Nová scéna zve (nejen) na premiéru představení Dětské opery Praha

Rubrika: Akce pro děti, Kulturní a literární tipy

Nová scéna Národního divadla v Praze připravila na listopad řadu opět řadu zajímavých představení. Za zmínku nepochybně stojí chystaná premiéra Dětské opery, na své si ale přijdou i příznivci činohry a baletu…

Hned na tuto neděli je připravena premiéra představení Dětské opery Praha (Vy)prodaná nevěsta.

Jedná se o originální inscenaci jedné z raných verzí slavné komické opery s původní prózou v nastudování souboru Dětské opery Praha, která přináší na jeviště hravost, optimismus a úsměv jako připomínku šťastných časů, ve kterých Bedřich Smetana toto dílo zkomponoval.

Premiéra představení se koná v neděli 6. listopadu od 14 hodin.


Kdo se chce příjemně pobavit, neměl by si nechat ujít představení Činohry Národního divadla s názvem Co se stalo, když Nora opustila manžela aneb opory společností.

Nositelka Nobelovy ceny píše provokativně a nelítostnou kritičností předčí i Ibsena. Vypůjčila si od něj titulní postavu a se svým pronikavě ironickým a výsměšným pohledem napsala komedii o ženském údělu a marném boji za takzvanou rovnoprávnost. Jelinek Noru posílá do dvacátých let 20. století, do let krize, jejíž budoucností je válka. A Nora jako ta veveřička hopká pro potěšení mužů, aniž cokoli chápe z principů muži diktované civilizace…

Představení můžete shlédnout v neděli 13. listopadu od 19 hodin.


Balet Národního divadla představení rovněž v premiéře triptych z dílny britského choreografa Christophera Bruce – Moonshine.

Osobnost jednoho tvůrce však není jediným pojítkem večera. Hlavním tématem je retro pohled na pop-folk-rockovou hudební scénu. Hudba pro všechny tři balety vznikla v druhé polovině 20. století. Komponovaný večer zahájí opus Dance at the Crossroads na hudbu irsko-skotské skupiny The Waterboys, následuje Moonshine na hudbu Boba Dylana a závěrečná energetická bomba Rooster na hudbu Rolling Stones.

Představení Baletu Národního divadla máte možnost vidět ve středu 16. 11. a ve čtvrtek 17. 11. vždy od 19 hodin, dále potom v sobotu 19. listopadu od 15 a 19 hodin a v úterý 22. listopadu od 19 hodin.


Činohra Národního divadla pro vás připravila také v premiéře představení Petra Zelenky Ohrožené druhy.

Zábavná moralita o boji s nadnárodní farmaceutickou korporací, znovunalezení dávno ztraceného přátelství a mnoha podobách lásky. Hra se zabývá tématem vztahu umělce a reality, potažmo reality mediální. Kde jsou hranice toho, co ještě skutečný tvůrce může akceptovat a co už nikoliv? Jak se z propagační kampaně může stát aktivistický boj? Uznávaný fotograf je osloven mladými začínajícími „kreativci“ a přestože ho jejich svět odpuzuje, podlehne posléze jejich nadšení a sebeklamu, že i reklama může být uměním.

Premiéru představení Ohrožené druhy uvidíte na Nové scéně ve čtvrtek 24.listopadu od 19 hodin.


Máte-li rádi taneční představení, neměli byste si nechat ujít taneční show Různé břehy, kterou si připravil 420PEOPLE a Institut umění – Divadelní ústav.

Velkolepá taneční show jako vyvrcholení oslav dvaceti let fungování Kyliánovy videotéky, která je součástí Institutu umění – Divadelního ústavu v Praze. V rámci galavečera se představí řada vynikajících zahraničních umělců, kteří strávili podstatnou část svého uměleckého života v angažmá v Kyliánově prestižním NDT. Účast přijali: 420PEOPLE – Nataša Novotná a Václav Kuneš, Sabine Kupferberg, Cora Bos-Kroese, Yvan Dubreuil, Aurelie Cayla, Miguel Oliveira, Jussi Nousiainen, Lukáš Timulák a člen činohry Národního divadla David Prachař. Kromě děl Jiřího Kyliána budou uvedeny také choreografie Václava Kuneše, Lukáše Timuláka, Cory Bos-Kroese.

Nezapomeňte tedy navštívit Novou scénu ve středu 30. listopadu od 20 hodin.


Kompletní program a další informace najdete na www.novascena.cz

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist