Recenze: Můj atlas Česka

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Naše zem je plná krásných míst, památek, přírody, různých útvarů. Každý z nás je rád „doma“. Děti to „doma“, to místo, kde žijí, vidí úplně jinýma očima než my, dospělí. Nakladatelství Albatros proto položilo dětem otázku: Jak byste popsali nebo nakreslili místo, kde žijete? Výsledkem tohoto snažení je kniha s názvem Můj atlas Česka, kterou napsal Ondřej Hník, ilustrace doplnil Jiří Votruba a také děti z celé ČR.

Hned na úvod se děti seznámí s územním členěním České republiky – rozdělením na 14 krajů. Putování je tak i v knize rozděleno podle krajů. Jako první prostřednictvím tohoto Atlasu navštíví čtenář Moravskouslezský kraj a postupně projde celou republiku. Své putování zakončí v Praze.

Putování krajem je zahájeno vždy mapkou toho nejzajímavějšího, co vás v daném kraji čeká, jaké známé osobnosti odtud pochází, co je pro zdejší kraj typické. Jsou zde také různé doplňovačky, aby si děti ověřily, co o kraji vědí.

Na začátku kapitoly je krátce řečeno vše podstatné a následně je doplněno o obrázky dětí. Jak jim se žije v tomto kraji? Kam rády chodí na výlet? Dozvíte se mnoho zajímavostí. Nečekejte ale žádnou učebnici plnou suchých a holých faktů. Nesetkáte se vždy s těmi nejdůležitějšími místy z hlediska historie či památek, ale tak, jak kraj vidí děti. Co jsou podle nich ta nej místa? Co je podle nich důležité vědět, kam se podívat?

My jsme se do knihy začetli a pátrali, zda jsme se při svých toulkách po Čechách trefili a něktará z těch „nej míst očima dětí“ navštívili. Některá místa nám byla známá, o jiných jsme ani netušili.

Tomášek tak přišel s nápadem, že před dalším výletem, dovolenou,… no prostě toulkách po naší krásné zemi, si vezme atlas a zapíše si, kam se máme jít podívat. Přeci jen, děti mají jiný vkus, co se návštěv různých míst týče, než my, dospělí. Určitě dáme vědět, jaké místo jsme díky této knize objevili a navštívili.

Můj atlas Česka                              

Napsal: Ondřej Hník

Ilustrace: Jiří Votruba a děti z celé ČR

Pro děti ve věku od 6 let

Počet stran 144

Vydalo nakladatelství Albatros v září 2017.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist