poté přebalit a pokud je manžel doma, tak udělat snídani. Po snídani ustlat, opláchnout se a šupem obléct dítě a do obchodu! Nakoupit, jít domů, nakojit dítě, dát spát a začít vařit oběd. Hurá oběd se vaří! Manžel sedí u pc, tak jdu hodit prádlo do pračky a třeba poklidit, případně podle času žehlit. Manžel už má hlad, tak třeba pospíšit s obědem… Vypadá to, že dítě ještě spí, tak třeba poobědvat a nabrat nové síly… Nejlíp v manželově obětí, ale to záleží, jestli bude mít chuť. Ano, manžel si pro mě udělal čas. Na chvíli se vznáším a užívám si ho, ale za chvíli se ozve malý hladovec. Tak zas nakojit, přebalit a nezapomenout pověsit prádlo. No, teď půjdem asi na procházku, ať se mrně nadýchá čerstvého vzduchu. Takže nabalit kabelu, obléct a než půjdem, tak udělat průvan, ať trochu vyprchá ten hnusný pach cigaret. Nevím, jak to může manželovi chutnat, fuj!!!
Po tříhodinové procházce je třeba jít domů. Mrně se za chvíli ozve na papání. Tak jsem doma. Docela mě bolí nožičky. Tak hači, kojit a nezapomenout přebalit. Poté posbírat prádlo, vynést koš, udělat večeři, dát spát mrně. Já miluji spánek, tak nejpozději po deváté si jdu lehnout. Samozřejmě se mi nechtíc povede vzbudit dítě, tak musím prvně nakojit, přebalit a jít spát, ale jak na potvoru bolí dítě bříško, tak to tak lehko nepůjde. Po hodince se mi podaří dítě uspat. Hurá, jdu spát a nechám si něco krásného zdát. Ráno mi totiž začne stejný kolotoč. A já tak toužím po změně?!

Po třech letech přibylo další mrně a ještě horší kolotoč. Myšlenky typu, že starší dcera mi pomůže, se mi týden po porodu mlží. Dcera začne žárlit a pes taky. Manžel musí být věčně v práci, ať to finančně utáhnem, tak mi moc nepomůže. Přijde domů utahaný, pojí a zasedne k pc, nebo televizoru. Nedej bože, aby se ozval švagr, že je dobrý čas, jestli nechce jet na ryby. No jo, to už je najednou čilý, a samozřejmě jede a vrátí se pozdě večer. Ach jo, mám nervy na pochodu. Do toho se objeví tchýně a začne mi do všeho kecat. Samozřejmě musí věnovat velkou pozornost dceři, aby snad nebyla okrádána o přízeň. Už z toho šílím, mám nervy v kýblu a obávám se, že mi praskne hlava.

Hrůza, je to úděl nás žen? Nebo jsem tak blbá a nechám si vše líbit?

Napsal/a: babun

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (46 vyjádření)

  • Děkuji, Tobě a všem maminkám také :))))

  • jj a tak to přeci má být,ne?-:)))Obdivuju tě,že to zvládáš s tolika dětma.Tak všechno nej do nového roku

  • Nó – tak to nechtěj vidět, když se u nás sejde tak 8 dětí (čtyři naše + 1 – 2 návštěvy 🙂 ) …. ale hlavně že se dětičky zabaví a jsou spokojené :)))))))

  • No to je fakt,taky mám dvě děti:-)Ale fakt znám osůbku co hračky uklízí snad co hodinu a když tam jednou za čas jdeme na návštěvu tak jsem ve stresu atˇsi děti hrají jen s jednou hračkou,protože si pak připadám,že mám raubíře co dělaj jen binec.Ale když její děti přijdou k nám tak se u nás cítí dobře.Jestli to nebude tak trochu tím,že můžou vysypat celý koš s hračkama a uklidíme to všichni na zavěr návštěvy?-:)))

  • ZUzi, tak uklízet každou kostku, to prostě nehrozí :))))))

  • Já bych řekla,že dle babičky mojích dětí se na ten binec od vnoučátek docela těší.Asi aby věděla,že je tam měla-:))
    S tím znamením jsem to myslela tak,že někdo si dá napřed kafe a pak se na to vrhne a někdo uklízí každou kostku co dítko pohodí.je to hodně o povaze a co jsme si donesli od rodičů,ale s tím znamením se to přeci nevylučuje.A do jaké míry pak platí bordel v bytě,štástné dítě???Nebo spíš platí,jak je štástná máma v manželství,tak jsou štástné děti?Pokud jsem spokojená jen v případě,že mám naleštěný stůl a nikdo mi na něm neudělá krásné tapky tak asi není něco v pořádku.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist