Nová filmová komedie Marie Poledňákové míří do Maroka

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Dva roky po diváckém hitu Líbáš jako Bůh začala autorka a režisérka Marie Poledňáková natáčet volné pokračování úspěšné komedie. V novém filmu Líbáš jako ďábel posílá kvarteto hlavních hrdinů do nových životních situací…

Komedii Líbáš jako Bůh vidělo v kinech více než 900 tisíc diváků a byla oceněna Českým lvem 2009 pro divácky nejúspěšnější český film roku.

Natáčení komedie Líbáš jako ďábel začalo 28. srpna 2011. Po měsíční práci v Praze a okolí se štáb přesunul do Maroka, kde vznikne zásadní část celého příběhu. Natáčení začíná tuto neděli.

„Čeká nás šestitýdenní maraton natáčení v Maroku. Tam totiž zavede děj nového filmu čtveřici hlavních hrdinů, které si diváci oblíbili v komedii Líbáš jako Bůh,“ říká Marie Poledňáková.  „Velice se na natáčení těším, jsem plná energie, cítím se skvěle. Mám skvělé herce i spolupracovníky a možnost pracovat v místech, kam české štáby běžně nejezdí.  I když to bude nesmírně náročné, věřím, že to zvládneme. Maroko je divukrásná země, budeme točit v Marakéši, na pobřeží oceánu v Essauiře i v poušti,“ dodává režisérka.

Štáb filmové komedie Líbáš jako ďábel čeká velmi náročné natáčení v okouzlujících exteriérech, ale také v podmínkách, které domácí týmy nemají příliš vyzkoušené. Přestože marocké lokace hostily řadu významných zahraničních štábů, především hollywoodských produkcí, pro většinu českých filmařů bude práce v Maroku naprostou novinkou. Také proto bude pro zdejší část natáčení štáb rozšířen o tamní produkční společnost, která dlouhodobě poskytuje servis právě hollywoodským štábům.

A jak zvládnout náročný natáčecí maraton?

„Jsou to především herci, kteří mě nabíjejí energií, a taky moji spolupracovníci, bez ohledu na to, jak „vysokou“ funkci ve štábu mají,“ tvrdí režisérka.

Kameramanem komedie Líbáš jako ďábel je pětinásobný držitel Českého lva Vladimír Smutný, kameraman nejúspěšnějších filmů Jana Svěráka (Kolja, Tmavomodrý svět, Vratné lahve), který má s exotickými exteriéry již bohaté zkušenosti z afrického natáčení válečného velkofilmu Václava Marhoula Tobruk. Architektem filmu je Martin Vačkář, který se podílel na řadě známých zahraničních filmů (Bídníci, Z pekla, Rytíři ze Šanghaje, Mission Impossible 4), kostýmy vytvořila známá česká módní návrhářka Taťána Kovaříková. Hudbu po úspěšné předchozí spolupráci složí Petr Malásek.


Režisérka prozradila, že do Maroka si tajně veze i recept na dobrou náladu. V novém filmu je taková situace, kdy spisovatel Karel při autogramiádě odpovídá na otázky a říká: Každý máme problémy. Ale protože žádný jiný život, než ten svůj vlastní nemáme, tak je ho lepší brát jako zábavu a i průšvihy si musíme umět vychutnat. Až si čtenáři knihou přečtou, začnou se i na svůj život dívat z té lepší stránky. A tím mi mluví z duše!“

Příběh nového filmu začíná ve chvíli, kdy staré manželské svazky jsou definitivní minulostí a Helena s Františkem se pokoušejí začít nový, společný život. Ovšem, jak už to tak bývá, pouto s bývalým životem nelze zpřetrhat jen tak jednoduše. Stále je to vaše rodina, vaše okolí a vaši bývalí partneři do společného života nutně stále patří.

Helenin bývalý manžel, úspěšný spisovatel  Karel, se sice konečně odstěhoval ze společné domácnosti, může žít naplno svůj život svůdníka, ale začíná zjišťovat, že mu cosi chybí. Na Františkovu exmanželku Bohunu, energickou dámu, zvyklou vše řídit, pak situace dopadá ještě tíživěji. Oba hledají cesty, jak Františka a Helenu znovu získat pro sebe.

František s Helenou zvolí z nastalé situace jediné rozumné východisko – rozhodnou se být chvíli sami a daleko, a tak vyrážejí na romantickou exotickou dovolenou do Maroka. Ale i zde je dostihnou nejen potíže, ale i jejich bývalí partneři, kteří ve Františkových a Heleniných cestovních lapáliích, k nimž patří ztracená zavadla, ukradené doklady a řada dalších problémů, vidí příležitost, jak se vrátit do jejich života. Pro náš pár teprve teď nastává opravdová zkouška jejich vztahu.

Společně s Oldřichem Kaiserem, Jiřím Bartoškou, Evou Holubovou a Kamilou Magálovou uvidíme ve filmu Nelu Boudovou, Jiřího Langmajera, Romana Vojtka, Marthu Issovou, Terezu Kostkovou, Milana Šteindlera, Petra Nárožného  a další.

Líbáš jako ďábel stejně jako předchozí Líbáš jako Bůh produkuje společnost FALCON pod vedením dlouholetého tandemu Jan Bradáč a Svatka Peschková.  FALCON je nejúspěšnějším distributorem českých filmů za posledních 20 let. Některé z úspěšných snímků i koprodukoval. Tímto novým filmem Marie Poledňákové si však zopakuje svou samostatnou roli producenta na poli českých filmů.

Video z natáčení si můžete prohlédnout zde.

 

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Peťka

  Pavlínko, tak nějak. 🙂
  Ale Holubová, ta je teda třída, tahle role je pro ni jak dělaná a líbila se mi tam moc. Samozřejmě nejen ona.

 • Peťko, film jsme viděli hned zjara, po premiéře. Musím říct, že rozjezd je takový pozvolnější, ovšem poslední třetina byl záběr na bránici.

  Taky bych asi řekla, že je trošku lepší první díl, ale i dvojka se mi líbila. U mě za jedna i herecké obsazení.

 • Peťka

  Vytahuji tento článek a ptám se, kdo viděl film Líbáš jako ďábel?
  A jak se líbil?
  Já jsem byla s manželem v kině včera a oba jsme se pobavili, bylo to příjemně zábavné, oddechové a jsem spokojená. Těžko říct, který díl byl lepší, možná asi malinko ten první. Ale druhý díl také přinesl řadu „perliček“. Takže já doporučuji!

 • MarieB

  Jé, já se těším! Nevěděla jsem, že se chystá pokračování. První část miluji, ikdyž vztahy tohoto typu jsou mi proti srsti, tak jsou tady podány velice lehkou a zábavnou formou a kniha je taky bomba! :-)MarieB

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist