Recenze: Magická zvířátka – Kočičí čáry

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

.Miluje-li vaše dítě milé a laskavé příběhy o zvířátkách, zcela určitě si nenechte ujít knihu Magická zvířátka – Kočičí čáry od Holly Webbové. Vydalo ji nakladatelství Fragment. Magická zvířátka – Kočičí čáry je kniha, jež malé čtenáře upoutá nejen svojí krásně zelenou a hřejivou obálkou, ale i upřímným pohledem roztomilé kočičky. Ta vás možná i tak trochu očaruje a nepustí, dokud tuto knihu nedočtete až do její poslední stránky.

Kniha je malého formátu, tak akorát do dětské ruky. Větší písmenka a krátké kapitoly ocení zejména ti čtenáři, kteří právě začínají se svým prvním, samostatným čtením.

Hlavní hrdinkou této knihy je malá Lotka, která žila sama se svojí maminkou, neboť tatínek již dávno zemřel. Byla to těžká doba nejen pro Lotku, ale hlavně její maminku, která se je snažila sama uživit. Aby nepřišla o svojí práci úplně, musela přijmout novou, a to v daleké Paříži.

To chtě nechtě znamenalo dlouhodobé odloučení od své milované dcery Lotky. I když by byla milionkrát raději s ní, nešlo to! A jejich vzájemné cesty se musely chtě nechtě na několik týdnů, měsíců rozdělit.

Jelikož Lotka byla příliš malá na to, aby mohla zůstat sama doma, musela odjet na léto ke svému strýčkovi Josefovi a Danovi, jež byl skoro stejně starý jako ona.

Zpočátku se zdálo, že ji čekají nudné prázdniny, že to bude jedna velká otrava. Být sama a opuštěná v cizím městě, sama bez přátel a bez toho všeho, co by jinak podnikala se svými kamarádkami u sebe doma.

A co strýček a jeho obchůdek s chovatelskými potřebami plný zvířátek? Vše se zdálo tak obyčejné, nudné, ale zároveň i lákavé! A Lotka? Ta v něm tak trochu nachází své útočiště nejen před okolním , ale hlavně před zlomyslnou  Zarou. K ruce má malou jezevčici Sofii, která se tak trochu stane její nerozlučnou kamarádkou.

Po jednom takovém střetnutí se zlou Zarou se stáhne právě do strýčkova obchůdku, kde zjistí, že všechny zvířátka v něm nejsou jen tak obyčejní tvorové, ale tak trochu magičtí. Sama od sebe si s nimi začne povídat a svěřovat jim svá tajemství a trápení. A hle, co se jednoho dne nestane?

Zvířátka jí nejen rozumí, ale začnou jí i sami odpovídat, a některá z nich i později komandovat. Ovšem mluvení není jen jejich jediná „kouzelná – magická“ vlastnost, kterou naplno ovládají, dokáží mnohem víc, než by se mohlo na první pohled zdát.

A když se jednoho dne v obchůdku z ničeho nic objeví strýčkova přítelkyně Ariadna se svými kocourem Stínem „skoro v důchodu“, vše najednou začíná dávat smysl. A rozluštění velkého tajemství a zodpovězení nevyřčených otázek, co doposud visely ve vzduchu, se blíží k odhalení.

A Lotka již brzy svůj názor o „nudných prázdninách“ přehodnotí. To, co se zprvu zdálo nudné a nezajímavé, dostává nyní jiný úhel pohledu plný velkého dobrodružství, kouzel a čarování. Proto se v klidu usaďte a začtěte se do tohoto nezapomenutelného příběhu o jedné statečné dívce, o jednom velkém a podivném přátelství drobné dívky a jezevčice, o jednom malém kočičím nalezenci, o velkém tajemství, jež nesmí opustit dveře obchodu a samozřejmě tu nesmí chybět i nějaké drobné čáry.

Knížka se mým dcerkám moc líbila a nemohly se od ní odtrhnout. Tak moc byly zabrány do děje knihy a toužily co nejdříve odkrýt skrytá tajemství a dostat odpovědi na vyřčené otázky.

Magická zvířata: Kočičí čáry       

Autorka: Holly Webbová

Počet stran 120, pro děti od 9 let

Vydalo nakladatelství Fragment v lednu 2018.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Budulinek

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist