Pojď si hrát se zvířátky

Rubrika: Kulturní a literární tipy

PSH_novelogo150Máme rádi zvířátka! Ty taky?

Tak neváhej a pojď si s nimi hrát!

Co tě čeká?

Podíváme se do ordinace veterináře pana Zvěřiny – vyšetřovat žirafu není žádná  legrace a tolik pacientů ještě čeká na vyšetření! Pejsci, kočky, králíci, morčata, papoušci, slon, želva, had a dokonce i blechy. Poznáš páníčky pejsků, kteří se rozutekli po čekárně? Ani blechy z blešího cirkusu nevydržely na místě a naskákaly na návštěvníky. Najdeš je?

Jestli se ti to podaří, můžeš  se pustit do první zvířátkové luštírny. V tomto čísle jsme pro tebe připravili hned tři. První je plná pejsků a kočiček – když vyluštíš, jaké rasy je malý černý pejsek, můžeš vyhrát třeba krásné puzzle. Ve druhé luštírně se luští s prasátky, kuřátky a králíčky (pozor, jejich bludiště je opravdu těžké!) a v poslední se hledají rozdíly mezi zvířátky všeho druhu.

Pak tě naučíme kreslit zvířátka jedním tahem, vyrobit si skvělou pokladničku-prasátko nebo pestrobarevného kudrlinkového papouška. A až ti z toho vyhládne, můžeš si podle našeho návodu připravit výtečnou šnečí svačinku!
Nezapomněli jsme ani na oblíbenou hru – tentokrát si s námi můžeš zahrát mláďátkové pexeso! Ale pozor, je trošku těžší, než obvykle. Až budeš mít kartičky podlepené a nastříhané, zkus s nimi zahrát i jinou hru – PAMATOVÁK. Návod najdeš také v tomto čísle.

PSH24Když se budeš potřebovat protáhnout, zazvěrocvič si s námi! Nevíš, co to je? Koukni na stranu 12, ZVĚROCVIK tě naučíme. Navíc nám Čeniška vymyslela srandovní zvěrocvičnou hru. Ať tě baví, jako nás!

Po vytrhnutí dvoustrany uprostřed na tebe čeká nové počteníčko od spisovatele Miloše Kratochvíla. Příběh o Natálce, která si přála papouška, aby si s ním mohla povídat lidskou řečí se jmenuje Popletený papoušek.

A nakonec malé překvapení  pro všechny, kdo mají rádi básničky a písničky: básničku Kup mi pejska si můžeš vystřihnout a složit jako leporelko nebo si ji zazpívat.

Haf, haf! Mňau! Chro, chro! Prostě  – ať se ti líbí naše hrátky se zvířátky!

Eliška, Vítek a haf – Čeniška
Prolistuj si číslo se zvířátky.

Další kolo soutěže s časopisem Pojď si hrát probíhá od 12. do 25. března 2010! Neváhejte a zapojte se.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist