Povídání o lékařích a spousta rad pro každého

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Stejně jako každý měsíc, i v květnu můžete soutěžit o příspěvek měsíce. Oceněné autorky (či autoři) tentokrát mohou získat jeden z nejnovějších titulů nakladatelství Motto, které vám představíme právě zde.

Co vařily naše babičky a co jsme my zapomněli

Zlato v srdci, laskavost, obětavost, moudrost, umění naslouchat a potěšit, zahřát slovem, pohlazením a třeba i tím milovaným bílým kafíčkem ve starém bucláčku s červenými puntíky.
Taková byla moje babička a takové byly jistě i ty vaše. Věděly to, co my se snažíme zapomenout, že není třeba pořád spěchat, zlobit se a stěžovat si. Věděly, že život stojí za to žít.

Volné pokračování knihy Co věděly naše babičky a co jsme my zapomněli nás tentokrát zavádí do kuchyně našich předků. Není to kuchařka v pravém slova smyslu, recepty „jsou tu kvůli příběhům“, jak píše autorka, nicméně jsou to recepty, nad nimiž se sbíhají sliny a které si možná pamatujeme z dětství.

Vázaná, 136 stran

Buď já nebo pes!

Výchova štěněte a odstranění nevhodného chování u dospělých psů

Právě jste si přinesli domů roztomilé štěňátko a chcete, aby se z něj stal příjemný společník, a nikoli nepříjemný spolubydlící? Pak potřebuje správnou výchovu. Někdy se však přesto něco nepodaří a potom je nutné nežádoucí chování potlačit. Jenže jak na to? Kniha odborníka na psí chování a majitele výcvikové stanice Rámo Iva Eichlera vám poradí. Vznikla na základě autorových dlouholetých zkušeností a mnoha konkrétních dotazů, takže se tu dozvíte nejen jak naučit psa základní poslušnosti, ale především jak odstranit nebezpečné nebo nevhodné projevy vašeho zvířecího druha.
Vázaná, 208 stran, barevná fotografická příloha

1001 rad, jak vypadat mladší

Praktické rady, jak zůstat svěží a mladá

Kniha přináší více než tisíc stručných a srozumitelných tipů, jak si prodloužit mládí, správně o sebe pečovat a být dlouho krásná. Dozvíte se
– jak si zvolit správnou kosmetiku
– jaký zvolit účes a jak zakrýt šediny
– jaké vybrat oblečení a šperky
– kdy se rozhodnout pro plastickou operaci
– jak procvičovat problémové partie
– jak získat pocit duševní pohody
– jak změnit negativní přístup k životu v pozitivní

Emma Baxter-Wright, bývalá stylistka a konzultantka pro oblast image pro Channel 4 a BBC, píše o kráse a módě do časopisů, jako je Marie-Claire. Just Seventeen nebo Cosmopolitan.
Vázaná, ilustrace, 224 stran

O lékařích vážně i nevážně
aneb Miniportréty slavných českých lékařů

Výrazné postavy české medicíny měly vždy smysl pro humor. Přesvědčí vás o tom další kniha známého lékaře-spisovatele MUDr. Svatopluka Káše, který vám přiblíží životní osudy jedenatřicet známých českých lékařů a spoustu veselých příběhů a historek, v nichž hrají hlavní roli. Setkáte se tu například s takovými jmény, jako je Ladislav Borovanský, Kamil Henner, Otakar Hněvkovský, Václav Jedlička, Zdeněk Mysliveček, Josef Pelnář, Heřman Šikl, Jan Zahradníček a mnozí další.

Jednou podala instrumentářka profesoru Zahradníčkovi jiný nástroj, než chtěl. Myslel rychleji, než mluvil, a tak se ozvalo: „Teta, přece už byste měla vědět, že když řeknu peán, myslím nůžky, ale potřebuji pinzetu.“

Vázaná, 296 stran

Jedná se o novinky z nakladatelství Motto.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Anonymní

  Tak já bych brala knihu 1001 rad,jak vypadat mladší:zakrýt šediny :-(,shodit špíčky,kosmetika také ledaccos zachrání..jen nevím,jak se soutěží o příspěvek měsíce.

 • Zdendula

  Hezký den,koupila jsem si od Readers Digest Výběru knihy 1000 rad domácího lékaře a Tajemství babiččiny kuchyně-pěkné,doporučuji.

 • sylver

  Knihu „Co vařily naše babičky a co jsme my zapomněli“ již mám.
  Je to netradiční kuchařka a vyprávění u receptů je poučné a humorné.

 • Knihy budou,zajímavé a poučné.Nejvíc se mi líbí kniha o psech.Přeji hezký slunečný den.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist