Recenze: Strašidelná knihovna – Duch za oponou

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Nakladatelství Fragment nám přináší již třetí dobrodružství ze Strašidelné knihovny autorky Dori Hillestad Butlerové s názvem Duch za oponou. I na stránkách tohoto třetího pokračování se setkáváme s Kazem a Klárkou. V její škole se, jak už název napovídá, nacvičuje divadelní představení a nevěřili byste, co se děje za věci.

A kdo jiný by je měl vyřešit než právě Kaz a Klárka. Klárčin kamarád Jonatán si totiž myslí, že ve škole je duch. Při zkoušce divadelního představení, ve kterém Klárka dostala roli, se Jonatánovi zdálo, že někdo proletěl oponou a pohyboval se pak po jídelně. Ale nikdo mu nevěří. Kaz si myslí, že by to mohl být někdo z jeho rodiny. Musí tomu přijít na kloub.

Kaz tedy jde s Klárkou do školy a během vyučovacích hodin ji prohledává. Žádného ducha ale nenašel. Jen Jonatán má přezdívku „Ducháček“. Když ale později prohledává jídelnu, kde se divadelní představení nacvičuje, objeví korálek z náhrdelníku Kazovy maminky. Jak je to možné? Je tu snad ona? Měl by takové štěstí a rozluštil tajemství své rodiny? Kdo stojí za všemi těmi podivnými věcmi?

Jak jinak si lze vysvětlit, že se z ničeho nic samo rozehraje piáno, rozsvítí se reflektory nebo se na stěně objeví stítící vzkaz? To nemůže mít na svědomí nikdo jiný, než duch.

Třetí díl série Strašidelná knihovna – Duch za oponou navazuje na předchozí díly s názvem Ztracený duch a Na půdě je duch.  Celá série je určena čtenářům od 7 let. Velikost písma tomu odpovídá, počtem stránek bychom ji ale doporučili o něco málo zdatnějším čtenářům. Rozhodně neurazí ani třeba čtenáře ve věku 9-10 let.

Trocha tajemství, záhad, detektivní zápletka – to je to, co děti láká a nutí je číst a ke knize se vracet.  Na 128 stranách se pobaví, možná se budou i trošku bát, určitě ale zatouží také nějakého toho ducha zahlédnout na vlastní oči.

Syn knížku přečetl téměř jedním dechem, což vítám, protože poslední dobou je trochu složité se mu knihou zavděčit. Pokud tedy hledáte knihu, která děti upoutá a vtáhne je do děje, jste na správné adrese.

Strašidelná knihovna – Duch za oponou     

Autorka: Dori Butlerová Hillestad

Počet stran: 128

Pro čtenáře od 7 let.

Vydalo nakladatelství Fragment v roce 2017.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist