Hrej, Mozarte, hrej

Rubrika: Kulturní a literární tipy

V nakladatelství Labyrint v edici pro malé čtenáře Raketa v těchto dnech vychází nová kniha Petra Síse Hrej, Mozarte, hrej.
Při této příležitosti proběhne veřejný křest, beseda a autogramiáda za účasti autora Petra Síse a dr. Zdeňka Mahlera
14. září 2006 v Městské knihovně v Praze (od 17 hod.).

Poslouchejte příběh zázračného dítěte. Malý Wolfgang, který pod přísným dohledem svého otce musel cvičit každý den a již v šesti letech komponoval, si vymyslel vlastní svět. V jeho království ožívají roztodivné věci, nástroje a dokonce i postavy z Kouzelné flétny. U příležitosti 250. výročí narození Wolfganga Amadea Mozarta představuje mezinárodně uznávaný výtvarník Petr Sís nezaměnitelným stylem slavného skladatele nejmenším čtenářům.
Pro děti od 4 do 8 let.

32 stran, celobarevné, pevná vazba s přebalem, formát: (šířka) 235 x 260 mm
ISBN 80-86803-07-4, EAN 9788086803074, DPC na volném trhu: 229,- CZK

PETR SÍS je mezinárodně uznávaný autor knih pro děti, ilustrátor, grafik a tvůrce animovaných filmů. Narodil se v roce 1949 v Brně, absolvoval na pražské VŠUP a The Royal College of Art v Londýně. Za svou tvorbu získal mnoho ocenění po celém světě – od Zlatého medvěda na Filmovém festivalu v Berlíně (1980 za krátký animovaný film Hlavy) až po Ragazzi Award na Mezinárodním veletrhu dětské knihy v Boloni (2004 za Strom života). Žije se svou ženou a dvěma dětmi, Madlenkou a Matějem, v New Yorku. Je autorem dvaceti knih, pro dalších více než padesát vytvořil ilustrace. Natočil 26 animovaných filmů a v roce 2004 vytvořil pro stanici newyorského metra na 87. ulici nástěnnou mozaiku. V nakladatelství Labyrint dosud vyšly jeho knihy Strom života (Charles Darwin) a Tibet, tajemství červené krabičky.

Novinka nakladatelství Labyrint – edice pro malé čtenáře Raketa

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Petra Vymětalová

    Od zítřka do 25. září můžete soutěžit o 3 výtisky této knihy v soutěži Víte…?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist