Recenze. Tvoříme hry pro děti a s dětmi

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Hrajete rádi hry? Dnešní nabídka her je v obchodech obrovská. Můžete koupit opravdu cokoliv a některé hry nabízejí i spoustu rozšiřovacích sad. Doma také pořád něco hrajeme, ale co takhle si nějakou hru vyrobit společně s dětmi?

Nakladatelství CPress vydalo publikaci Tvoříme hry pro děti a s dětmi 20 zábavných her pro děti a rodiče. Autorkou je Nadia Michotová.

Pojďme si společně vyrobit zajímavý výrobek. Ukázka z knihy:

Medvědí láska

Budete potřebovat:

Filc v barvách: tmavě modrý, světle modrý, bílý, černý, červený, šedomodrý, žlutý, růžový,

Nitě v barvách: bílá, červená, černá, tmavě modrá ( nejlépe perlovka)

Překližka 30×30 cm

Oboustranná lepící páska

Hrací kostka

Lepidlo

Štětec

Záměrně vás nezatěžuji informací o tloušce filcu, ale pokud by to pro někoho bylo důležité je to 2 mm. Já použila filc, co mám doma, a gramáž teda nevím. Místo překližky jsem použila pěkný, pevnější karton. Překližku jsem neměla, tak jsem ji musela něčím nahradit.

Vytiskneme si šablonu a vystřihneme.

Z tmavě modrého filcu si vystřihneme 1x medvídka. Uši vystřihneme 2x ze světlemodrého filcu a obočí také 2x. Z bílého filcu potřebujeme 2x oční duhovku, 1x pusu, 2x tváře, černý filc – 2x zorničky, 1x čumáček, červený filc – 2x tváře, 1x velké srdce, 20x srdíčko, šedomodrý filc 10x malá srdíčka, růžový filc – 21x srdíčko.

Medvídek

Nna medvídka umístíme uši, obočí, zorničky, oči, líčka, pusu a přišijeme je zadním stehem, nitěmi stejné barvy. Jednoduchým stehem a černou nití vyšijeme linku nosu.

Velké srdíčko

Na srdce položíme 2 větší bílé, jedno růžové a dvě menší šedomodré srdíčka.

Na medvídka položíme velké srdce a tlapky přehneme tak, aby srdíčko držel. Zadním stehem obšijeme medvídka a červenou nítí zase obšijeme srdíčko.

Základnu z překližky nebo kartonu podlepíme oboustrannou páskou a přilepíme na ni žlutý filc.

Po stranách žlutého filcu umístíme na jednu stranu 5 červených a 4 šedomodré srdíčka, na stranu druhou růžové a šedomodré. Zadním stehem obšijeme příslušnou barvou.

Medvídka umístíme doprostřed žlutého filcu.

Figurky – 10 srdíček červených a 10 růžových. Křížkovým stehem vyšijeme bílou nití 1- 5 křížků, které znázorňují čísla na jednu polovinu srdíček. Spojíme dvojici vyšitých a nevyšitých dílů a slepíme je k sobě.

Pravidla hry: Na začátku se musí hodit šestka. Po dalším hodu a podle čísla, které padne, umístíme srdíčko na velké červené medvídkové srdce. Pokud padne hráči během hry další šestka nebo je číslo odpovídající srdíku již obsazené, vynechává jedno kolo. Vyhrává ten, kdo jako první umístí všech 5 srdíček na medvídka.

Přestože se výroba hry zdá být trochu složitá, není to tak. Po nastříhání všech dílků to už jde docela rychle.

Pár nápadů :

  • Pokud nechcete šít ručně, můžete použít šicí stroj.
  • Nevadí vám, že díly nebudou ozdobně prošité? Pak použijte oboustrannou lepící pásku místo prošívání. Nebude to sice tak pěkné, ale zato to budete mít rychleji hotové.

Publikace Tvoříme hry pro děti a s dětmi nabízí hned 20 zábavných her, které si dokážete vyrobit doma buď sami, nebo společně s dětmi. Využijete přitom různé materiály (filc, moosgummu, papír, vinil …) Vyzkoušíte si také různé techniky – šití, vyšívání, lepní, stříhání, kreslení, malování. Vše je velice dobré pro rozvoj jemné motoriky u dětí. Šablony v knize jsou ve skutečné velikosti, takže je stačí pouze překreslit a vystřihnout. Postup je u každé hry popsán v bodech a docela jednoduše. U postupu najdete také náročnost, rozpočet a seznam všeho, co budete potřebovat. Vše doplněné o barevnou fotografii hotové hry.

Tak s chutí do toho a máte hotovo.

Tvoříme hry pro děti a s dětmi

Napsala: Nadia Michotová

Počet stran: 96

Vydalo nakladatelství CPress v březnu 2019.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist