Národní památník na Vítkově o víkendu praskal ve švech!

Rubrika: Kulturní a literární tipy

O víkendu 25. – 26. února proběhl v Národním památníku na Vítkově unikátní program „I zlo může mít pozlátko“, připravený při příležitosti otevření nové stálé expozice Laboratoř moci. Zajímavá protitotalitní akce zaznamenala velký úspěch. Nová expozice, speciální prohlídkové trasy, komentované prohlídky i filmové projekce přilákaly do Národního památníku na Vítkově přes 2.000  návštěvníků, což je víkendový rekord za poslední dva roky.

Na víkendový program pro veřejnost navazuje v týdnu od 27. února do 2. března stejnojmenný vzdělávací program pro školy. Ten žákům základních a středních škol přiblíží osobu prvního „dělnického“ prezidenta Klementa Gottwalda a tématiku 50. let minulého století. Připraveny jsou unikátní doprovodné programy Mauzoleum Klementa Gottwalda a objevování balzamovací knihy, 50. léta v Československu, Příběh Památníku a komentovaná prohlídka Rudá muzea a Laboratoř moci. Program pro školy je nutné rezervovat předem.

Nová stálá expozice Laboratoř moci, umístěná v podzemních prostorách Památníku, které byly vybudovány v 50. letech 20. století jako zázemí pro péči o mumifikované tělo Klementa Gottwalda, je pro návštěvníky přístupná v rámci běžné otevírací doby Národního památníku na Vítkově. Expozice emotivním způsobem upozorňuje na zneužití Památníku komunistickou propagandou, přibližuje osobu prvního dělnického prezidenta a kult osobnosti, který vyústil ve vybudování mauzolea Klementa Gottwalda.

Více na www.nm.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist