Pojď si hrát se zvířátky

Rubrika: Kulturní a literární tipy

PSH_novelogo150Máme rádi zvířátka! Ty taky?

Tak neváhej a pojď si s nimi hrát!

Co tě čeká?

Podíváme se do ordinace veterináře pana Zvěřiny – vyšetřovat žirafu není žádná  legrace a tolik pacientů ještě čeká na vyšetření! Pejsci, kočky, králíci, morčata, papoušci, slon, želva, had a dokonce i blechy. Poznáš páníčky pejsků, kteří se rozutekli po čekárně? Ani blechy z blešího cirkusu nevydržely na místě a naskákaly na návštěvníky. Najdeš je?

Jestli se ti to podaří, můžeš  se pustit do první zvířátkové luštírny. V tomto čísle jsme pro tebe připravili hned tři. První je plná pejsků a kočiček – když vyluštíš, jaké rasy je malý černý pejsek, můžeš vyhrát třeba krásné puzzle. Ve druhé luštírně se luští s prasátky, kuřátky a králíčky (pozor, jejich bludiště je opravdu těžké!) a v poslední se hledají rozdíly mezi zvířátky všeho druhu.

Pak tě naučíme kreslit zvířátka jedním tahem, vyrobit si skvělou pokladničku-prasátko nebo pestrobarevného kudrlinkového papouška. A až ti z toho vyhládne, můžeš si podle našeho návodu připravit výtečnou šnečí svačinku!
Nezapomněli jsme ani na oblíbenou hru – tentokrát si s námi můžeš zahrát mláďátkové pexeso! Ale pozor, je trošku těžší, než obvykle. Až budeš mít kartičky podlepené a nastříhané, zkus s nimi zahrát i jinou hru – PAMATOVÁK. Návod najdeš také v tomto čísle.

PSH24Když se budeš potřebovat protáhnout, zazvěrocvič si s námi! Nevíš, co to je? Koukni na stranu 12, ZVĚROCVIK tě naučíme. Navíc nám Čeniška vymyslela srandovní zvěrocvičnou hru. Ať tě baví, jako nás!

Po vytrhnutí dvoustrany uprostřed na tebe čeká nové počteníčko od spisovatele Miloše Kratochvíla. Příběh o Natálce, která si přála papouška, aby si s ním mohla povídat lidskou řečí se jmenuje Popletený papoušek.

A nakonec malé překvapení  pro všechny, kdo mají rádi básničky a písničky: básničku Kup mi pejska si můžeš vystřihnout a složit jako leporelko nebo si ji zazpívat.

Haf, haf! Mňau! Chro, chro! Prostě  – ať se ti líbí naše hrátky se zvířátky!

Eliška, Vítek a haf – Čeniška
Prolistuj si číslo se zvířátky.

Další kolo soutěže s časopisem Pojď si hrát probíhá od 12. do 25. března 2010! Neváhejte a zapojte se.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist