Pár knižních tipů pro školáky

Rubrika: Kulturní a literární tipy

ctenari150Květen se chýlí ke konci a pomalu se blíží i konec školního roku. Jste-li zastáncem plakátového „Za dobré vysvědčení knihu“, můžete načerpat inspiraci i v tomto článku. V přidružené soutěži, která začne tuto neděli (30.5.) se vám třeba podaří některou z nabízených knih i vyhrát.

Hned několik tipů tu máme pro milovníky dobrodružné a fantasy literatury. Možná vaše děti už znají předchozí díly oblíbených příběhů Mladý samuraj, Vampiráti, Příběhy Septimuse Heapa, od nichž vám nabídneme nejnovější pokračování. Pokud se s jejich hrdiny ještě nesetkaly, ani to není problém, do příběhů se velmi brzy začtou i bez znalosti předchozích dílů.

Vampiráti 2: Příliv hrůzy

vampiratiDvojčata Connor a Grace Hrommovi se na konci prvního dílu šťastně shledali a jsou spolu na pirátské lodi Diablo. Zatímco Connorovi se život mezi piráty líbí, Grace se touží vrátit na plavidlo vampirátů. Podaří se jí navázat s lodí spojení a dovídá se, že další členové posádky se bouří, neboť chtějí více lidské krve, než kolik jim dává jejich kapitán. Když se Connor přihlásí na pirátskou akademii, Grace se bez jeho vědomí vrací k vampirátům; chce pomoci svému příteli Lorcanovi, který přišel o zrak, když se ji snažil chránit. Mezitím Sidorio, bývalý člen posádky vampirátské lodi, který se jako první vzbouřil proti svému kapitánovi, stále brázdí oceán v touze po lidské krvi…
autor: Justin Somper
Pro čtenáře od 10 let, má 400 stran a pevnou vazbu. Vydalo ji nakladatelství Mladá fronta.

Tuto knihu můžete od 30. května do 12. června vyhrát v naší soutěži.

Mladý samuraj 3: Cesta draka

cestadrakaVe třetím pokračování této úspěšné série hrozí Japonsku občanská válka.
Daimjó Kamakura Katsura je na nejlepší cestě stát se nejvyšším vojenským velitelem Japonska. Je odhodlaný, že mu nic a nikdo nesmí stanout v cestě k moci – ani nenapadnutelný Masamoto a jeho samurajové.
Jack studuje posledním rokem na škole Niten Iči Rjú a brzy bude vyzván, aby se podrobil obřadu dospělosti. Přežije však do té doby, aby mu mohlo být uděleno jeho pravé samurajské jméno?
Samurajské školy zaujímají strany. Bitva o hrad Ósaka s konečnou platností rozhodne o tom, kdo bude vládcem Japonska. Jack a Akiko budou muset bojovat o život.
Naučí se Jack včas Masamotovu techniku Dvou nebí? Podaří se Akiko splnit její tajný úkol? Získá Jack zpátky otcův navigační deník a najde cestu domů? Nebo Dračí oko tohoto gaidžinského samuraje nakonec zabije?
Jackův osud balancuje na ostří meče – samurajského meče.
autor: Chris Bradford
368 stran, pevná vazba s přebalem

Tuto knihu můžete do 5. června získat levně v aukci na partnerském serveru Akce-Novinky.cz.

Příběhy Septimuse Heapa 5: Syren

syrenV pátém pokračování fantastické série se Septimus se svým drakem Ohnivákem vydává znovu na dalekou pouť přes moře, aby přivezl své přátele zpátky domů. Teď, když má za sebou hrdinskou cestu do domu foryxů a byl čarodějkou Marcií povýšen do stavu tovaryšského, se tento úkol zdá jednoduchý. Ale návrat domů se zkomplikuje. Při nočním letu přes moře přátele zastihne zuřivá bouře a do Ohniváka udeří blesk. Naštěstí se nedaleko nachází ostrov, na kterém Septimus s Broučínem a Jennou nouzově přistanou a pokusí se draka zachránit.
Tady Septimus potkává záhadnou dívku Syrah. Za to, že draka vyléčí, však žádá po Septimusovi pomoc. Kdo je Syrah? Duch? Přízrak? Zoufalý Septimus slíbí cokoliv, ale netuší, jaká hrůza ho vzápětí čeká.
Shodou podivných náhod a po řadě neuvěřitelných dobrodružství se na ostrově opět setkávají i další Septimusovi kamarádi a společnými silami se pustí do boje proti zlu, jehož ztělesněním je duch Tercius, který usiluje o zkázu hradu i jeho obyvatel daleko za mořem. Jen díky nesmírné statečnosti a obětavosti všech se podaří jeho úmysly odvrátit.
autorka: Angie Sageová
376 stran, pevná vazba

I tato kniha byla zařazena do korunových aukcí na serveru Akce-Novinky.cz.

Další z našich knižních tipů jsou určeny spíš děvčatům…

Dávná kletba

davnakletbaPříběh neoblíbené patnáctileté dívky Kate, která se nalezne v novém vztahu ke komplikovanému mladíkovi Jarrodovi. Nejprve ho ale musí přesvědčit, aby vzal osud do vlastních rukou. Společně se vydávají na cestu do minulosti, kde nachází kromě kořenů zla spojených s dávnou kletbou také hluboké přátelství a něžný cit.
Napínavý fantasy román psaný čtivou formou z pohledu obou hrdinů. Potěší romantikou exotického děje i naprosto obyčejnými lidskými starostmi. Autorka si Dávnou kletbou získala velké množství mladých fanoušků, které později uchvátila tematicky podobnou trilogií Strážci času, jež nadchla i české čtenáře.
autorka: Marianne Curleyová
352 stran, pevná vazba

Dávnou kletbu můžete vyhrát v naší soutěži od 30. května do 12. června. Stačí najít odpověď na jedinou soutěžní otázku.

Kočičí holka: Nový začátek

novyzacatekKatie vidí i ve tmě, slyší i přes zeď, vyskočí mnohem výš, než ostatní – je totiž Kočičí holka. Nejlepší kamarádi: Ming a Laura, spojuje je odlišnost od ostatních dětí. Věk: 15 let Katie je nositelkou kočičích genů, které jí aplikovali její rodiče, biochemici. Žije na malém ostrově St. Jeremy se strýcem a babičkou, kteří se jí ujali po tragické smrti jejích rodičů před mnoha lety. Pohodu narušují neznámí nepřátelé, kteří se jí chtějí zmocnit pro její zvláštní schopnosti. V zápětí dostává zprávu, že její rodiče jsou živí a chtějí se s ní setkat… Využije svých schopností, aby ochránila svůj život? Najde Katie své rodiče?
autor: Thomas Brezina
Pro čtenářky od 13 let, 384 stran, pevná vazba

Do 30. května můžete tuto knihu získat v další korunové aukci.

Jak na kluky?

jaknaklukyMáš pocit, že jsou kluci bytosti z jiné planety? Je úplně jedno, jestli jde o nepříjemné spolužáky, temperamentní fotbalisty nebo toho sladkého týpka z vedlejšího vchodu – kluci prostě fungují jinak! A někdy je opravdu těžké jim porozumět… Proč jim musí holky pořád nadbíhat? Na jaké holky kluci letí? A proč nikdy, zdůrazňuji NIKDY, nevolají? V ruce držíš superpropracovaný manuál na kluky, který ti prozradí všechno, co holky chtějí odjakživa o klucích vědět. Navíc se naučíš skvělé triky, jak balit… A žádný kluk už tvému šarmu neodolá…
autorka: Sylvia Schneider
Pro čtenářky od 11 let, 120 stran, brožovaná.

Rovněž tato brožurka bude k mání jako jedna z cen v naší soutěži.

Na závěr bych vám ještě ráda představila dvě knihy pro milovníky zvířat. Obě dvě můžete do 16.6.2010 vyhrát v soutěži na serveru Akce-Novinky.cz:

kocicisvetTohle je kočičí svět… vy v něm pouze žijete

Základní kniha pro všechny milovníky i chovatele koček. Žádná otázka nezůstane bez odpovědi. Jak kočky přemýšlí a co svým chováním vyjadřují? Co potřebují a co jim vadí. Jak je léčit? Dokážou předpovědět smrt nebo rakovinu? A mnoho dalšího.
autorka: Justine A. Leeová
240 stran, brožovaná

procspikonevestojeProč spí koně vestoje?

Ať už chováte ke koním obdiv, užíváte si s nimi zábavu, anebo na nich jezdíte, rozhodně o nich v této knize zjistíte mnoho nového. Od šlechtění a zvláštností až k veterinárním tipům.
autor: T. Becker
160 stran, brožovaná

Dostávají vaše děti za dobré vysvědčení knihu? Našli jste si zajímavý tip v naší nabídce?

Článek s knižními tipy byl připraven ve spolupráci se serverem Akce-Novinky.cz, kde najdete informace o knižních novinkách, které můžete získat v aukcích i soutěžích.

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist