Vašo Patejdl: Z hitů Elánu může klidně být seriál

Rubrika: Kulturní a literární tipy, Rozhovory

Když už slovenský hitmaker Vašo Patejdl u nějakého hudebního projektu zvedne palec nahoru na znamení vysoké spokojenosti, stojí takový počin za pozornost. A když pochválí muzikál Osmý světadíl, který hodnotí se zvlášť velkou přísností, neboť v něm znějí hity skupiny Elán, je to už přímo událost.

Na názor Vaša Patejdla, Joža Ráže a Jána Baláže, tedy základního trojlístku legendárních Elánů, se v Divadle Kalich, kde se Osmý světadíl hraje, čekalo s velkým napětím. Jejich „NE“ by celý muzikál za statisíce korun mohlo poslat k ledu. Muzikanti naštěstí odcházeli z představení nadšení a k jejich chvále se brzy přidala odborná kritika následována v neposlední řadě diváky. Dneska má Osmý světadíl za sebou desítky vyprodaných a bouřlivě aplaudovaných repríz, těch posledních pár do konce této divadelní sezóny ho právě čeká. A tak jsme si s Vašem Patejdlem zavzpomínali.

Byl jste před premiérou nervózní, jak výsledek dopadne?

Věřil jsem v dobrý výsledek. Zárukou mi byla jména režiséra Jána Ďurovčíka a samotného Divadla Kalich, které má v branži vysoký kredit. Ale problém byl jinde: zpočátku jsem si představoval, že prostě jen vezmeme několik písniček Elánu a pro potřeby muzikálu je trochu oprášíme. Jenže nás s nimi čekala mnohem náročnější práce. Podařilo se nám je povýšit, rozvinout, aby na jevišti překvapily i ty z nejvěrnějších fanoušků, zároveň aby byly atraktivní také pro diváky, kteří by přišli především za příběhem a podívanou.

Jak jste spokojený s výběrem interpretů, kteří si už vyslechli pořádnou porci chvály od kritiky?

Naštěstí se můžu k té chvále zcela upřímně připojit. Přitom vybrat kvalitní interprety byl jeden z největších oříšků a my jsme s klukama z kapely tento výběr sledovali zvlášť ostražitě. Zpívat písničky po Jožovi, který má tak specifický hlas, totiž není vůbec, ale opravdu vůbec jednoduché. Navíc jsme nehledali „jen“ výtečné zpěváky, všichni také museli být skvělými tanečníky a herci. Jsem přesvědčený, že z těch stovek účastníků konkurzů byli vybráni ti nejlepší.

Muzikál Osmý světadíl je na vrcholu své slávy, nabízí se ovšem trochu kacířská otázka, zda by nestálo za to uvažovat o pokračování…

Tohle napadne asi každého, kdo vidí, v jaké atmosféře každé představení končí: lidé stojí, tleskají, pískají, zkrátka celé hlediště bouří. Ano, umím si představit, že tuhle otázku před nás jednou položí na stůl. Vždyť hitů bychom naštěstí měli na celý seriál. (smích)

Informace o jednotlivých představeních, včetně rezervace vstupenek, najdete na stránkách Divadla Kalich.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist