O tom, jak se sny staly realitou

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Naomi a Wynonna by možná nikdy nedosáhly hudebního nebe, pokud by od Boha nedostaly dar a od rodičů kořeny a křídla. Jejich příběh je tak obyčejný a přeci je na jeho konci hvězdné nebe. Osud pěveckého dua The Judds sleduje film Láska dokáže stavět mosty z produkce společnosti Intersonic…

The Judds se proslavily jako hvězdy americké country. Jejich životní příběh se stal nejprve předlohou knihy Love can build a bridge a následně i stejnojmenného filmu, který měl premiéru v USA v roce 1995. Do hlavních rolí obsadil režisér Bobby Roth řadu zajímavých tváří. Kathleen York ztvárnila Naomi Juddovou a Viveka Davis ztvárnila dceru Wynonnu Juddovou. Další tváře, se kterými se setkáme ve filmu jsou Bruce Greenwood, Melinda Dillon, Cari Shayne, Megan Ward, Nick Searcy, Travis Fine, Joshua Schaefer, Laura Morgan, Lisa Waltz, A. J. Langer, Elisabeth Moss, Dolly Parton.

Film přesně kopíruje život hlavních hrdinek. Pozorný divák nepřehlédne spoustu zajímavých a podnětných myšlenek:

„Život je krátký, Di, nepromarni ani vteřinu.“

Naomi je společně s bratrem zapojena v kostelním sboru. Její bratr bojuje se sarkomem buněk kostní dřeně a když mu jeho sestra prozradí, že je těhotná, povzbuzuje ji právě touto myšlenkou. Nepromarni ani vteřinu… Jako by onu myšlenku slyšela nespočetněkrát během jejího života. Za svůj život chce opravdu stihnout mnohé. Nejen vychovat své dcery, dostudovat na ošetřovatelku, ale později i stát se slavnou.

„Dětem můžeš dát kořeny a křídla. Doufám, že jsem Ti dal obojí.“

Když otec touto větou vypravuje svoji dceru na cestu životem, možná netuší, že sama Diana se k ní, již jako Naomi, vrátí. I ona doufá, že své dceři dala obojí.

„Je těžké žít, jak ode mne všichni očekávají…“

Ve chvíli, kdy je už hudební sen realitou, zažívá matka s dcerou velice náročné období. Stále na cestách, tlačeny programem, nemají čas na sebe samé. A tak Wynonna utíká za zážitky a nechává matku čekat. Obě zažívají tlak, který s sebou nese popularita.

„Nesmíš umřít, mami!!“

Pokud se chcete dozvědět, zdali hlavní hrdinka, Naomi Judd, zemře, zdali se dcera vydá na sólovou dráhu, podívejte se na film Láska dokáže stavět mosty. Užijete si v něm spoustu dobré country hudby. Prožijete s hrdiny bolestné i radostné situace a uvidíte jak lehké (těžké) je dotknout se nebe.

Toto drama ocení zejména milovníci hudby. Ačkoli je režisérem příběhu muž, mnohdy se příběh zdá být zaměřen právě proti mužům. Většina mužských rolí v příběhu ztvárňuje spíše záporné hrdiny, resp. přednosti žen jsou tu upřednostňované. Vzhledem k tomu, že snímek vychází ze skutečných událostí, musí toto divák přenést přes srdce. Téměř dvouhodinový snímek může v některých pasážích působit až nudně.  Nicméně zdařile odráží osudy hudebního dua, a proto je hodnotím velmi dobře.


Láska dokáže stavět mosty

Produkce: Intersonic

Hrají: Kathleen York, Viveka Davis, Bruce Greenwood, Melinda Dillon,Cari Shayne

Režie: Bobby Roth

USA 1995 Délka: 118 min Zvuk: originální anglický, dabing český

Formát: 4:3

Přístupnost: od 12 let

DVD Láska dokáže stavět mosty můžete zakoupit například ZDE .

———————————————————————————————————————

Společnost Intersonic je distributorem DVD pro děti i dospělé. V nabídce najdete také cestopisné filmy, drama, romantické filmy a pro děti animované filmy i mnoho dalšího.

Nabídku naleznete na www.klikfilm.cz

Napsal/a: Bohumila Hanáková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist