Čtyřlístek pro předškoláky a další novinky se soutěží

Rubrika: Kulturní a literární tipy

První zářijový víkend byl v nakladatelství Fragment ve znamení zábavného učení pro nejmenší – obrázkový slovníček či sešit úkolů od oblíbených hrdinů Čtyřlístku pro předškoláky, či knih plných napětí pro děti trošku starší.
Co si vyberete vy? …

náhledVelký objev Huga Cabreta

Zcela nový zážitek z četby! Dobrodružství psané obrázky! Sirotek, údržbář nádražních hodin a zlodějíček Hugo žije ve zdech rušného pařížského nádraží, kde se musí skrývat a zůstat v anonymitě. Náhle zasáhne osud a chlapcova skrývaná existence i jeho nejcennější tajemství se náhle ocitnou v ohrožení. Záhadná kresba, zápisník střežený jako oko v hlavě, ukradený klíček a skrytý vzkaz od Hugova otce tvoří kostru tohoto spletitého, křehkého a kouzelného příběhu plného tajemství. Unikátní kombinace textu s ilustracemi, které při listování knihou vytváří doslova filmový příběh, bude pro každého čtenáře zcela výjimečným zážitkem!
Formát 140×210 mm, váz., 244 str., 399 Kč
Pro čtenáře od 11 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledDo školy se Čtyřlístkem

Čtyřlístek připravuje děti do školy!Nerozlučná parta kamarádů z Třeskoprsk si připravila pro všechny předškoláky i malé školáky mnoho zábavných úkolů a procvičování. Děti si mohou nejen vybarvovat obrázky, ale také si uvolní ruku při obtahování a dokreslování různých tvarů, čímž se lépe připraví na psaní písmen a číslic. Vyzkouší si objevování rozdílů mezi podobnými obrázky a užijí si spoustu zábavy. Úkoly v této knize podporují soustředění a rozvíjejí dětskou představivost.
Formát 165×232 mm, váz., 128 str., 149 Kč
Pro čtenáře od 7 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledKrtek a kamarádi

Angličtina pro nejmenší s Krtečkem a jeho kamarády!
Naučný balíček pro výuku angličtiny obsahuje obrázkový slovníček a pexeso. Děti se zábavnou formou seznámí se základními anglickými slovíčky, která jsou jim blízká a rozumí jim i v českém jazyce. Jejich nejoblíbenější kamarád Krteček je seznámí se zvířátky z jeho okolí.
Formát kr.: 141×141 mm, lep., pexeso, 249 Kč
Pro čtenáře od 4 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledKrtek a rok

Angličtina pro nejmenší s Krtečkem a jeho kamarády!
Naučný balíček pro výuku angličtiny obsahuje obrázkový slovníček a pexeso. Děti se zábavnou formou seznámí se základními anglickými slovíčky, která jsou jim blízká a rozumí jim i v českém jazyce. Jejich nejoblíbenější kamarád Krteček je provede celým rokem.
Formát kr.: 141×141 mm, lep., pexeso, 249 Kč
Pro čtenáře od 4 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledDětské básničky

Veselé básničky pro malé děti! Jednoduché a přitom roztomilé básničky děti nejen potěší, ale pomohou jim procvičit jejich paměť. Básničky jsou doprovázeny překrásnými ilustracemi Ladislavy Pechové.
Formát 167×230 mm, váz., 48 str., 179 Kč
Pro čtenáře od 4 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledUpíří kronika – Prokletí upírů

Vydejte se za dobrodružstvím s kamarády upíry! Skoro obyčejný, upíří kluk Vlady žije se svým tatínkem hrabětem Drákulou na hradě Špičáku v Horním Transilburgu. Chodí do školy, kamarádí s obyčejnými kluky a díky zázračným tabletám nemusí pít lidskou krev. Stačí mu obyčejný kečup. Jednoho dne ale hrabě Drákula nečekaně zmizí a od toho okamžiku začne velké dobrodružství. Vlady se svými kamarády začnou pátrat po tom, kdo hraběte Drákulu unesl. Na své dobrodružné cestě se dostanou až do Bermudského trojúhelníku, kde jim velký Praupír sdělí tajemství o dávném prokletí, kvůli kterému musí dodnes všichni upíři pít lidskou krev.
Formát 125×195 mm, brož., 224 str., 199 Kč
Pro čtenáře od 11 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledUpíří kronika – Cesta do minulosti

Vydejte se za dalším dobrodružstvím s kamarády upíry! Hrabě Drákula odjíždí na tři týdny za oceán přednášet americkým upírům na Univerzitu ve Wamp Yorku. Nový spolužák, upír Paulus, využije nepřítomnosti hraběte Drákuly, začaruje Vladyho a lstí přinutí ostatní kamarády, aby s ním podnikli zakázaný výlet do minulosti. Cestou v čase nedobrovolně zažívají různá dobrodružství – potopení Titaniku, objevení Ameriky, bitvu u Stalingradu a řadu dalších. Bohužel se jim také podaří změnit část historie a hrozí jejich zmizení ze současnosti! Nenechte si ujít pokračování UPÍŘÍ KRONIKY!
Formát 125×195 mm, brož., 216 str., 199 Kč
Pro čtenáře od 11 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledČarodějky zachraňují hříbě

Staň se čarodějkou z jezdecké školy a čaruj s kouzelnickou hvězdou!Na koňském hrádku mají nový přírůstek. Roztomilá klisnička Blina si okamžitě získá srdce malých čarodějek. Protože jsou však hříbata na Koňském hrádku zakázána, čarodějky se snaží udělat vše pro to, aby hříbě mohlo zůstat. A k tomu se náhle v ohradě objeví ještě jedno hříbě. Už jenom geniální nápad teď může zabránit tomu, aby obě hříbata opustila školní stáj… Čarodějky z jezdecké školy – čtení pro holky, kterým kouzla nejsou cizí.
Formát 120×180 mm, váz., 128 str., 199 Kč
Pro čtenáře od 9 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledČarodějky a tajemný přízrak

Staň se čarodějkou z jezdecké školy a čaruj s kouzelnickou hvězdou!Na Koňském hrádku se chystají velkolepé hradní slavnosti. Jana, Jula, Miki a Franciska na nich chtějí předvést rytířské hry na koních. Uprostřed příprav se však na školním dvoře zjeví tajemný přízrak! A to není všechno! Školní chodby někdo pocákal červenou barvou a na podlaze se objevily obří stopy. Podezření padne na naše čtyři kamarádky. Co za tím vším vězí? Skutečná strašidla přece neexistují. Nebo snad ano? Čarodějky z jezdecké školy – čtení pro holky, kterým kouzla nejsou cizí.
Formát 120×180 mm, váz., 120 str., 199 Kč
Pro čtenáře od 9 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledUž vím, co udělám, když…

Kniha plná neocenitelných návodů pro děti. Složitými i běžnými situacemi, které se mohou v životě přihodit, provází děti Jonáš s mladší sestrou Gábinou. Jonášovi je deset let, Gábině sedm. Protože je Jonáš starší, občas musí sestře s něčím pomoci nebo poradit. Jednou ho napadlo, že by ty rady mohly být užitečné i pro ostatní, a tak se rozhodl, že si všechny trampoty a řešení, jak na ně, sepíše. Protože když pak někdo třeba narazí na podobnou situaci jako on s Gábinou, možná mu pomůže, když si přečte, co má udělat, když ….S knížkou se naučíte překonávat potíže a rozvíjet samostatnost.
Formát 167×230 mm, váz., 64 str. 199 Kč
Pro čtenáře od 7 let

Knihu si můžete objednat ZDE

Vybrali jste si?

Tři z představovaných novinek můžete vyhrát
v soutěži Víte…? od 15. září do 5. říjan 2008:

 • 1. cena – Upíří kronika – Prokletí upírů
 • 2. cena – Čarodějky z jezdecké školy – Čarodějky zachraňují hříbě
 • 3. cena – Dětské básničky

Napsal/a: redakce (Jarmila)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Jéééé, já jsem vyhrála!!!! Konečně jednou přesný tip! :-))) Děkuju moc a ostatním výhercům/kyním gratuluju!

  Krásný den!!! 🙂

 • Petra Vymětalová

  Soutěžní otázka: Který z uvedených titulů (Do školy se Čtyřlístkem, už vím, co udělám, když…, Krtek a rok) obsahuje kromě knihy také pexeso?
  Správná odpoveď: Krtek a rok

  Počet soutěžících: 531

  Výherkyně: babofka (Upíří kronika – prokletí upírů), danasi (Čarodějky z jezdecké školy – Čarodějky zachraňují hříbě), Madison (Dětské básničky)

  Všechny tři výherkyně vložily přesné tipy počtu soutěžících.
  K výhrám gratulujeme!

 • Virenka

  Karamelko, ono je to HODNĚ v kurzu, už 3.rok po sobě je kniha čtyřlístkových příběhů (cca 500Kč) nejvíc touženým dárkem k vánocům či narozeninám, máme už 4 kousky, a čteme je pořád dokola… Je mi teď moc líto, že jsem kdysi svoje ročníky, dost dobře (holčičím způsobem) zachované, dala mladšímu bráchovi – nezbylo z nich vůbec nic… A tak Tom neví skoro nic o panu Semtamťukovi, klucích Veveřácích, Poldovi a Oldovi…

  Ta Upíří kronika by už ale mohla být u nás brzy aktuální 🙂

 • Pěkné knížečky,na některé máme ještě čas ale ten čtyřlístek:-))) ,myslela jsem,že je to spíš fenomén mojí generace a ono je to stále v kurzu:-))))) K

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist