Dar nedar

Rubrika: Partnerství a vztahy v rodině, Vaše příběhy

Tak jsem tu zase s aktuálním líčením našich rodinných eskapád.
Musím začít pěkně popořádku. Měla jsem narozeniny. Měla jsem trochu jiné narozeniny než doposud. Ano, měla jsem třicátiny…

Ačkoli jsem byla bez špetky ironie upozorněna, že po třicítce se ještě neumírá, byla jsem i tak v poněkud zvláštním rozpoložení.

Jako první mě gratulací k životnímu jubileu a poukázkou na slevu 50 korun ve zdejším prestižním a poněkud předraženém sportovním fitcentru překvapila moje zdravotní pojišťovna. Kromě porodu se mnou doposud neměli žádné větší výdaje a zřejmě mi chtěli naznačit, že bych se sebou měla začít něco dělat, jinak bych je v tomhle věku už mohla přijít na pěkné peníze. Hořce jsem se pousmála, představila si pohledy slečen z fitnessové recepce a založila obálku mezi účty za telefon a paragony. Snad někdy. Nakonec, když nikam nepůjdu, ještě ušetřím.

Čekalo mě však ještě jedno překvapení. Od manžela. Sada moderních stříbrných (nosím minimum zlatých) šperků. Vše obrovské (v uších nosím pouze tečky), hranaté, s tyrkysovou perletí (mám přece modré oči) a drahé. Šperky byly pěkné, což o to, ale pouze v krabičce. Jakmile jsem si je nasadila a viděla jsem svůj hranatý, bledý obličej a modrošedé oči marně konkurující zářivému tyrkysu, věděla jsem, že to není ozdoba pro mě. Co teď? Buď naštvu manžela a nebo budou skvosty ležet na dně šuplíku, případně je občas vytáhnu, vyzkouším a zjistím, že to není ono?

Naštvala jsem manžela a vyslovila přání dárek vyměnit. Už poněkolikáté jsem se v duchu i nahlas ptala, proč mě k výběru manžel nepřizve a on poněkolikáté trval na tom, že dárek má být překvapení. Zřejmě si budu za několit let přát k vánocům šperkovnici (i když to pak překvapení nebude), neboť manžel by mi nikdy nešel koupit oblečení nebo kabelku. To je přeci třeba vyzkoušet a navíc – my dva máme naprosto rozdílný vkus. Bohužel toto pravidlo uplatňuje jen v této oblasti. Z nějakého mně neznámého důvodu (že by nulové fronty?) nejraději nakupuje v klenotnictví.

Další martýrium mě čekalo v prodejně. Původní záměr a svým způsobem kompromis, vyměnit pouze náušnice za nějaké menší a oválnější, ztroskotal hned v počátku. Neexistovaly. Tak celou sadu. Opět nemožné. Ty, které se mi trochu líbily, buď nebyly kompletní nebo měly prstýnky obřích rozměrů.
Z marného zkoušení jsem byla splavená a vyčerpaná. Nicméně odbornice za pultem měly jasno. Stříbro se nosí. Blyštivé a obří šperky rovněž. Že si v tom připadám divně? Jde jenom o zvyk. K modrým očím, modrá sada, to dá rozum. A příště mám přijít bez toho neposlušného chlapečka.
Domů jsem dorazila se zkaženou náladou a stejným obsahem krabičky.

Přiznám se, že jsem zapochybovala o svém úsudku a rozhodla se vyzdobit na hodinu angličtiny. Mé upřímné spolužačky bohužel daly za pravdu mému prvnímu dojmu. Šperky a já jsme si nesedly.
Paradoxně měla jedna z mých kritických poradkyň na sobě obdobnou sadu, jen podstatně drobnější a u níž tmavý kamínek ve stříbře nijak neválčil s jejíma zelenýma očima.
Dostala ji od přítele jako překvapení.

Ta předloňská narozeninová napařovací žehlička mi opravdu aspoň ušetřila spoustu práce:-)))

No a obligátní otázka na závěr – nechcete se pochlubit, čím dokáží překvapit vaše drahé polovičky vás?

Napsal/a: Koko

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (27 vyjádření)

 • Zdendula

  Pěkný článek.Závidím ženám,kterým muži snáší dárky i třeba nepoužitelné,ale snaží se.Oni totiž někteří muži jsou bezradní při nakupování dárků.Ti,co mají dostatek peněz a dobře znají svou ženu a její vkus,určitě si snadno ve výběru dárku pro svou milovanou bytost poradí.Má sestra dostala od přítele v počátku jejich 7.let.vztahu krásné zlaté naušnice,které si nikdy nevzala na sebe.Má raději stříbro a bižuterii a tu také nosí.Přítel ji koupil nádherný červ.kabátek,který ji slušel,vzala si ho snad jednou,aby neurazila a pak jej dala mé dceři.Přítel se naštval a od té doby k narozeninám,svátku,k Vánocům nic nekupuje,ani negratuluje,sám též nevyžaduje žádné dárky.Sestru to mrzí,ale zvykla si.Já od svého muže finačně zabezpečeného na stará kolena dostávala dary-nedary.Prvním dárkem byl zlatý prstýnek od jeho maminky.Říkala mu-dej ho ženě,kterou budeš milovat-no a on mi ho natáhnul na levý prsteníček.Byl nádherný a pasoval jak ulitý.Avšak na mém prstíku se moc dlouho neohřál.Když se na mne zlobil,prstýnek jsem musela vrátit,pak mi jej po několika dnech opět vnucoval.Jednou mne kvůli němu honil po městě a řval na mne,ty kurvo,vrat mi tem prsten od maminky.Ted se tomu směju.Koupil mě osobní digitální váhu,video,žehlící prkno,nějaké nádobí.Vše jsem po rozvodu musela nechat u něj.Že to prý není mé.Nakupoval mne hadry u vietnamcu nebo od nich dostal zadarmo,nebot dělá správce v jednom obch.dome,kde vietnamci prodávají své zboží.Věci,které mi koupil mě některé ani nepasovaly,jsem malá a ony byly o 3 čísla větší.Dárky mne vždy dával se slovy,to víš,mému miláčkovi koupím všechno,ale musí být na mne hodný.Když se na mne bývalý manžel zlobil,oblečení mi rozřezal,též boty i ty,co jsem dostala krásné od sestry a nebo hodil do kontejneru.Tak tomu říkám dar-nedar.Ženy,vyžte si těch dárků od Vašich drahých poloviček.Když se Vám dárek někdy nelíbí,nedávejte to na sobě znát a pochvalte svou drahou polovičku.

 • Teddy 77

  Páni,
  jako by jsi psala má slova….
  Jo, tak to je život, takový ten psí…
  Plně se s tebou stotožňuji!

 • Anonymní

  Holky buďte rádi, že něco dostáváte. Můj první manžel byl na dárky expert, ale pak mi po devíti letech odešel s jinou , a to mi měsíc před tím dal zlatý prstýnek k narozeninám. Dneska s druhým manželem ani moc neslavíme, já jsem ráda, že je s námi a věnuje se nám, je to o moc lepší, než dárky ze špatného svědomí.

 • Manžel se celkem pochopitelně naštval – obzvlášť když si o sobě početl na internetu. Před Vánoci mi naznačoval, že pokud chci pod stromečkem nějaké dárky, mám si je koupit sama. Rozhodla jsem se to risknout (i když pro jistotu jsem měla v záloze knížku).
  Nakonec jsem na mě pod stromečkem čekalo autorádio s přehrávačem do mého stařičkého auta, které jsem k dnešnímu dni měla přesně týden, než mi ho nějací „škaredí a zlí páni“ ukradli – vysvětlujte dítěti, že vám někdo v noci vlezl do auta a pobral co mohl…
  Až si říkám, jestli jsem si tenhle dar nedar nepřivolala svým stěžováním sama…

 • quendolina
  quendolina

  Enží, chápu Tě. A pokud budeš mít tolik odvahy abys ho tchyni nechala tak klobouk dolů. Já bych to asi nedokázala.

 • Tak jsem zase tady, abych si postěžovala….asi mě letos klepne u vánočního stromku. Včera si na mě manžel (při pořadu Výměna manželek!) vymyslel, že mě koupí „papiňák“ k ježíšku – jedou totiž s tchýní(a jeho sourozenci) v sobotu na velké nákupy a že tchýni řekne. Tak jse mmu řekla, že jsme s itchýni řekli o povlečení…prý ale řekne o papiňák nebo mě ho koupí sám. Přitom ví, jak se ho bojím-doslova, jak čert kříže..zažila jsem ve škole, když bouchnul! Né ,prostě manžela to nezlomilo…takže si přeci jen letos dárek od srdce koupím opravdu sama! A jestli bude u tchýně pod stromečkem papiňák, tak ho tam i nechám…já ho domů prostě nechci! Asi jsem ošklivá, ale fakt nechci! Už mě to docela točí, tyhle dary-nedary…

 • quendolina
  quendolina

  Enží, nic si z toho nedělej. Třeba Tě nakonec manžel opravdu překvapí dárečkem do srdce a ne jen na práci. Doufám, že dáš vědět.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist