Na čem přebalujete svoje miminko ? (II.)

Rubrika: Pro bezpečí vašich dětí

Ministerstvo zdravotnictví stanoví jako nebezpečný přebalovací pult NUVOLA, značka: Cam, typ/číslo modelu: 610.
Popis: Přebalovací pult na plastovém stojanu. Plastová folie na přebalovací ploše v barvě bílé s potiskem motivy modro-žlutých medvídků…

Výrobce: DEL BAMBINO S.P.A., Italia
Dovozce/Distributor: Baby Direkt s.r.o. Masarykova 118, Brno

Na základě chemických rozborů bylo zjištěno, že tento přebalovací pult je potažen folií z měkčeného PVC. Jako změkčovadlo byl použit di-(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP).
Zjištěná hodnota DEHP v použitém materiálu je 25,7 (hmotnostních) procent.
Bylo zjištěno, že u výše uvedeného vzorku nejsou prokazatelně dodrženy hygienické požadavky na hračky a výrobky pro děti do tří let, a to z důvodu překročení limitu obsahu esterů kyseliny ftalové.
Riziko pro děti spočívá v tom, že při použití výrobku může docházet k jeho olizování, kousání, vkládání do úst, přičemž estery kyseliny ftalové mohou přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně slinami konzumovány.

Timto se opravuje stanovení nebezpečného výrobku BAGNETTO NUOVA, který byl vyhlášen dne 25.6.2007, neboť při přepisu došlo k záměně správného názvu NUVOLA za chybný BAGNETTO NUOVA.

Upozornění: Dovozce a distributoři těchto výrobků jsou povinni uvedené výrobky okamžitě stáhnout z trhu, a zároveň jsou povinni umožnit osobě, která vlastní nebo drží nebezpečný výrobek, aby jej mohla vrátit z pět uvedenému dovozci nebo distributorovi na jejich náklady.

Tisková zpráva Ministerstva zdravotnictví ze dne 5. 11. 2007

Napsal/a: Jarmuschka

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (11 vyjádření)

 • knizkova8

  Karolínku jsem před 13-ti lety přebalovala na skříňce,na kterou jsem položila přebalovací podložku a zároveň jsem v ní měla dětské oblečky,byla součástí ložnice.
  Po 8 letech kdy se narodila Verunka jsem si koupila přebalovací pult,ale také skříňku s takovou poloohrádkou,proti pádu,položili jsme tam přebalovací podložku a posloužila i pro Pepíčka. Těm tyčkám co na nich leží podložka nevěřím

 • Lien

  V koupelně mám pultík na svojí výšku a jinak všude možně, postel, sedačka, zem, tráva, klín i venku na stojáka.

 • Já přebalovala na stole jako Marika, na přebalovací pult nebylo místo.
  Taky jsem, když bylo potřeba, přebalovala na posteli.

 • Na stole, dala jsem si vždy deku, podložku, nezohýbala jsem se:)
  Nyní na nížší sedačce, protože malý je hodně aktivní:)

 • Matilda

  Katko, máš určitě pravdu, jen bych chtěla podotknout, že často mají maminky natolik bolavá záda, že přebalovat mnohokrát za den skloněná nad nízkou postelí jim činí značné problémy. Proto jsem i já kupovala přebalovací podložku,kterou jsem upevnila na komodu, jejíž výška mi naprosto vyhovovala. A záda tolik netrpěla… A navíc, dcerka byla klidnější a naštěstí se o podložku nezajímala natolik, aby ji cumlala, vždycky dostala do ruky nějakou věcičku, která ji zaujala víc.

 • Myslím, že zaručená metoda je přebalovat svoje dítko na posteli nebo teplé dece na zemi. Tato metoda se mi osvědčila výborně, mám hyperaktivní dítko ta chápete proč. Když je dítko malinké tak to šlo, ale když se začalo otáčet….nemusíte se bát, že spadne a máte větší plochu na přebalování

 • Kejko, zeptej se prosím kamaráda na PEVA plast, už jsme se po tom před časem pídily, ale moc toho nezjistily (mělo by to být bez ftalátů, tak jestli je to pravda).

 • Biovire, už to není pravda, existují už nové technologie, jak měkčit PVC a tomu podobné bez ftalátů. Před nějakou dobou o tom psala Mladá fronta. Raději jsem si to ověřila u kamaráda chemika, potvrdil to a chválil to. Dokonce na mnoha obalech hraček je uváděno logo fosfat free.

 • Anonymní

  vsechno, co je z mekceneho PVC je zdravi skodlive a obsahuje ftalat. jen si vzpomente na piskajici hracky, dudliky,savicky a podivejte se vsude kolem, co u vas je z mekceneho PVC.

 • Jarmuschko, nás už se to sice netýká, ale zrovna tahle společnost prodává svoje výrobky za vysokou cenu, za kterou by měla stát i vysoká kvalita. Není to poprvé, co jejich výrobky obsahují škodliviny, když do vidím, není nad to, přebalit dítě na dece položené přes postel.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist