Recenze: Princezny a zvířátka: Perla přání

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Měly jsme radost, když jsme dostaly možnost přečíst si knížku Princezny a zvířátka: Perla přání, kterou napsala Paula Harrisonová. Knížka s „multifunkčními“ obrázky Sharon Tancrediové vyšla v nakladatelství CPress. Kombinace princezen a zvířátek působí jako magnet.

Michalka má velmi ráda zvířátka a poslední dobou se zhlédla také v princeznách. Nejdřív se pustila do prozkoumávání knížky plna zvědavosti sama.

„To je škoda, že obrázky nejsou barevné,“ posteskla si dcerka, ale vzápětí se jí rozzářila očka: „To bych si mohla vzít fixy a obrázky vymalovat, prosííím.“

Dohodly jsme se, že postupně a pomalu obrázky vymalovat může, ale pouze pastelkami, aby se na měkkých stránkách fixy nepropíjely a knihu nezničily. A tak si dcerka knížku oblíbila, aniž bychom vůbec začaly číst. To je myslím skvělé.

Knížka vypráví o partě čtyř kamarádek, které se domluvily, že budou zachraňovat zvířátka. Nejde totiž o klasické namyšlené princezničky, které by se jen fintily, polehávaly na zlatých polštářích a nechaly se obskakovat hordou služebnictva. Hrdinky jsou vlastně obyčejné holky, jen ze šlechtických rodin. Nyní společně pobývají na ostrově Ampali, kde se chystá závod královských plachetnic.

Hlavní hrdinka, princezna Klarabela, se trápí, že je vždy poslední v běhu a nedokáže takové akrobatické kousky jako její kamarádky. Když sbírá mušličky na slavnost, v laguně objeví zraněného delfína, a další kroky party záchranářek jsou naprosto jasné.

V cestě jim tak trochu překáží protivný a namyšlený princ Samuel, který má za lubem cosi nekalého, a před princeznami jsou úkoly dva – zachránit delfína a nedovolit Samuelovi, aby provedl svůj zajisté špatný plán.

Samozřejmě jsme princeznám držely celou dobu palce a byly jsme hodně zvědavé, co to vlastně Samuel vymyslel a jestli perla, kterou Klarabela našla, opravdu bude kouzelná. Pro odpovědi na tyto otázky, i na další, které si čtenář během příběhu položí, sáhněte po knize plné nebezpečí, napětí a odvahy.

Knížka je doporučena pro děti od 5 let a my ji k přečtení doporučujeme, také proto, že ilustrace mohou holčičkám tolerantních rodičů sloužit jako omalovánky.

Princezny a zvířátka: Perla přání  

Autorka: Paula Harrisonová

Ilustrace: Sharon Tancrediová

Počet stran 136, pro děti od 5 let

Vydalo nakladatelství CPress v lednu 2018.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Milhauzice

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist