Recenze: Zoubková víla: Jak naučila děti pečovat o zoubky

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Dlouho jsem hledala nějakou knížku, která by moje dcerky motivovala k tolik neoblíbené činnosti, jako je starost o zoubky. Moje očekávání splnila až knížka s názvem Zoubková víla: Jak naučila děti pečovat o zoubky od nakladatelství Fragment spolu s kapsičkou na první zoubky.

Chcete, aby vaše dítě pečovalo o svoje zoubky ochotně a rádo? Zoubková víla Zuběnka mu s tím pomůže! Navíc krásné a milé obrázky postaviček víl od ilustrátorky Heather Heyworthové spolu s poutavým příběhem o tom, jak se jedna víla stala vílou Zuběnkou upoutají pozornost i toho nejnáročnějšího dětského čtenáře. Zábavnou formou jim vysvětlí, proč nám v životě rostou dvoje zuby, proč první musí ustoupit druhým, a hlavně je naučí to, jak si správně čistit zoubky, a jak nejlépe se o ně starat po celý den.

zoubkovavila4 zoubkovavila3

Ukázka z knihy:

Milá Zoubková vílo, je to už týden, co vypadl mi zub. Kýval se, hýbal, a najednou – RUP! Nevyšel ze mě ani sten, v hlavě mi zůstala otázka jen. Proč ztrácím zuby – kdo to ví? Zůstal mi jen úsměv bezzubý! Tak se chci zeptat – můžeš mi říct, zda budu někdy mít zubů víc? Jsi jediná, kdo odpověď mi dá, tak prosím napiš. S láskou Já.

A aby toho nebylo málo, je v knize pro děti připravena i kapsička na první zoubky spolu s „malým Deníčkem“, do kterého si mohou děti sami poznamenat, kdy který zoubek vypadl nebo narostl.

zoubkova-vila2

Knížka je vhodná jak pro děti, kterým se teprve prořezávají první zoubky, tak i pro ty větší, jimž právě vypadávají ty první. U nás tato knížka sklidila obrovský úspěch. Dvouletá dcerka Deniska, která se dříve čištění zoubků spíše bránila, si je nyní nechá sama vyčistit a starší dcerka Beatka? Ta je teď ve věku, kdy jí vypadávají první zoubky. Té se asi nejvíce líbila kapsička na zoubky, do které vždy večer vložila čerstvě vypadnutý zoubek a dala pod polštář, aby si ho zoubková víla Zuběnka odnesla a na oplátku jí přinesla nějakou milou odměnu.

shoppingZoubková víla: Jak naučila děti pečovat o zoubky

Ilustrace: Heather Heyworth

Pro děti od 3 let, 24 stran

Vydalo nakladatelství Fragment v říjnu 2016.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Budulinek

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist