Plní se mi nejtajnější sny

Rubrika: Kulturní a literární tipy

O tom, co se o herečce Michaele Doubravové už dlouho ví v  branži, si poslední dobou stále častěji povídají i divadelní a televizní diváci: totiž že patří mezi nejtalentovanější objevy mladé generace. Pro naši hereckou scénu představuje typ, který na ní dlouho chyběl.

Poprvé jste ji možná zaznamenali jako Kateřinu v Ordinaci v růžové zahradě, pak zaujala v castingové show TV Prima Robin Hood – Cesta ke slávě, následovala kritikou velmi ceněná gymnastka Linda v seriálu Terapie a nyní se herečka proměnila v drsňačku Bětku z Ulice. Ale hlavně Michaele často tleská publikum vestoje v pražském Divadle Kalich, kde září v hlavních rolích muzikálových hitů Osmý světadíl a Robin Hood. A už si štěbetají vrabci na střeše, že Michaela Doubravová je horkou kandidátkou na jednu z velkých rolí legendárního muzikálu Pomáda, jehož premiéru ohlásilo Divadlo Kalich na 6. září. To všechno podtrženo sečteno je dost pádný důvod k tomu, abychom požádali absolventku Pražské konzervatoře o rozhovor.

Jak se vám poslouchají taková slova chvály?

Poslouchám je s velkou pokorou. A radostí z toho, že se mi v posledních letech plní i ty nejtajnější sny. Vždycky jsem chtěla účinkovat v muzikálu a nenapadlo by mě, že už ve dvaceti letech mě v něm potkají přímo hlavní role. Stejně tak bych se ani neodvážila představit, že si v tomhle věku zahraju po boku Karla Rodena, a najednou jsem proti němu seděla v jeho ordinaci v seriálu Terapie. (smích)

Jak se vám natáčelo s tak velkým hercem?

Karla Rodena jsem poprvé zahlédla na posledním kole konkurzů na seriál. Byla jsem z něj šíleně nervózní, ale pak jsem poznala, jak skvěle se s ním spolupracuje. Při natáčení mi radil a taky mimo kamery se ke mně choval moc hezky, troufám si říct až otcovsky. Točit s tak charismatickým kolegou je obrovská zkušenost.

Tou je pro vás jistě i spolupráce s divadelním režisérem Jánem Ďurovčíkem v Divadle Kalich. Říká se, že tajemství velkého úspěchu jeho inscenací spočívá v tom, že hercům při zkouškách nic neodpouští…

To je pravda. Ján je nesmírně precizní a přísný režisér. Díky tomu z vás dostane to nejlepší, o čem jste ani neměli potuchy, že toho jste schopni. Zkoušení Robina Hooda a Osmého světadílu pro mě tedy bylo neobyčejně přínosné. Velká škola života!

Osmý světadíl je velice sugestivní muzikál. Končívá nejen potleskem publika vestoje, ale často také vašimi slzami. Učíte se s nimi bojovat?

Moje postava si v muzikálu projde celou škálou pocitů, a přestože dobrou půlku hry diváci prosmějí, její konec je velmi dojemný. Bulela jsem při něm stejně jako řada dam v hledišti, což jsem se musela odnaučit a najít si od role správný odstup. Jinak bych brzy skončila v blázinci. (smích)

Natáčíte už od svých šesti let, ovšem z herecké rodiny nepocházíte. Byla jste odmala bavičem kolektivu?

Přesně tak. Odmala jsem se ráda předváděla návštěvám, máma si s tetami kolikrát ani nestačila nic říct, jak jsem jim pořád hrála a zpívala. Přesun před kamery mi tedy nepřišel nijak nepřirozený. Bez všech těch natáčení bych neměla tak hezké dětství.

Udržet se na výsluní určitě není v šoubyzynsu jednoduché. Přepadají vás někdy obavy o budoucnost?

Máte pravdu, je tu hodně talentovaných mladých holek, konkurence je obrovská. Navíc od starších kolegyň vím, že může rychle přijít doba, kdy nezavadím o příležitost. Proto je asi dobré myslet na zadní vrátka. A neustále na sobě pracovat, protože pořád je co zlepšovat.

Informace o jednotlivých představeních, včetně rezervace vstupenek, najdete na stránkách Divadla Kalich.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist