Čtení pro školáky

Rubrika: Kulturní a literární tipy

ctenari_detiPrvňáčci už znají první písmenka a vy možná uvažujete o vhodné knížce pod stromeček. Aby nepřišly zkrátka ani trošku zdatnější čtenáři, najdete v tomto článku tipy na zajímavé čtení i pro ně. Jako vždy budete mít šanci vyhrát některé z představovaných titulů také v naší soutěži.
an_pyramidyDárkem pro začínající čtenáře, kteří mají rádi dobrodružství a budou mít chuť sami si brzy přečíst svůj první velký příběh, by mohla být kniha Mary Pope Osbornové Dobrodružství v říši pyramid. Stejně jako další tituly z řady První velký příběh pro malé čtenáře má větší písmena než je obvyklé a je bohatě doplněná zdařilými černobílými ilustracemi, jejichž pomocí vtáhne děti snadno do děje. Používá také přiměřené jazykové prostředky a vyhýbá se složitým větným konstrukcím, takže je pro čtenáře začátečníky snadno srozumitelná.
Pokud vás kniha zaujme, můžete se ji do 20. října vybojovat v aukci.

an_ponikČtenářkám od 7 let je určena další kniha z nakladatelství Fragment Čtyřnohý zachránce, která vyšla v edici Týna a Pony. I tato knížka je doplněna černobílými ilustracemi. Prázdninové dobrodružství u Severního moře s milovaným poníkem zaujme trošku zdatnější čtenářky, které se ale určitě nad tímto příběhem nudit nebudou.
Vy můžete pro své děti tuto knížku vyhrát v naší soutěži.

an_mobilZhruba devítiletým čtenářům bych doporučila knihu osvědčeného dětského autora Vojtěcha Steklače. V Nakladatelství XYZ totiž vyšel další svazek ediční řady Kompletní Boříkovy příhody. Tentokrát se nejedná o reedici žádného z titulů, které můžete znát ze svého dětství, je to novinka s „velmi současným“ názvem Pekelná třída & spol. – Magnetický mobil. I Peklená třída jde prostě s dobou. Kluci zrovna tráví prázdniny na hausbótu v holešovickém přístavišti a pokračují ve své úspěšné detektivní činnosti.

an_vrchJiž zkušené mladé čtenáře (asi od 10 let) by mohl zaujmout pohádkově laděný příběh trollí vrch, který se odehrává v dalekých končinách severní Evropy. Je to příběh sirotka Peera, který je po smrti rodičů nucen žít na úpatí tajemného Trollího vrchu a sloužit svým děsivým strýčkům. Brzy zjistí, že po okolí se potulují prapodivné bytosti, které navíc s oběma strýci spřádají zlověstné plány…
Chcete-li své děti vést k četbě dobře vyprávěné fantasy, zkuste naši soutěž, ve které jim tuto knihu můžete vyhrát.

an_princeznaNa závěr jsem vybrala knihu Malá princezna, u které si věk čtenáře opravdu netroufnu odhadnout. Určitě má co říct nám dospělákům, zároveň se bude líbit jako moderní pohádkový příběh i dětem, i když spíš trošku starším. Nepřipomíná vám tento popis i název jinou knížku, která se pravidelně objevuje vysoko v různých žebříčcích? Ano, mířím k Exupéryho Malému princi. I tato kniha kromě dobrodružného a tajemného příběhu pro děti v sobě obsahuje filozofické úvahy o hodnotách života na planetě, kde vládnou takové fenomény jako nedostatek času, porozumění a lásky.
Zajímavé je i grafické zpracování, které v kombinaci s neobvyklým příběhem vedlo až k titulu Nejkrásnější slovenská kniha roku 2009.
Máte-li chuť přečíst si, s jakým osláním přichází mezi lidi Malá princezna, zkuste tuto knihu získat v další aukci, která bude končit 26. října.

Zaujala vás některá z výše uvedených knih? Co byste školákům ke čtení doporučili vy?

Tento článek byl připraven ve spolupráci s partnerským serverem Akce-Novinky.cz, na jehož stránkách najdete kromě informací o knižních novinkách také pozvánky na literární akce, soutěže o knihy a aukce zajímavých titulů.

Toto taky stojí za přečtení!

Těhotenství nemusí být jen nejkrásnějším obdobím v životě ženy

V současné společnosti jsou všechny významné životní události vnímané jako velký milník v životě a očekává se, že každý,

Čtu dál →

[Soutěž] Audiokniha Anička a cirkus

Dlouhou cestu na dovolenou si můžete v autě zpříjemnit třeba poslechem audioknihy. 3 tipy pro děti pro vás dnes

Čtu dál →

[Tvoření] Květina z proužků

Květina, kterou si dnes ukážeme, je velmi jednoduchá a zároveň variabilní. Můžete vyrobit několik variant podle toho, která se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist