Vaseliteratura.cz – s láskou k literatuře

Rubrika: PC a internet

V květnu tohoto roku se na internetu objevil nový nezávislý magazín Vaseliteratura.cz, který přináší zajímavé články o domácí i světové literatuře. Jeho hlavním cílem je, abyste se mohli dozvědět informace o kvalitní beletrii a o všem, co s ní souvisí.

Název magazínu vyšel z představy o spolupráci mezi redaktory a s Vámi, kteří se alespoň trošku zajímáte o literaturu a dokážete vyslovit svůj názor. Čtenáři se mohou zapojovat do jeho vytváření psaním vlastních článků, zapojováním se do diskuzí, hodnocením zveřejněných článků či účastí v soutěžích.
VašeLiteratura.cz

Hlavními rubrikami jsou dějiny literatury, která obsahuje informativní články o literárních směrech, skupinách, periodikách či rozbory literárních děl, dále teorie literatury, medailonky autorů, recenze a rozhovory se zajímavými osobnostmi. Články zařazené do těchto rubrik uvítají všichni, kteří se zajímají o literaturu dřívějšího období i o tu novodobou. Redaktoři se ve studiích zaměřují na různé světové literatury, jak na českou, tak na anglickou, německou, francouzskou či klasickou z období antiky.

Především u těch školou povinných je oblíbená rubrika čtenářský deník, v níž lze nalézt obsahy děl klasických i těch, které patří k méně známým. Články jsou v této rubrice rozděleny přehledně dle názvu autora a názvu díla. Klademe důraz na jejich kvalitu, a to jak po stránce obsahové, tak formální, což bohužel nebývá samozřejmostí u jiných čtenářských deníků dostupných na internetu. V současné době se zaměřujeme na rozšiřování této rubriky.

VašeLiteratura.czNechybí ani články o knižních novinkách a ukázky z nich. U čtenářů je oblíbeno i literární okénko, kde si mohou přečíst literární výtvory ostatních čtenářů. O jeho oblibě svědčí i někdy vášnivé diskuze, které často směřují až k zásadním otázkám smyslu literatury, autorova záměru a literární kritiky.

Pro milovníky knih připravujeme také pravidelné soutěže o knižní tituly. Jedná se o typické otázkové soutěže, literární kvízovky i literární soutěže, které jsou určeny pro nadějné autory, kteří mohou tímto způsobem nejen vyhrát zajímavou cenu, ale i seznámit ostatní čtenáře se svou tvorbou.

Pokud se i Vy zajímáte o krásnou literaturu, můžete navštívit naše stránky, nebo se i zapojit do jejich tvorby. Doufáme, že Vám přinese Vaseliteratura.cz užitečné informace o literatuře a že se na tyto stránky budete rádi vracet.

Napsal/a: Marta Štefková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist