Děti, aromaterapie a zdravý životní styl na veletrhu World of Beauty & Spa

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Děti milují krásné vůně a velmi dobře reagují na aromaterapii, protože jejich organismus je velmi mladý a má výbornou schopnost se zotavit. Děti mají velkou samoléčící schopnost, daleko větší než dospělí.  Ovšem to na druhou stranu znamená, že jsou mnohem zranitelnější k jakýmkoliv potenciálním jedům, infekcím, stresům a nezdravým návykům, především díky své malé váze.

Existuje řada éterických olejů, která byla sestavena pro dětskou terapeutickou péči jak profesionální, tak i domácí. Působí jak na tělo fyzické, tak především má velmi pozitivní vliv na duši dítěte.

Jedním z významných odborníků zabývajících se dětskou aromaterapií je Hanna Maria Tomášková.

Jejím přáním bylo vytvořit směsi éterických olejů a bylinných čajů ve vyváženém energetickém poměru, tedy do pěti elementů jinu a jangu, tedy energií, které nás neustále obklopují.  Toto učení je převzaté z principů dávné čínské medicíny. Vychází z východních učení, využívá energetiky rostlin, vlastních zkušeností v oblasti vývoje vůní a znalostí energetických center člověka a  feng shui. Inspiruje se vlastním vnímáním přírody, především české, pracuje převážně intuitivně, vydává knihy o dětské aromaterapii.

Na veletrhu kosmetiky a zdravého životního stylu WORLD OF BEAUTY & SPA pořádaném v pražském výstavním areálu v Letňanech se mohou v sobotu 2. března návštěvníci zúčastnit její zajímavé přednášky na téma Terapeutická práce s éterickými oleji a jejich vliv na psychiku. 

Aromaterapií, éterickými oleji a cestou k tělesné i duševní harmonii se budou zabývat v průběhu pátečního a sobotního odpoledne odborníci z Asociace českých aromaterapeutů a České aromaterapeutické společnosti. Návštěvníkům poskytnou rady i praktické ukázky toho, jak si pomoci od stresu a každodenní námahy přírodními prostředky. Tyto přednášky budou doplněny rozsáhlou nabídkou aromaterapeutických přípravků i přírodní kosmetiky na stáncích českých výrobců i dovozců z exotických zemí, např. z Tunisu.

Kdo chce vidět a třeba i prožít relaxaci v praxi a také se z jejích metod něco naučit, ten nesmí chybět v improvizovaném relaxačním centru Dexter Academy.  V sobotu 2. března dopoledne tam bude probíhat praktická výuka pro širokou veřejnost, především základní relaxační masáž šíje a zad, kdy masírovat, kdy ne, jak ulevit od stresu, antistresová sestava, použití olejů a další. Zájemce o tento kurz by měl přijít s někým ve dvojici (z hygienických důvodů). Na místě budou tři školitelé, kteří budou dohlížet na studenty, a hlavní přednášející. Každý student obdrží k zapůjčení zdarma prostěradlo a další lůžkoviny a také oleje BIO Liyoli z Alp pro masáž.

Odpoledne pak mohou příchozí využít nabídky klasické masáže zad s tepelným zábalem. Na místě bude připraveno 12 masérů. Před každou masáží dostane klient tepelný obklad na záda. Na masáže budou poskytovány velice nízké veletržní ceny. Po masáži bude následovat krátká relaxace.

Po oba dny veletrhu – v pátek i v sobotu 1. a 2. března – budou probíhat další řady přednášek o zdravém životním stylu a relaxaci věnovaných zdraví a prevenci těhotných žen a těch nejmenších dětí.  Namátkou: v pátek 1.3. 2013  v dopoledních hodinách budou odborníci  z Asociace pracovníků v regeneraci poskytovat  nastávajícím maminkách řadu cenných rad. Jsou zváni všichni, kdo se chtějí seznámit s nejnovějšími poznatky o výživě v těhotenství a při kojení, cvičení těhotných žen a nastávajících maminek, masážích v těhotenství a po porodu nebo plavání a saunování v době těhotenství!

Poskytnout velice potřebné a často podceňované rady jak pečovat o správný vývoj dětských nožiček včetně návodu k rehabilitačním cvičením budou připraveni odborníci z České podiatrické společnosti.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist