Aktivní máma – projekt šitý na míru ženám s malými dětmi

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Profese a rodina?
Projekt „Aktivní máma“ pomůže ženám najít prostor pro kombinaci obojího.

Léta strávená doma s dětmi se často negativně projevují na pracovní kondici žen. Po skončení rodičovské dovolené tato skupina tvoří dlouhodobě okolo 10% ze všech nezaměstnaných žen. Pokud si však maminky dokáží i v období péče o malé děti vytvořit prostor pro svůj profesní rozvoj, mohou zvýšit své šance na úspěšný návrat na trh práce.

Na to reaguje Občanské sdružení pro aktivní rodinu. Od letošního října pořádá bezplatný motivačně-vzdělávací program pro ženy na rodičovské dovolené ze Středočeského kraje. Ženy z celé ČR pak budou moci využít informačně-poradenský portál AktivniMama.cz.

„Chceme ženám poskytnout znalosti a informace, které jim umožní vytvořit si doma prostředí pro snazší skloubení rodinného a pracovního života. Motivačně vzdělávací program „Aktivní máma“ se dá s nadsázkou nazvat manažerským kurzem pro ženy na rodičovské dovolené,“ říká jedna z autorek projektu Jitka Hrabánková.

Na účastnice čeká pestrý program, kterým je provede tým zkušených lektorek. Vedle ujasnění svých potřeb a cílů si ženy osvojí komunikační a prezentační dovednosti, naučí se plánovat čas a strukturovat plány pro realizaci svých záměrů. Součástí bude také pracovně-právní minimum, psychohygiena a nácvik relaxačních technik.

„Z našich průzkumů* vyplývá, že ženy reflektují situaci na pracovním trhu a udržování profesní kondice již v průběhu rodičovské dovolené je pro ně zásadním tématem. 92% dotázaných žen uvedlo, že se chce vzdělávat nebo pracovat, pouze 8% žen se chce v tomto období věnovat jen péči o rodinu. Obsah kurzu odráží fakt, že 87% respondentek mělo zájem získat více informací, znalostí a dovedností, jak skloubit rodičovskou dovolenou se svým profesním růstem,“ dodala spoluautorka projektu Simona Kalašová.

Sobotní kurzy AKTIVNÍ MÁMA bude moci absolvovat celkem 160 žen ze Středočeského kraje. Účast je zdarma, s možností hlídání dětí. Pilotní cyklus kurzů se uskuteční v Praze v druhé polovině října a v listopadu 2009. Od ledna 2010 do června 2011 pak proběhne sedm dalších cyklů tohoto unikátního motivačně-vzdělávacího programu.

Přihlášky a podrobnosti na www.aktivnimama.cz.

* studie „Potřeby žen ze Středočeského kraje v oblasti profesního rozvoje v průběhu rodičovské dovolené“, kterou zpracovalo Občanské sdružení pro aktivní rodinu v lednu až květnu 2008.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Petra Vymětalová

    Kurz „Aktivní máma“ absolvovalo již 58 žen ze Středočeského kraje. V sobotu 15. května 2010 startuje 4. běh těchto kurzů. Co přesně maminky na kurzu čeká? Lekce sebeřízení, organizace času, komunikačních dovedností, a pracovního práva. Ženy zároveň získají informace, jak si udržovat kvalifikaci i v době, kdy jsou s dětmi doma. Navíc zde mohou navázat nové kontakty a využít podporu skupiny žen. Kurzy se budou konat i ve školním roce 2010/2011.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist