Svět bez hranic: Tajná havajská technika na vytváření hojnosti, zdraví, míru…

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Recenze knihy Joe Vitalea & Ihaleakala Hewa

Jednoho dne jsem šla s dětmi do města a rozhodovala jsem se, kam půjdeme. Nakonec jsem měla silné nutkání zajít do knihkupectví pro nějakou knížku, kterou bych si udělala radost. No, tak se stalo. Ještě jsem nevěděla, co to bude, ale když jsem přišla k výloze, tu knížku jsem uviděla a bylo mi jasné, že je to „ona“.

Abych si to ještě pojistila, řekla jsem si, že jestli je to skutečně „ona“, najdu ji mezi regály okamžitě a nebudu ji muset dlouho hledat nebo se ptát prodavače. Vešla jsem do obchodu a překvapivě byla zase první knihou, kterou jsem uviděla. Tak fajn, koupila jsem si ji. Ještě jsem vůbec netušila, o jaké převratné technice zde bude řeč.

Autor Joe Vitale zde popisuje svoji zkušenost ze setkání s jedním havajským terapeutem, který pomocí jednoduché léčebné metody uzdravil celé oddělení duševně nemocných kriminálníků, aniž by s některým z nich skutečně osobně pracoval. Zdá se to až neuvěřitelné. A tuto metodu se v této knize můžete naučit provádět. Je to skutečně jednoduché.

Joe Vilate popisuje svoje vlastní zkušenosti s prováděním dané techniky a ukazuje, jak se mu díky tomu daří v jeho práci, zdraví i celém životě, jak dělá práci, která ho baví a navíc je za ni dobře placený, jak k němu proudí nápady a jak může pomoci i druhým lidem. Já tomu pomalu ani nemohla uvěřit. Že by to bylo tak jednoduché? Začalo mě to zajímat. Jak je něco takového možné? A jak to vlastně funguje?

náhledKnížka nás vede k pochopení, že svět, který vidíme kolem sebe, máme pouze jen ve svém nitru. Že nikdo jiný nevidí svět stejně, ačkoli se na mnoha věcech můžeme s druhými lidmi shodnout. Zkrátka, že nic neexistuje vně nás. Jen my dáváme dění kolem nás hodnotu (+ nebo -) a tím, že připustíme a přijmeme tuto skutečnost, se dostaneme na základní výchozí bod, z něhož pak můžeme ten svět měnit. Neměníme tedy to, co vidíme kolem sebe, neměníme druhé lidi, měníme jen a jen sebe.

Uvedená havajská technika je technikou čištění. Pomocí jednoduché formulky se čistí staré vzpomínky, které nám v životě způsobují bolest, chudobu, trápení, smutek atd. Abychom však mohli začít čistit svůj život, je třeba přijmou naprostou a bezvýhradnou zodpovědnost za svůj život, za to, že ho skutečně ať vědomě, či nevědomě, tvoříme sami. Že vše, co vidíme kolem sebe a na co se zlobíme, co se nám nelíbí nebo co nesnášíme a odsuzujeme, máme my sami v sobě potlačené a ty okolní věci nám to jen zrcadlí.

Když si tedy připustíme, že tu vlastnost, kterou má úplně pitomý soused a mě tím tak rozčiluje, mám v sobě taky, ale potlačenou, můžu přistoupit k onomu zázračnému čištění. Joe Vitale říká, že je třeba čistit vše, co se nás nějak dotýká. I myšlenky, které se nám honí hlavou a nepatří zrovna mezi ty čisté a láskyplné. Pro jistotu čistí i ty pozitivní. Dokonce si vytvořil i znak, který mu pomáhá čistit jeho život nepřetržitě.

Je třeba ale vzít v úvahu, že změny v našem životě nenastanou ze dne na den. Technika čištění vyžaduje naši vytrvalost a trpělivost a prostě neustálé čištění. Změny můžeme pozorovat třeba již po měsíci či dvou, anebo až po roce. Myslím, že je to individuální a odpovídá to tomu, do jaké míry přebereme zodpovědnost za vše kolem nás a zda to neustále čistíme. Tak co, pustíte se do toho?

Knížku vydalo nakladatelství Čintamáni a objednat si ji můžete v našem spřáteleném eshopu moudréKnihy.cz za 247 Kč.

Do 10.3.2009 můžete tuto knihu také VYHRÁT v soutěži na www.moudreknihy.cz.

Titul: Svět bez hranic
Autor: Joe Vitale & Ihaleakala Hew Len, Ph.D.
Počet stran 234, brožovaná, velikost 15 x 21,5 cm, váha 347 g
ISBN 978-80-254-0813-1
Doporučená cena: 260 Kč
Knihu si můžete objednat ZDE.

Napsal/a: Martina

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist