Internetová televize Stream.cz představuje jarní novinky

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti, Rozhovory

Internetová televize Stream.cz pokračuje v upevňování svého statusu internetové televize. V nabídce jsou pořady nejen pro dospělé, ale i pro děti. A především pořadům pro malé diváky je věnován i rozhovor, o který jsem požádala šéfproducenta internetové televize Stream.cz Lukáše Záhoře…

Pro malé diváky jsou připraveny nové Ukolébavky a pokračování večerníčkových pohádek Krasty a moucha nebo Kulatých pohádek.

Ukolébavky nazpívaly tuzemští interpreti exkluzivně pro dětský kanál internetové televize Stream.cz. Živí se svým hlasem, o kterém se kritiky vyjadřují v superlativech.

Jeho majitelky ale nepatří jen k výjimečným českým zpěvačkám, jsou také maminky. A právě dětem věnovaly Klára Vytisková, Tereza Černochová a Jitka Charvátová své nové skladby. A zahanbit se nenechali ani slavní tatínkové jako Honza Homola, Ivan Hlas, Michal Pelant nebo Aleš Háma.Exkluzivně pro internetovou televizi Stream.cz nahráli právě ukolébavky…

Děti teď mohou usínat při těch nejhezčích písních na dobrou noc.

Klara_Vytiskova_Vladimir_Vytiska_fotoStreamhomola_fotostream

Iveta Pešková: Naše zpěvačky a zároveň maminky připravily pro malé posluchače internetové televize Stream.cz skladby ve formě ukolébavek. Přidali se k nim i slavní tatínkové. Skladby mohou děti poslouchat už od Vánoc loňského roku. Připravujete v ukolébavkách další skladby, i od dalších známých osobností?

Lukáš Záhoř: „Ano, připravujeme rozšíření sekce Ukolébavek a natáčíme nové písničky s dalšími známými interprety. Vzhledem k tomu, že pozitivní reakce máme nejen od diváků, ale i od samotných zpěváků a zpěvaček, nezůstalo v mnoha případech jen u jedné sklady. Dalšími ukolébavkami tak v průběhu jara potěší děti i jejich rodiče Klára Vytisková, Honza Homola, Ruda z Ostravy nebo Michal Pelant.“

Iveta Pešková: Ukolébavky jsou vděčným tématem. Mnoho rodičů je, zvláště pro ty nejmenší, používá před spaním u svých ratolestí. Chystáte se je vydat třeba i na CD, nebo budou k dispozici jen na internetové televizi?

Lukáš Záhoř: „Zatím si je mohou pustit jen na internetové televizi Stream.cz.“


Pro malé diváky jsou připraveny i pohádky. A to ne ledajaké. Na děti čekají dobrodružství Krastyho a mouchy nebo Kulaté pohádky – kreslené příběhy kulatého dědečka, psa Krastyho a papouška, které vypráví Josef Somr.

krasty_titulka

Iveta Pešková: Na internetové televizi nabízíte malých divákům i pohádky. Nyní jsou to Kulaté pohádky a příběhy psa Krastyho a vypočítavé mouchy. Pohádky jsou koncipovány jako večerníčkové příběhy. Jak vznikl nápad na jejich vysílání?

Lukáš Záhoř: „Velmi jednoduše, řekli jsme si, že bychom chtěli kvalitní a původní tvorbu nabízet i dětem. Už v roce 2013 jsme oslovili autory a autorky rozličných dětských textů, které máme rádi, se zadáním na dětskou pohádku s motivem psíka Krastyho. Nejpohádkovější námět dorazil od (do té doby zcela neznámé) autorky Hanky Auerové. Její podání trojlístku Dědečka, papouška a nově nalezeného štěněte byla přesně tím, co jsme hledali. Společně jsme texty dopracovali, vybrali a oslovili pro spolupráci pana Josefa Somra. S výtvarníkem Ticho762, animátorem Charliem Bognarem a hudebním skladatelem Petrem Kubelíkem jsme následně vdechli Kulaté pohádce život. Dnes připravujeme další série Kulaté pohádky, Letní, Podzimní a Jarní. Postupně uvedeme do vysílání 30 nových epizod v průběhu tohoto a následujícího roku. Intenzivně pracujeme i na dalších námětech na pořady pro děti. Dveře jsou u nás v tomto smyslu otevřené.“

Iveta Pešková: Pohádky jsou Vaší vlastní tvorbou, nebo se jedná o převzaté příběhy, např. z knižních příběhů?

Lukáš Záhoř: „Jak už bylo řečeno, Kulatou pohádku pro nás napsala Hana Auerová, Krasty a moucha se zrodil přímo v redakci internetové televize Stream.cz, kde se potkává nejen spousta starostlivých rodičů, ale i nadšených pejskařů. A nezřídka v jedné osobě.“

Iveta Pešková: Jak dlouho vzniká jeden díl takové pohádky? S kým v tomto směru spolupracujete? Máte třeba i svůj vlastní tým, který se tvorbou pro děti zabývá?

Lukáš Záhoř: „Deset epizod Kulaté pohádky vzniklo v průběhu necelých čtyř měsíců, její grafické zpracování je méně náročné než u Krastyho a mouchy, jehož jedna epizoda se připravovala i dva měsíce. A pokud jde o tým, který se na výrobě podílí, snažíme se spolupracovat s jedinci, kteří přemýšlí a pracují na stejné vlně jako my. Pro příběhy Krastyho a mouchy jsme objevili skvělé parťáky ve skupince mladých filmařů Radovana Surého, Marcela Legindi a Jakuba Klíra, tvůrčí tým spolupracovníků Kulaté pohádky jsem už zmiňoval.

kulate_pohadky_titulka

Iveta Pešková: Klasická televize je naplněná pohádkami. Česká televize má ve směru večerníčkových příběhu prvenství. Jaký je zájem dětí a potažmo jejich rodičů o pohádky na internetové televizi?

Lukáš Záhoř: „Pohádky jsou úspěšné a hlavně jejich mobilní aplikace zaznamenává stále rostoucí počet stažení. Máme radost, že si děti Krastyho a mouchu (od prosince 2014 –  600 000 zhlédnutí)  i Kulatou pohádku (od prosince 2014 – 350 000 zhlédnutí) oblíbily.

Iveta Pešková: Co dalšího chystáte v žánru pohádek pro malé diváky? Bude se jednat o pokračování příběhů stávajících hrdinů, nebo se můžeme s dětmi těšit i na zcela nové pohádky?

Lukáš Záhoř: „Pokračování se dočkají Krasty a mouchu i Kulatá pohádka, další pořady jsou ve stadiu příprav, a proto zatím nemůžeme prozradit víc. Ale už teď můžeme malým i velkým divákům slíbit, že se mají na co těšit.“


Chcete víc?

I dospělým divákům vychází internetová televize Stream.cz vstříc.

Nově nabídne divákům také zpravodajské pořady, a to hned ve dvou netradičních formátech. Témata, která by neměla zůstat bez povšimnutí a především bez adekvátní reakce, budou v týdenní periodicitě uvádět dvě moderátorské dvojice ve složení Jiří Maryško a Tomáš Měcháček, Jiří Havelka a Ondřej Cihlář. Pořad s lakonickým názvem Zprávy odstartuje v průběhu dubna.

Vyváženost zpravodajství internetové televize zajistí druhý nejdůvěryhodnější server na českém internetu infobaden.cz. Ten se během své tříleté existence etabloval jako oblíbený zdroj tzv. fake news, pro které je, stejně jako pro populární politickou satiru Kancelář Blaník, jež se na Stream.cz vrátí již 27. března, příznačný břitký humor.

Internetová televize Stream představí divákům i příběhy slavných značek (Slavné značky). Seriál bude pro Stream.czslavne_znacky připravovat Stanislav Brunclík, někdejší reportér České televize a šéfredaktor publicistiky TV Nova.

Slavné značky se zaměří na nejslavnější firmy z různých oblastí a seznámí diváky s jejich málo známou a často pohnutou historií. Seriál například ukáže, jak William Boeing došel k tomu, že bude vyrábět letadla. Jak William Harley a Arthur Davidson sestrojili první motorku. Jak si King C. Gillette patentoval první „bezpečnostní čepelky“ na holení. Nebo jak bratři Dick a Mac McDonaldovi rozjeli bistro s hamburgery. Nepůjde jen o rané začátky, ale i o momenty, kdy se původně malé rodinné podniky změnily v celosvětová monstra a leckdy v globální synonyma daného produktu. Pořad startuje od dubna.

Na duben je v programovém schématu internetové televize Stream.cz připraveno deset nových dílů z míst, která v bouřlivém 20. století buď zmizela z mapy tohoto drsného kraje, nebo jen zázrakem přežila. Příběhy Zmizelé Šumavy se ale také současně s vysíláním objeví na pultech knihkupectví.

„Na Šumavě žiju od dětství. Prochodil jsem ji pěšky a projel na běžkách i na kole křížem krážem a troufám si tvrdit, že tady znám snad každou stráň, potok, kopec i údolí. A taky jsem tu potkal spoustu pamětníků, jak se říká. A mluvil s nima. A jejich svědectví zaznamenal. Bez příkras a bez kudrlinek, protože na ty my si tady na Šumavě zrovna moc nepotrpíme,“ popisuje jednaosmdesátiletý Emil Kintzl, kterému přes pokročilý věk nadšení a živelnost nechybí. A jeho osobitému vyprávění také ne. „A když už se ty místa fakticky ztratily ze světa, z paměti by se vytratit neměly,“ říká Emil Kintzl.

A taky o tom jsou seriál i knížka Zmizelá Šumava.

zmizela_sumava_video

Panu Záhořovi děkuji za rozhovor a s vámi ostatními se těším u některého z pořadů Internetové televize Stream.cz!

(Foto – internetová televize Stream.cz)

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist