Je opravdu jen ideální postava ideální?

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Kde je psáno, že jen žena s mírami 90-60-90 je ideálem krásy? Nikde! A kdo říká, že není-li žena hubená, nemůže se dobře cítit? Nikdo!

Také ženy s velikostí oblečení 44 a výše se přece mohou oblékat moderně, být přitažlivé a sexy… Vždyť krása vychází zevnitř!
Nemáte postavu kost a kůže, jste, jak se říká, žena „krev a mléko“? Ale za to se přece nemusím stydět. Naopak.
Není tak těžké přijmout své tělo takové, jaké je, dnešní móda totiž všem ženám nabízí neuvěřitelné možnosti, a to jak ve střizích, barvách, materiálech, tak i v doplňcích. Své plnější tvary můžeme v klidu přiznat a přitom vypadat nad očekávání dobře.

Posuďte samy. Proč by ženy s plnější postavou měly zapomenout na oblečení v bílé barvě a nosit jen tmavé tóny? Nesmysl. Záleží i na střihu a detailech, které od přebytečných kil odvedou pozornost. Lehké kabátky skryjí nejednu nevyváženost. A trička? Vůbec nevadí, když nejsou volná. Naopak. Zdůrazněný dekolt odpoutá pozornost od silnějšího pasu. Detaily přitahují pohled na jemnější ženské partie. Hrát si můžeme i s vrstvením oblečení a kombinacemi barev. Při sportu vtipně zakryje bříško bunda ležérně uvázaná v pase.

Přestaňte hladovět a přesvědčovat se neustále o své nedokonalosti a dopřejte tělu vše, co potřebuje. Když ho přijmete takové, jaké je, výsledek se dostaví okamžitě. První, co pocítíte, bude dobrá nálada. A s tou se hned lépe nakupuje.
Dopřejte si opravdovou hojnost. Její kouzlo nespočívá v množství, ale v kvalitě.

Napsal/a: Xixao

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (11 vyjádření)

 • VlaďkaJ.

  Ahojky, tak já mám 55kilo a přítel mi pořád říká, ať přiberu, jenže nejde to. Každý mi říká, že nevypadám jako mamina a už mě to docela štve, slyším to na každém kroku:-((. Když jsem byla těhotná, jedla jsem pořád, měla jsem přezdívku kyselina, ale po porodu šlo postupně všechno dolů a už jsem zase ve stádiu jezení jen když mám hlad nebo na něco chuť – jinak prostě nedokážu jíst.
  Takže si toho spíš važte, aspoň vypadáte jako maminy.

 • Anonymní

  Ahojte,
  já mám 57kg při 170cm a mému partnerovi se líbím. Ale třeba můj bratr se tomu diví, protože jemu se líbí jen boubelky:))) Takže ideál neexistuje, co chlap, to jiný názor na to, co je krásné. A to je dobře. Čau Monča

 • karamela

  Haha manžel mi po zhubnutí 20kil po porodu-řekl že se mu zdám nějaká divná-,,že mám furt protáhlý ksicht“-no bodejť-když sem srovnala fotky v těhu-kulaťoučká tvářička a potom:-)))
  Ale již to úspěšně nabírám zpět-no není to úspěch v pravém slova smyslu-zas to budu tlačit dolů-jen pravda je že i z kalhotč.42 mám radost když mi pěkně sednou a nemusím mít velikost 36 abych se cítila sexy.K

 • Souhlasím maximálně. I já celý život bojuji s nadváhou. Ne sice nějakou extrémní (obezitou), ale moje BMI se pohybuje v políčku „nadváha“. Člověk by se měl snažit být takový, aby se cítil spokojený. Ne se trápit hlady a po cvičení málem omdlévat (i to znám :(), ale prostě být v pohodě. Teď po mimču mám maličko kil ještě navíc, snažím se je shodit, ale nejde to, jak bych si představovala. Nehroutím se z toho, jen mě občas přepadne takový splín. Manžel ale říká, že se mu líbím i tak a to je to nejdůležitější. Líbit se manželovi a pak samozřejmě i trošičku sama sobě 🙂

 • Je pravda, že 90-60-90 nemusí být vždy ideál. Já sama jsem vždy nadváhu měla a když jsem se zhubla na hranici normální váhy, tak už jsem se okolí nelíbila. Nechci ale tímto tvrdit, že nadváha je dobrá věc, to určitě ne. Jenom si myslím, že čísla nejsou vždy tím správným hodnotícím prvkem, ale ten pocit uvnitř, to je to pravé.

 • Anonymní

  Mě se ale nějaké to kilo zhubnout podařilo a je mě určitě líp. Po zdravotní stránce i psychicky, protože si konečně mohu oblékat co se mě líbí, ne co jsem na svoji postavu koupila, protože šít neumím.Z 96 kilo na 70 je to už vidět. Hana hanasysalova@centrum.cz

 • nevím, zda je ideální postava

 • Každý si pod slovem „ideální“ představuje něco jiného..Těžko tedy odpověděť na tuto otázku…ale je to fakt, že pokud jsme v dobré náladě a cítíme se dobře a jsme HLAVNĚ zdraví, tak to je to nejdůležitější, než zda máme sem tam špíšek nebo sem tam „x“ kilo navíc, ne? :o)

 • Anonymní

  Nic ideálního není pro mě, já to vím a je mi fajn. Doporučuju, změňte postoj a budete v pohodě. Vendula

 • t26ko

 • Díky Xixao za povzbudivý článek,MÁŠ PRAVDU,DůLEŽITĚJŠÍ NEŽ DOKONALÁ POSTAVA JE DOBRÁ NÁLADA A PŘIJETÍ SEBE SAMA!! Janaj,VĚŘ TOMU!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist