Dobrodružství pro děti od 4 do 13 let i pro vás

Rubrika: Kulturní a literární tipy

dobrodružstvíV tomto článku najdete hned tři novinky najednou. První dvě jsou knížky plné dobrodružných příběhů pro děti od 4 do 10, resp. od 8 do 13 let. Třetí novinkou je obnovení soutěže Kdo hledá, najde, ve které budete moci oba představované tituly vyhrát.


Nejdříve tedy ke knižním novinkám a vašim potenciálním výhrám:

Dobrodružství Darinky a kamarádů

darinkaDarinka je pětiletá holčička, která žije v domečku na vesnici se svými rodiči a dvěma sourozenci – sedmiletou Zuzkou a devítiletým Tomem. Všichni tři kamarádí se svými sousedy Oliverem, Sebastienem, Sašou a Pavlínkou. Během jednoho roku prožívá Darinka se svými sourozenci a kamarády různá dobrodružství. Vydávají se hledat houby a trhat ostružiny do lesa, připravují se na rej strašidel nebo na karneval, jdou na nebezpečný lov kohoutích per, aby si mohli udělat indiánské čelenky, tvoří bramborové skřítky, pečou vánoční cukroví, sáňkují, vyčarují ze stromů sněhové královny… Příběh Darinky, její rodiny a kamarádů začíná na podzim a končí před začátkem letních prázdnin, kdy se Darinka chystá na odjezd k babičce a dědečkovi do hor.
Každou z dvaceti tří kapitol doplňují barevné ilustrace autorky.
Knížka je určena předškolákům i mladším školákům. Může jim posloužit nejen jako hezké čtení před spaním, ale i jako návod, jak díky tomu, co je všude kolem nich, zažít spoustu legrace a získat nové hračky.

Pro děti od 4 do 10 let
Vázaná, lamino lesklé, formát 150×215 mm, 80 stran
Doporučená maloobchodní cena: Kč 169,-

O autorce:
Mgr. Petra Vondrová, Ph.D. (1974)
Pedagožka, lektorka, spisovatelka a malířka. Vystudovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, specializuje se na výtvarnou hru a tvorbu nejmenších dětí (2-10 let) a publikuje knihy s výtvarnými náměty i texty pro děti. Inspiraci hledá v přírodě, v každodenním životě, při pobytech v zahraničí i v současném umění. Dosud jí vyšly knihy Dobrodružství Týnky a Pavlíka, Výtvarné techniky pro děti, Výtvarné inspirace na čtvero ročních dob, Výtvarné hrátky a pohádky, Tvoříme z věcí kolem nás, Zábavné výtvarné lekce apod. Věnuje se i autorským čtením a workshopům (kterým říká „tvořeníčka“) pro předškolní děti i děti z prvního stupně základní školy. Kniha Dobrodružství Darinky a kamarádů je jejím prvním počinem v Nakladatelství ČAS.

Dobrodružství Billa Madlafouska

billJmenuje se Pravdomil, ale říká si Bill. Je mu devět, ale strašně by si přál být dospělý. Byl zvyklý na velkoměsto, ale musel se kvůli špatnému vzduchu přestěhovat na maloměsto. Má malou sestru, ale raději by byl zase jedináčkem, protože to ho všichni obskakovali a on se nemusel starat o to malé, věčně plačící a počurané mimino.
Jediné, co by neměnil, jsou jeho kamarádi: Bedna, který si ví se vším rady, Bůček, jenž spořádá všechno, co je k jídlu, a konečně hlava party, srdnatá dívka Madla, na kterou si Bill tak trochu myslí.
Není dne, aby nezažili nějaké dobrodružství. Ale ať už chytají zloděje, vyrážejí na koupaliště, účastní se halloweenského průvodu, jedou na školní výlet, zkoušejí si zapálit svou první cigaretu, pomáhají blízkým nebo vydělávají peníze na Bůčkův narozeninový dort, pokaždé si dokážou poradit, každý problém hravě překonat a z každé chyby si vzít ponaučení.
Tak se také stane, že si Bill pod vlivem svých přátel uvědomí, že není důležité, kolik mu je let, že není důležité, kde žije, že není ostudou, když se stará o svou malou sestřičku, ale že nejdůležitější ze všeho je mít kolem sebe lidi, na které se můžete za všech okolností spolehnout. A na ty má Pravdomil (kde jen ti jeho rodiče na tohle jméno přišli?) opravdu nebývalé štěstí.
Nová dětská kniha zavedeného spisovatele Davida Laňky oplývá humorem a schopností získat si čtenáře bez rozdílu věku. Příběhy hlavního hrdiny a jeho přátel jsou psány svěžím jazykem s často až „pábitelskými“ pointami, které dokážou překvapit a přinést dětem poučení obratně nenásilnou formou. A i díky ilustracím Markéty Vydrové si jistě vzpomenete na francouzskou „Mikulášovu“ sérii.

Pro děti od 8 do 13 let
Vázaná s přebalem, formát 130×200 mm, 196 stran
Doporučená maloobchodní cena: Kč 249,-

O autorovi:
David Laňka (1974)
Studoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor tvorba textu a scénáře. Píše filmové recenze a herecké portréty pro časopisy Marie-Claire, JOY, Xantypa a Instinkt. Má za sebou úspěšné knižní tituly Nekončící potlesk, Herecká tajemství, monografii Zdeňka Štěpánka či pohádkovou knihu Panáček ze sna. V současné době pracuje na další knize pro malé i velké čtenáře nazvané Pohádky ze života.

Obě knihy vydalo Nakladatelství ČAS.

!Soutěž!

Jak už jsem naťukla v úvodu, obě knížky můžete s námi v nejbližších dnech vyhrát. Pro tyto účely byla obnovena soutěž Kdo hledá, najde, v níž máte za úkol najít v našich článcích 30 barevných obrázků s logem této soutěže. Úkol není tak těžký, jak se na první pohled zdá, protože od každé barevné varianty je na webu umístěno hned několik obrázků. Po dobu soutěže, tj. od 20. března do 2. dubna 2011, bude pod textem některých článků (nad výpisem komentářů k nim) umístěno více než 1500 obrázků, takže s chutí do toho, půl je hotovo 🙂
Svoji úspěšnost můžete po dobu soutěže kontrolovat na soutěžní stránce.
Soutěžit budeme o dva výtisky od obou titulů.

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (37 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Třeba nám o knížkách napíše některý z výherců. Jména najdete opět ve vyhodnocených soutěžích.

  Sem si ještě dovolím připsat pár čísel, třeba i vám přijdou zajímavá…
  Do soutěže se zapojilo 112 soutěžících, 55 z vás našlo všech 30 barevných obrázků, dalších 11 skončilo těsně před cílovou páskou (25-29 nalezených barevných variant). Na různé obrázky jste klikli celkem 8874×, abyste dohromady nastřádali 2212 obrázků.

 • JanaK

  Za mě tedy autory neznám, ale Bila malovala paní Vydrová a tu trošku znám prostřednictvím časopisu Pojď si hrát (který vážení šefové stáhli 🙁 ), takže by se mi více líbil právě Bil

 • sylver

  Autroku taky neznám a žádnou její knížku jsem ještě neměla v ruce.
  Od D.Laňky jsem četla několik článků v časopisech a nějakou recenzi na webu, ale knihy ne.

 • Jarmuschka

  Neznám ani jednoho autora, ani jeden titul.
  Takže si počkám, jestli se na nás usměje štěstí – a uvidíme.
  Jsem sice zaregistrovaná i v dětském oddělení městské knihovny, ale doma si zatím vystačíme s tím, co máme.
  Ježíšek (dědeček) nosí klasiku (posledně to byla řada Ferdy Mravence od Ondřeje Sekory.
  Ale v září jdou holky do školy, tak nám asi pančelka rozšíří obzory.
  🙂

 • bamiska

  Dobrodružství Billa Madlafouska mě by asi potěšilo víc, ale to asi díky tomu že je to pro menší děti a přijde mi to tak nějak víc ke klukovi. a že já jich doma mám 😀 ale ani druhá knížka nevypadá špatně důležité je aby se líbila dětem, no a první reference přímo od dětí jsou tu …

 • Petra Vymětalová

  Díky za uznání…
  Jen mě teď tak napadá, že tady vykládáme o soutěži, ale jaksi chybí i zmínka o knížkách, které za nalezení obrázků můžete vyhrát. Tak by mě zajímalo, která z cen do soutěže vás víc zaujala?
  Já jsem včera večer s holkama přečetla první kapitolku z Dobrodružství Billa Madlafouska a řekla bych, že se to setkalo s úspěchem – aspoň u mě a u Aničky (7) určitě, Majda měla spoustu jiné práce, tak moc neposlouchala. Co jsem knížkou listovala, tak vypadá opravdu slibně. Řekla bych něco mezi Bylo nás pět a Steklačovými Mirek/Aleš/Čenda… & spol.

 • lestejska
  lestejska

  Jééé, to je fakt hezký pohled na všechny ty barevné variace. Taky děkuji L.

 • Jarmuschka

  Jé, Petro, děkuji.
  Ty nás teď hýčkáš, děláš, co nám na očích vidíš.
  😀

 • Petra Vymětalová

  Jarmuschko, zkus se kouknout teď 🙂

 • Jarmuschka

  Hurá! 😀
  Tak konečně mám i ten poslední.
  Ale škoda, že se mi teď nezobrazují všechny – bych si ráda prohlédla všechny barevné kombinace pohromadě.
  😉

 • Jarmuschka

  Tak tady aspoň, Petro, vidíš, že to pro nás až taková brnkačka není.
  Myslím, že aktuální podoba může být zachována.
  😉

  JanaK, já to „stěžejní“ odklikala včera večer, když už byly holky v posteli. Já tím hledáním relaxovala mezi plněním dvou úkolů do on-line angličtiny.
  Ale ten jeden, ten poslední…..
  😯

 • Petra Vymětalová

  Jani, nemusíš to naklikat všechno dnes, máš na to ještě skoro dva týdny, takže po kouskách, pomaloučku, polehoučku… Opravdu to není na závody 😉

 • bamiska

  no jednoduché mi to teda nepřijde první obrázky ano ale poslední dva jsem hledala hodinu, a dělala jsem to večer když už kluci spali, a místo abych chrupala tak tukala pěkně mě štvalo že je nemůžu dohledat…

 • JanaK

  to by mě zajímalo kdo s dětma má čas celej den ťukat na články, já klofu už asi dvě hodiny a mám toho už plný chrup

 • Jarmuschka

  No, zuzino, tak nějak.
  Ale stejně – po minutkách jsem se propracovala až do září loňského roku a ten jeden mi furt chybí….
  :/

 • Jani to je jen o čase.Pokud ho máš tak si to projedeš ani ti to nepřijde.Pokud ho nemáš nazbyt,tak ti to přijde zdlouhavé:-D

 • JanaK

  taky mi to moc snadný nepřipadá, holky, to já vím, jenž jsem projela strašnou spoustu než jsem na nějakej narazila, teď mi to zas hlásí, že už ho mám, nějak mě to přestává bavit 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist