Stránky pro naše děti

Rubrika: PC a internet

Milé maminky a tatínkové,

dovolte mi, abych se Vám nejdřív představil. Na serveru VašeDěti se podepisuji jako Láďa a jsem do přízně se samotnou paní majitelkou, námi všemi obdivovanou Petrou. Jestli pak se trefíte, co máme společného? Protože pracuji jako manažer jednoho internetového portálu a mám mnohaleté zkušenosti s internetem a snad i pár dobrých nápadů, snažím se Petře trošku pomáhat.Tak trošku tuším, kolik má Petra se stránkami práce a vím i to, že spousta z nás by ráda měla své rodinné stránky případně stránky svých dětí. Mohli bychom se chlubit známým a příbuzným a mohli každého, kdo má o našeho drobečka zájem, prostě jen odkázat na internet. Stránky by měly být levné, lehce měnitelné, pěkné a měl by je pro nás někdo udělat. Aspoň pro mě jsou to zásadní kritéria.

Všechna uvedená kritéria je možné splnit, pokud se dohodneme s Petrou a ona pro nás vytvoří speciální aplikaci, do které se jen dodají texty, fotky a vhodně se navolí barvy. Jde jen o to, aby se nás domluvilo víc naráz a protože s tím bude hodně práce nejen před spuštěním, ale i při udržování a doplňování, je potřeba se domluvit, kolik za ty stránky budeme platit. Nejde o to, aby se na tom Petra napakovala, ale o to, aby se zaplatit provoz serveru, domény a možná i troška jejího času.

Rád bych pomocí tohoto článku zjistil, kolik z nás bude mít o stránky pro svou rodinu či děti zájem a kolik jsme za takové stránky ochotní zaplatit. Navíc Petra dělá stránky prakticky sama. Jsem moc rád, že se mezi návštěvníky našlo tolik přispěvatelů a autorů opravdu zajímavých článků, myslím si ale, že bychom mohli přispět trošku i finančně a nemuseli to brát jen tak, že platíme čistě za jedny konkrétní stránky. Zároveň bychom podpořili autorku námi oblíbeného a pravidelně navštěvovaného webu.

Osobně jsem ochotný zaplatit tak 100,- Kč měsíčně, pokud stránky nebudu muset vytvářet, budu mít adresu www.vasedeti.cz/eliska a jednou měsíčně budu moct doplnit nějaký textík, míry, váhy a pár fotek. A kdybych nemusel platit nic za vytvoření a spuštění mé stránky, bylo by to super.

A teď již konkrétní otázky na Vás:

1) Chtěli byste mít vlastní internetové stránky pro Vaše děti?
2) Jak byste si představovali stránky a jejich aktualizaci?
3) Kolik byste byli ochotní za stránky zaplatit (zřízení, měsíční provoz)?

Budu moc rád, když mi odpovíte v co největším počtu a co nejpodrobněji. Pokud se nás totiž sejde víc, určitě Petru co nejdřív dokopu k tomu, aby nám ty stránky udělala. A pokud Vás můj článek neoslovil, klidně mi napište do komentářů svůj pohled na věc a odpusťte mi mého podnikatelského ducha. Zaměstnání se prostě projevuje na nás všech, nejen na matkách na mateřské. 🙂

Přeji zdravé a spokojené děti a hodně zajímavých článků na stránkách serveru VašeDěti.

Napsal/a: Láďa

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (16 vyjádření)

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  já jen, že s nějakou odbornou podporou by to bylo jednodušší…
  Anebo si prostě splním svůj soukromý domácí úkol a spáchám si to svépomocí…
  ;o)

 • Petra Vymětalová

  jarmuschko,
  vzhledem k tomu, že tenkrát se nápad nijak moc neujal, tak šel tenhle nápad tak nějak k ledu 😉
  Pokud by byl zájem, dá se ten nápad zas oživit…

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  …a jak moc je toto ještě aktuální…!?

 • Fotoalbum jde i na Zena-in.cz ale tam nejdou právě ty vzkazy a komentáře atd..jako nám tady nabízí Láďa. A cením si té Láďovi nabídky a určitě to tak chtít budu, s článečky, vzkazy atd..než jen fotky!
  :o)

 • Ahoj Láďo, myslela jsem fotoalba. Je pravda, že tam sice nemůžeš ukládat články, ankety atd. Ale vzkazy a deníček tam jsou.A máš i vlastní doménu s filtrem, tzn. možnost nastavení, kdo má přístup a kdo ne. Ale to předpokládám by na stránkách šlo taky udělat. Mně to k seberealizaci stačí, ale chápu, že každý má jiné představy. Taky je jasné, že pokud bude stránky dělat někdo jiný než majitel, tak se to musí zaplatit:-)

 • Já se do stránek asi taky pouštět nebudu, protože to chce hodně času a momentálně ho moc nemám.Kdybych si to přece jenom někdy rozmyslela, tak rozhodně tady! Žádné podobné stránky nenavštěvuji, ale ze zvědavosti na Rodinu mrknu.

 • Já se neozývám přesto, že stránky nemáme. Nebudu se do nich pouštět, ale pokud bych přece jenom změnila názor, založila bych je tady, ne na Rodině.

 • Dík za informaci. Procházel jsem Rodinu a našel jsem jen fotoalba. Myslela jsi tohle? Jestli ano, tak se jedná o něco trošku jiného. Stránky by měly obsahovat deníček, vzkazy, články, ankety a třeba i další věci. Fotky by byly jen jejich součást.

 • Ahojky, pro mě (pro nás doma:) není toto téma aktuální aktuální. Mrňouska nemáme (zatím!!!!!!!!:) a „středoškoláci“ by nesouhlasili:). Navíc, mám doma sice fotografa, ale alba máme všehovšudy jen 2:) Jinak myslím, že Ti, co se neozývají, možná už stránky mají???

 • Ahoj všichni, možná trošku naštvu majitele tohoto serveru. Ale není to můj úmysl. Je to dobrý nápad, ale proč za to platit? Na http://www.rodina.cz si můžete udělat stránky s fotkama vaší rodiny zdarma. Je pravda, že si to musíte udělat sami, ale je to dost jednoduché (sama je tam mám)na všechno jsou šablony.

 • Jasně, chci je také :o)))

 • Opravdu se nás nenajde víc, kteří bychom chtěli mít stránky vlastní rodiny nebo svých dětí? Navíc bychom podpořili tento bezva server.

  Pokud nechcete využít nabídky popsané v článku, klidně napište, proč. Zajímá mě každý váš názor na věc.

 • Ahoj, je to výborný nápad, ztotožňuji se téměř ve všem s názorem Jorgy. Stránky pro Kubu by se mi líbily, sám už se začíná kolem počítače motat a hledáme si hlavně stránky o dinosaurech a hrozně moc už by chtěl sám všechno dělat. Když se sám na netu vidí, má ohromnou radost (byl už několikrát na fotce na stránkách jejich hokejového klubu). Myslím, že aby to byl i jeden z dobrých kroků k seznámení našich dětí s počítačem. A určitě také pro prezentaci mezi námi. Pravda je, že mi tady na Vašich dětech něco chybí. Dlouho mi to nedocházelo, ale už jsem přišla na to, že jsou to obrázky a fotky a víc barev. Vím, že to není jednoduché a že všechno je také otázkou peněz. Určitě jsem ochotná měsíčně přispívat na stránky také minimálně navrhovanou částku. Bude nás víc?

 • Jak budou stránkz vypadat záleží na několika věcech. Jde o to, kolik lidí bude mít o stránky zájem a kolil budou ochotní za stránky platit. Petra bohužel nemá tolik času, aby mohla strávit půl roku vytvářením stránek pro 2 rodiny. Aspoň si to myslím. Dál záleží na tom, co všechno budeme chtít do stránek udělat. Samozřejmě bude záležet i na Petřině invenci, ale po této stránce o stránky strach nemám. Každopádně stránky budou mít společné sekce a strukturu a pomocí stylů si každý bude moct stránky upravit podle svých představ. Jednoduše (i pro laiky) by mělo jít nastavit barvy, druhy a velikosti písma, obrázek v hlavičce či na pozadí a možná i pár dalších věcí, takže každé stránky by měly být aspoň trošku odlišné od ostatních.

  Co se týká obsahu, neměl by být problém udělat fotogalerii, deníček, návštěvní knihu, ankety, zajímavé odkazy atd.

  Jorgo, pokud pro vám nejsou problém peníze a chtěli bzste mít jedinečné stránky, obraťte se přímo na Petru a ona vám ty stránky udělá individuálně. Můžete mít i vlaství doménu např. http://www.kristula.cz. Projekt, který jsem popsal v článku je totiž založen na tom, že se udělají jednotné stránky s možností drobných úprav pro víc lidí a díky tomu každý z nich může zaplatit jen poměrně malou částku, což je pro rodiče malých dětí často velmi důležité.

 • Láďo,
  to vůbec není špatný nápad! Souhlasím s Kristýnou, že každá máma se chce pochlubit, takže jsem jednoznačně pro.
  Ale taky moc nemám představu, jak by to mělo vypadat, nicméně se pokusím odpovědět ti na otázky:
  1. Určitě ano!!!
  2. Možná by nebylo špatné, kdybych si tam mohla psát o Krisťulovi nějaký deníček – že by se to tam vkládalo tak jako komentáře (aby to tam prostě bylo hned)
  3. U nás naštěstí finance nejsou problém, ale když to vezmu i pro ostatní, tak myslím, že ta stovka měsíčně je tak akorát. Taky bych byla ochotná zaplatit i za vytvoření stránek, aby třeba nevypadaly úplně stejně jako všechny ostatní.

  Přijde mi to jako dobrý nápad, budu mít stránky pro Krisťulu a ještě dobrý pocit, že jsem mohla trošku podpořit svoje nejoblíbenější stránky.

  Tak doufám, že se ještě někdo k nám přidá, aby měla Petra chuť se do toho pustit.

 • kristýna

  ahoj, určitě bych s tím souhlasila, kdo by se nechtěl chlubit svými „tvorečky“, že?? Ale vůbec si nedokážu představit, jak by měli stránky vypadat a kolik by se za ně mělo platit, ale myslím, že pokud se to rozjede, můžete se mnou počítat.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist