Očima školáka: Kouzelná třída se vrací!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Dobrodružný příběh z pera Zuzany Pospíšilové o jedné tak trochu neobyčejné třídě se vrací s novým příběhem. A jaký je, na co se můžete těšit vám poví jeden z našich VD školáků, který si knížku přečetl spolu s maminkou…

Kouzelná třída – příběh první…

Hodný starý pan učitel už na děti nestačí. Potřeboval by do důchodu, ale nechce odejít, dokud nenajde kouzelna_trida1_titulkavhodného nástupce. Někoho, kdo by měl děti opravdu rád. Když o tom bude v kabinetě přemýšlet, zaklepe na dveře velmi milá mladá dáma, která se uchází o místo učitelky.

Pan učitel jí třídu předá a ona třídu rošťáků promění v nejhodnější a nejchytřejší děti na celé škole. Bude na to mít kouzelné metody…

Knížka Kouzelná třída vás zavede do světa na pomezí mezi fantazií a realitou, do školního prostředí, které je blízké zejména dětem na počátku školní docházky.

Přestože je kniha zařazena do edice Čtení pro prvňáčky, může ji číst kdokoliv, bez ohledu na věk. Napínavý děj bude jistě obrovskou motivací k samostatnému čtení. Svůj půvab knize dodávají i nádherné, dějově bohaté obrázky pana Drahomíra Trsťana.

Knihu jsem zatím četla sama, ale nyní ji čtu s dcerou, která chodí do druhé třídy. Kniha má krásné ilustrace a ještě hezčí děj. Kniha zaujala dceru hned na začátku a je zvědavá, jak kniha dopadne. Je velice srozumitelná a čtivá. Má krátké kapitoly, takže se dětem dobře čtou.

Velice se mi líbí styl psaní a dějová linie celého příběhu. Podle mého názoru z pohledu rodiče se dítě do děje vcítí a uvidí školu i z jiného pohledu. V knize vystupují i pohádkové bytosti. Nejvíce se mi líbila postava víly Jasmíny Bílé jako paní učitelky.

Děj je zcela srozumitelný a není potřeba dětem nic vysvětlovat.
Na konci knihy mě velice mrzelo, že víla může být ve světě lidí jen jeden rok, přála bych takovou paní učitelku všem dětem od první až do deváté třídy. V knize je i velice zajímavý nápad s hledáním pokladu za pomoci hodných pohádkových bytostí a podstaty hledání pokladu s tím, že ho mohou najít jen děti, kteří mají v úmyslu se s pokladem rozdělit.

Kouzelná třída – příběh pokračuje

Možná to zatím netušíte, ale školy jsou plné dobrých víl… A nejen školy pohádkové, ale i ty Obálka Kouzelná tída, píbh pokrauje.opravdické.

Jestli se v novém vyprávění o kouzelné třídě opět setkáte s Jasmínou Bílou, není úplně jisté, můžete si ale být jisti, že i tentokrát to bude dobrodružný příběh plný kouzel, který vám pomůže zlepšit se ve čtení.

Krátké kapitoly s krásnými ilustracemi přečtete jako nic a můžete tak překvapit rodiče i paní učitelku.

Pokračování této knihy je nezávislé na prvním příběhu, i když se postavy prolínají. Děj pochopí i čtenář, který nečetl první díl.

Pokud by vyšlo další pokračování, bez váhání bych si ho pořídila do naší domácí knihovničky. Knihu bych doporučila určitě všem dětem, ale i rodičům, kteří mají děti na první stupni.

Druhý díl knihy mě zaujal postavou paní učitelky Káravé, jelikož podobnou paní učitelku má naše dcera. Je to paní učitelka, která dělá čest svému jménu a děti ji nemají v lásce a bojí se jí. V této knize se snaží děti o zavolání paní učitelky Jasmíny zpět mezi ně, ale bohužel, tato víla byla již rok mezi lidmi a vícekrát se nemůže vrátit. Ale nakonec jí napíší dopis, který jí předá jiná víla jménem Sasanka a ta si ochotně s vílou Jasmínou vymění místo ve světě lidí, aby opět mohla potěšit své žáky.

Doporučení?

Od této autorky jsme četli zatím jen tyto dvě knihy, ale pokud při návštěvě knihkupectví narazím na jinou knihu této autorky, nebudu váhat si jí koupit.

Velice děkuji za možnost si tyto knihy přečíst, okamžitě jsem se vrátila do dětských let a představovala jsem si, jak jsem žákem této třídy.

Více o knížkách, včetně ukázek, s příběhem Kouzelné třídy najdete na odkazech:
Kouzelná třída – příběh první
Kouzelná třída – příběh pokračuje

Edice Čtení pro prvňáčky  – celobarevné knížky jsou určeny dětem, které navštěvují první třídu a začínají se čtením.

Knihy edice Čtení pro prvňáčky obsahují jednoduchý text a jsou psány velkými písmeny, aby je začínající čtenář dokázal snadno přečíst. V rukou rodičů nebo pedagogů se tyto bohatě ilustrované publikace mohou stát skvělou motivační pomůckou pro rozvíjení radosti ze samostatného čtení.

 

Napsal/a: ksalavova, Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist