Scrapbooking – začínáme tvořit

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Vážení čtenáři a milovníci Scrapbookingu.
Minulý měsíc jsme se věnovali základním pojmům a teorii. A dnes Vám chceme představit i stránku praktickou. Někteří z vás nám psali, že neví jak na to. Jiní měli obavy z kompozice samotné a někteří nevěděli jak využit papír s potiskem. S ohledem na Vaše požadavky jsme vytvořili tuto stránku a provedeme Vás krok za krokem při jejím tvoření…

Zkušenější z Vás mohou samozřejmě si vzít jenom něco z této ukázky pro inspiraci a vytvořit si něco úplně jiného. Na našich webových stránkách připravujeme galerii a pokud i Vy budete mít zájem se s nami podělit o vaše výtvory, neváhejte a pošlete nám je na info@svetvzpominek.cz .
Přejeme Vám krásné chvíle při tvoření.

Prvním krokem je výběr fotografii. Ty by měly patřit do stejné skupiny např. narozeniny, výlet, návštěva, jak šel čas atd. Já jsem si zvolila fotografie z výletu do parku v létě, kdy se nám narodila malá Kačenka.
Následuje úprava fotografií. Tvar a velikost můžeme upravovat jakkoli dle našich potřeb a přání. Pomocí řezačky na papír jsem jednoduše zastřihla fotografie a odstranila zbytečně velký prázdný prostor kolem postavy našeho syna. Rohy fotografii jsem zakulatila pomoci speciálního vykrajovátka.
Úpravu fotografie vždy dobře zvažte, abyste neodstranili něco, co by mohlo být v budoucnu důležité jako např. nejoblíbenější hračka vašeho dítěte. U starších fotografii by byla škoda odstranit auto či dům, jež patřily prarodičům. U odstraňování louky či oblohy se samozřejmě nic neděje. Případně to můžete zachovat na jedné fotografii a ostatní upravit.
Dalším krokem bude volba papírů a doplňků. Jednobarevná čtvrtka a papír s potiskem bý měly spolu tvořit hezkou kompozici. I ozdobičky a doplňky by měly barevně ladit. Pokud máme širší výběr materiálů, můžeme si ho zvolit tak, aby nám doplňoval i barvy na fotografiích.
Následně fotografie zarámujeme. V tomto případě žádná fotografie není „hlavní“ a proto jsou všechny zarámované stejně – jednoduchým rámečkem. Fotografie nalepíme na jednobarevnou čtvrtku a poté řezačkou okolní papír zastřihneme, aby přesahoval jen malinko a tak docílíme rámečku. Ani ty nejmenší zbytky papírů nevyhazujeme. Hodí se vám pro případ dozdobení kdy s použitím vykrajovátek si vyrobíme další doplňky.
No a nakonec to nejzajímavější – kompozice a vytvoření stránky. Papír s potiskem upravíme zastřihnutím pomoci řezačky na velikost 30x30cm. Na jednobarevnou čtvrtku nalepíme papír s potiskem tak, aby okraje byly stejné. Docílíme tak zarámování papíru s potiskem. Zelené hřebíky poslouží jako prostředky k hnědým kytičkám. A k zeleným kytičkám vykrojíme jako podklad kytičky ze zelené čtvrky, následně je lepidlem spojíme. Na stužce uvážeme uzel, jež přidá stránce 3D vzhled. Vystřihneme malý čtverec který nám poslouží k nápisu. Nesmíme zapomenout na důležité ůdaje jako jména, místo, datum atd. Nevytváříme pouze originální a krásné album ale rodinnou historii a s ní živé vzpomínky, co mluví samy za sebe.
Fotografie i doplňky rozložíme na stránku. Postupně vše nalepíme. Nejprve stužku, poté fotografie a ozdobičky.

Materiál: 2x jednobarevná čtvrtka světle zelená, 1x papír s potiskem, 2x hřebík ve tvaru kytičky zelený, 2x hnedá kytka, 4x zelená kytka, žlutá stužka, lepidlo.
Nářadí: řezačka na papír, vykrajovátko na úpravu fotografii (upraví ostrý roh fotografie do kulatého tvaru), vykrajovátko kytiček.

Innka K. na serveru VašeDěti.cz vede poradnu Scrapbooking a tomuto tématu věnovala rovněž několik článků, které najdete v rubrice Rady a nápady.
Případně můžete Innku kontaktovat na tel. 775 427 652 či info@svetvzpominek.cz

Napsal/a: Innka K.

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • Katie,
  vykrajovatko na oble rohy si muzes objednat pres naseho reprezentanta. Napis nam na info@svetvzpominek.cz sve kontaktni udaje a nas reprezentant se ti ozve.
  Hezky vecer.

 • Ahojky Vecernice,
  pokud vahas to skusit sama tak ti mohu nabidnout moznost zucastnit se prezentace kde ti ukazeme jak na to. Prezentace probihaji v malych skupinkach.
  Staci kdyz posles udaje odkud jsi a telefon na info@svetvzpominek.cz a nas reprezentant se ti ozve s informaci kde a kdy se kona prezentace ve tvem okoli.
  Pres naseho reprezentanta si take muzes objednat jakekoliv zbozi z naseho katalagu na http://www.svetvzpominek.cz. Ten pred Vanoci si napriklad muzes vyzkouset a udelat krasne mini album jako darek.

 • Večernice

  Díky , ráda nakouknu, asi je to jak píšeš, člověk pořád váhá……uvidíme

 • Večernice, já taky studovala a pořád se bála začít, nevěděla jsem jak. Pak jsem se konečně odhodlala, člověk do toho musí skočit po hlavě. Pro inspiraci se můžeš podívat i na stránky http://www.scrapbook.cz/ – do galerie nebo překlikni na odkazy na zahraniční stránky, tam je obrázků pro inspiraci habaděj.

 • Večernice

  Díky Katie, docela mne tato kreativní činnost zaujala, ráda bych něco takového zkusila, musím si ale nejprve něco přečíst a nastudovat,abych věděla jak na to….:o)

 • Večernice, jestli myslíš jak se uchovávají scrapbookové stránky, tak jsou na ně speciální scrapbooková alba. Stránky si můžeš dávat buď do foliových desek v albu nebo si je můžeš dávat do alba přímo. Plastické ozdůbky nejsou zase tak moc vystouplé, aby nějak překážely – já mám třeba na stránce nalepené malé mušličky a nijak to nevadí, stránky dávám do folie, aby se nezašmudlaly při prohlížení.

 • Večernice

  ahojky, chci se zeptat, možná jste to už někde psaly, jak se to potom uchovává?, je to plastické, tak aby se to neponičilo…

 • Petra Vymětalová

  Tak ten výsledný obrázek už lze zvětšit.

 • Petra Vymětalová

  Katie, větší náhledy doplním 😉

 • Ahoj Innko, můžeš mi prozradit, kde se dá sehnat to vykrajovátko na oblé rohy? A kolik asi stojí? Dá se sehnat i v papírnictví nebo spíš jen v obchodě specializovaném na scrapbook?
  Jinak škoda, žes nedala odkaz na zvětšenou fotku těch stránek – výsledek vypadá moc hezky, ale chtělo by to vidět ve větším formátu.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist